Naturalny kolagen na skórę

Serum to bardzo popularny kosmetyk, którego działanie jest jeszcze silniejsze niż tradycyjny krem pielęgnacyjny. Łączy w sobie mieszankę różnego rodzaju składników aktywnych, które tworzą bombę witaminową dla skóry. Czym dokładnie jest serum oraz jakie działanie wykazuje?

Serum – co się za nim kryje?

Czym jest serum?

Serum często nazywane jest również koncentratem. To kosmetyk, który znalazł zastosowanie zarówno w pielęgnacji skóry jak i włosów. Nie bez powodu nosi taką nazwę, bowiem skoncentrowane są w nim składniki aktywne, które znacznie szybciej przynoszą zauważalne dla nas efekty. Ważne jest, aby nie stosować tego preparatu zbyt często, ponieważ w ten sposób możemy bardzo szybko przyzwyczaić skórę do mocnych dawek substancji czynnych.

Serum może posiadać różne konsystencje. Najczęściej jednak jest ona żelowa lub po prostu płynna. Mimo to posiada większą gęstość niż zwykły krem do twarzy. W tej sytuacji można spekulować czy tego rodzaju kosmetyk nie będzie zatykał porów skóry i pozostawiał na niej uciążliwą tłustą warstwę. Otóż nie. Sekret tkwi w odpowiednio dobranych serum do naszej skóry. W takim przypadku serum szybko dociera do głębokich warstw skóry nie pozostawiając na jej powierzchni żadnego dyskomfortu.

Jak działa?

Serum to skoncentrowany kosmetyk, w którego skład wchodzą witaminy, minerały i inne substancje czynne. Część jego działania jest widoczna zaraz po aplikacji. Wówczas skóra staje się nawilżona, wygładzona i napięta.

Aplikowane na skórę regularnie, intensywnie stymuluje działanie komórek, które odpowiedzialne są regenerację i odnowę skóry właściwej. Z tego względu stosowanie serum wyraźnie wygładza zmarszczki, niweluje przebarwienia skóry oraz poprawia jej ogólną kondycję.

Serum podobnie jak inne kosmetyki pielęgnacyjne mogą mieć różny skład. Może mieć również różne działanie i przeznaczenie. Z tego względu występuje serum nawilżające, przeciwzmarszczkowe, odżywcze, rozjaśniające, wygładzające. Występują też takie, które stosowane są na określone partie twarzy np. wyłącznie do pielęgnacji okolic oczu.

Jak właściwie stosować serum?

Obecnie istnieją dwie techniki stosowania serum. Pierwsza z nich mówi o codziennej pielęgnacji skóry zarówno rano jak i wieczorem (jako pierwsza warstwa aplikowana na oczyszczoną skórę). Druga z kolei mówi o stosowaniu serum zamiast kremu pielęgnacyjnego w przypadku skór wymagających. Serum stosowane jest dwa razy dziennie rano i wieczorem. Warto zaznaczyć, że obie techniki są dobrym rozwiązaniem, a ich stosowanie zależy tylko od tego jaki efekt chcemy osiągnąć.

Oprócz codziennej pielęgnacji skóry, serum stanowi również opcję szybkiego zabiegu przed ważnym wydarzeniem, na którym chcemy dobrze wyglądać np. na ślubie, sylwestrze czy spotkaniu służbowym. Z kolei po długich wakacjach może być dobrą regeneracją dla naszej cery.

Można zauważyć, że serum jest dość wszechstronnym preparatem. Dlatego też nie ma określonego schematu jego stosowania. Każda kobieta posiada różny rodzaj cery przez co uzyskiwane są różnego rodzaju efekty. Dlatego też optymalny sposób stosowania należy wypracować samemu.

Serum – kiedy nie stosować?

Decydując się na pielęgnację skóry poprzez serum, warto również zagłębić się w temat kiedy nie należy z niego korzystać. Jak już wiadomo jest ono mocno skoncentrowaną dawką wielu witamin i minerałów, dlatego wraz z pewnymi czynnikami środowiska nie do końca może dobrze współgrać. Przede wszystkim chodzi tu o działanie promieni słonecznych. Zawarta w nim witamina A nie lubi towarzystwa słońca. Ich wspólnie działanie na skórę może wywołać negatywne skutki dla skóry w postaci przebarwień. Serum nie jest również polecane kiedy nasza skóra jest alergiczna lub podrażniona. Ze względu na dużą dawkę składników aktywnych preparat ten w takim przypadku może pogłębić problem alergii i nasilić jej podrażnienia.

Polecane produkty:

Aktualizacja: 14 marca 2019 by admin

Rehabilitacja Wrocław