Mikrodermabrazja diamentowa

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Mikrodermabrazja diamentowa to nowoczesna metoda zabiegowa, która zaliczana jest do grupy tzw. mechanicznych złuszczań naskórka. Przy pomocy niewielkiej głowicy urządzenia wyposażonej w diamentowe nakładki ścierane są martwe komórki naskórka, dzięki czemu skóra zyskuje zdrowy, promienny wygląd.

Mikrodermabrazja diamentowa - czym jest i jak działa?

Mikrodermabrazja diamentowa

Mikrodermabrazja diamentowa to nowoczesna metoda pielęgnacyjna, której zadaniem jest złuszczanie martwego naskórka. Dzięki bezinwazyjności w sposób delikatny złuszcza wierzchnie warstwy skóry, dzięki czemu skóra zyskuje świeży i promienny wygląd. Zabieg początkowo wykonywany był jedynie w gabinetach lekarskich. Dzisiaj jednak, dzięki szybkiemu rozwojowi technologicznemu, metoda znalazła szerokie zastosowanie również w dziedzinie kosmetologii.

Na czym polega zabieg?

Mikrodermabrazja diamentowa polega na mechanicznym złuszczaniu warstwy rogowej naskórka przy użyciu niewielkiej głowicy urządzenia wyposażonej w diamentową końcówkę. Po wcześniejszym, dokładnym oczyszczeniu skóry kosmetolog przeprowadza zabieg mikrodermabrazji. Warto zaznaczyć, że przy jednoczesnym złuszczaniu naskórka głowica urządzenia zasyca go, dzięki czemu zabieg uważany jest za bardzo „czysty”. Wszystko dlatego, że martwy naskórek nie ląduje w obrębie ciała klientki, a wciągany jest przez głowicę urządzenia, gwarantując duży komfort podczas zabiegu. W trakcie wykonywania mikrodermabrazji stosowane są ruchy „do góry” oraz „na zewnątrz”. Wykonuje się je również w odpowiedni sposób na tzw. „kratkę”. Wszystko po to, aby nie ominąć żadnego fragmentu skóry w miejscu zabiegowym.

Po tak przeprowadzonym złuszczaniu skóra przygotowana jest na aplikację składników aktywnych. W tym czasie kosmetolog może nałożyć serum i przeprowadzić masaż ultradźwiękami, czyli tzw. sonoforezę. Końcowym etapem jest nałożenie maski.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Ze względu na delikatność mikrodermabrazji diamentowej, zabieg polecany jest w szczególności osobom z cerą wrażliwą, delikatną, a także z cerą alergiczną oraz skłonną do podrażnień. Jest to metoda bezbolesna, a całkowity czas wykonania trwa około 1 godzinę.

Wskazania

Przeciwwskazania

Efekty mikrodermabrazji diamentowej

Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu skóra staje się gładka, odświeżona, przyjemna w dotyku, a także odczuwalne jest wyraźnie uczucie lekkości. Systematyczność wykonywania, w regularnych odstępach czasu gwarantuje także efekt redukcji zmarszczek, przebarwień skóry, rozstępów oraz oczyszczenie porów skóry. Ponadto, poprzez działanie mikrodermabrazji diamentowej zostają pobudzane komórki skóry (fibroblasty), dzięki czemu skóra zyskuje jędrność i elastyczność, wzrasta mikrokrążenie oraz wzmocnione zostają jej zdolności obronne.

W celu zapewnienia jak najlepszych efektów zabiegi zaleca przeprowadzać się w serii, która obejmuje od 3 do 10 wizyt wykonywanych co 3-4 tygodnie.

Mikrodermabrazja diamentowa – skutki uboczne

Wykonanie mikrodermabrazji diamentowej może wywołać skutki uboczne na skórze w postaci zaczerwienienia, świądu skóry, a także mikrokrwiaków. Następstwa te znikają jednak po upływie kilku godzin od zabiegu.

Wskazówki

Po wykonaniu zabiegu mikrodermabrazji diamentowej warto trzymać się kilku podstawowych zasad:

  • unikać bezpośredniego kontaktu ze słońcem;
  • stosować krem z filtrem 30 SPF;
  • zrezygnować z sauny, solarium oraz basenu na co najmniej dwie doby od zabiegu;
  • unikać makijażu 24 godziny po zabiegu;
  • unikać drapania naskórka;
  • pić duże ilość wody, która nawilży skórę oraz wspomoże efekty zabiegu.


Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *