Naturalny kolagen na skórę

Rozszerzone pory to defekt skóry występujący zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Widoczne są gołym okiem w postaci małych dziurek, przez co naskórek nie posiada jednolitej struktury. Należy zaznaczyć, że pory skóry zaliczane są do naturalnych jej elementów, jednak zazwyczaj są mało wyraziste. Takie właśnie posiadają jedynie osoby, które mają cerę normalną lub cerę suchą.

Rozszerzone pory – jak z nimi walczyć?

Rozszerzone pory przyczyny

Pory skórne są ujściem gruczołów potowych i łojowych, co pozwala skórze prawidłowo oddychaćNajczęściej występują na podłożu cery tłustej i cery mieszanej w postaci licznych, małych dziurek w skórze. Często w nich kumulują się liczne zanieczyszczenia takie jak łój skórny, pot, resztki makijażu czy zanieczyszczenia środowiska zewnętrznego. W momencie ich utlenienia się przybierają postać tzw. zaskórników otwartych (z charakterystyczną czarną główką), które blokują ujścia porów. Rozszerzone pory najczęściej zlokalizowane są na skrzydełkach nosa, brodzie, czole i górnych częściach policzków.

Co na rozszerzone pory?

O ile pozbycie się zaskórników jest sprawą prostą, tak rozszerzone pory to ciężki kaliber do likwidacji. Są one mało estetycznym elementem skóry, dlatego każda z nas dąży do ich redukcji.

Zabiegi kosmetyczne na rozszerzone pory to jeden z najefektywniejszych sposobów walki z nimi. Ponadto dzięki nim zyskujemy szereg innych dodatkowych efektów np. regulację wydzielania sebum, poprawę kolorytu skóry, wygładzenie oraz jej odżywienie.

Zabiegi na rozszerzone pory

1. Peeling kawitacyjny.

Peeling kawitacyjny to rodzaj delikatnego złuszczania naskórka przeznaczony dla skór wrażliwych, cienkich i naczyniowych. Dzięki wibracji ultradźwiękowej oczyszcza pory skórne jednocześnie usuwając wierzchnie warstwy naskórka. Zabieg jest delikatny i nie pozostawia żadnych śladów pozabiegowych. Warto po takim złuszczaniu nałożyć krem ochronny z filtrem przeciwsłonecznym minimum 30 SPF.

2. Mikrodermabrazja.

Mikrodermabrazja należy do intensywniejszego rodzaju złuszczania skóry. Zalecana jest głównie w przypadku skór tłustych i mieszanych. Jest peelingiem kontrolowanym, którego intensywność zależy od głębokości złuszczenia dobranej indywidualnie do predyspozycji każdej klientki.

3. Fototerapia IPL.

Fototerapia IPL to zabieg z wykorzystaniem intensywnie pulsującego światła, które naturalnie pobudza komórki skóry do ich odnowy. Zabieg skierowany na terapię przeciwtrądzikową, świetnie reguluje poziom wydzielania sebum, zwęża rozszerzone pory, a także wykazuje działanie antybakteryjne.

Podsumowanie zabiegów

Wszystkie wymienione wyżej zabiegi należy wykonywać w serii, aby uzyskać efekt całkowity. Oprócz likwidacji rozszerzonych porów wpływają również m.in. na stymulację komórek skóry odpowiedzialnych za jej jędrność i elastyczność. Spłycają delikatne zmarszczki, a także odżywiają szarą i zmęczoną skórę.

Wskazówki na rozszerzone pory

Warto pamiętać o regularnym oczyszczaniu skóry. Należy unikać wizyt w solarium, a także intensywnej ekspozycji skóry na promieniowanie słoneczne. Przed każdym wyjściem z domu zaleca się stosowanie kremów ochronnych z filtrem. Nie wskazane są również częste wizyty w saunie i wykonywanie tzw. “parówek” na twarz, gdyż takie czynności nadmiernie rozgrzewają skórę i rozszerzają jej pory.

Należy zachować rozsądek podczas wykonywania codziennego makijażu. Nie zaleca się stosowania kosmetyków rozświetlających, ponieważ sprawiają, że pory skórne stają się bardziej widoczne. Należy zrezygnować również z kosmetyków silikonowych, które blokują pory, a zły dobór kosmetyków do własnej cery może wywołać skłonność do ich pojawienia się.

Najważniejszym elementem jest demakijaż twarzy, który należy wykonywać codziennie, w sposób bardzo staranny. Każde pozostałości po makijażu gromadzą się w skórze, a następnie przekształcają się w czarne zaskórniki. Warto także pamiętać o domowych peelingach skóry, które usuną martwe komórki naskórka oraz odblokują ujścia porów.

Polecane produkty:

Aktualizacja: 1 marca 2020 by admin

Rehabilitacja Wrocław