Naturalny kolagen na skórę

Sonoforeza należy do bardzo popularnych i podstawowych usług kosmetycznych. Jest ona pewną formą uzupełnienia innych zabiegów odmładzania skóry twarzy spowalniając jej procesy starzenia. Na czym polega sonoforeza oraz jakich efektów możemy się po niej spodziewać?

Sonoforeza – forma masażu ultradźwiękami

Sonoforeza – zasada działania

Zabieg sonoforezy wykonywany jest przy pomocy urządzenia emitującego fale ultradźwiękowe dzięki, którym wprowadzane są w głąb skóry różnego rodzaju związki aktywne. Głębokość na jaką wnikną substancje czynne w głąb skóry zależy przede wszystkim od częstotliwości i mocy użytej w takcie zabiegu. Wykorzystanie ultradźwięków ma zdecydowanie efektywniejsze działanie niż wtłaczanie substancji w sposób manualny, ponieważ związki czynne przekraczają bariery takie jak płaszcz hydrolipidowy oraz błony komórkowe wnikając do żywych warstw naskórka.

Sonoforeza – efekty

Dzięki technice swojego działania sonoforeza wpływa na zwiększenie oddychania na poziomie komórkowym, aktywację metabolizmu komórkowego oraz zwiększa przepuszczalność błon komórkowych. Podczas wykonywania sonoforezy poprawia się krążenie limfy w tkankach, zwiększony zostaje poziom pH zakwaszonych komórek, a także zostają aktywowane fibroblasty produkujące kolagen, elastynę i kwas hialuronowy odpowiedzialne za jędrność i elastyczność skóry.

Dla kogo jest sonoforeza?

Sonoforeza przeznaczona jest głównie dla osób z cerą suchą i zmęczoną, która wykazuje skłonność do łuszczenia się. Zabieg polecany jest także w przypadku cellulitu, ponieważ usprawnia przepływ krwi i limfy w tkankach. Stosowana jest również w leczeniu lekkich stadiów trądziku pospolitego i różowatego. Doskonale wpływa na regenerację skóry zmęczonej, redukcję delikatnych zmarszczek i przebarwień oraz stymulację mięśni. Jest bardzo dobrym przygotowaniem skóry do dalszych zbiegów kosmetycznych.

Sonoforeza – związki aktywne stosowane podczas zabiegu

 1. Związki nawilżające – posiadają kompresy nawilżające poprawiające stan nawodnienia skóry, dodatkowo mogą niwelować jej podrażnienia.
 2. Związki regenerujące – w ich składzie znajdują się witaminy takie jak A, E, C, kolagen, kwas hialuronowy.
 3. Związki ściągające i obkurczające – z arniką górską, miłorzębem japońskim, garbnikami, które będą obkurczać rozszerzone naczynia krwionośne w przypadku cery naczyniowej oraz zwężać pory skórne występujące na podłożu cery tłustej i cery mieszanej.  Związki te wykazują także działanie przeciwzapalne i przeciwkrwotoczne.

Wskazania

Przeciwwskazania

 • nowotwory;
 • otwarte rany;
 • ciąża;
 • stany gorączkowe;
 • epilepsja;
 • niewydolność krążenia;
 • nerwica wegetatywna;
 • metalowe implanty w skórze (rozrusznik serca, aparat korekcyjny).
Polecane produkty:

Aktualizacja: 3 marca 2020

Rehabilitacja Wrocław