Naturalny kolagen na skórę

Sauna stanowi doskonałe rozwiązanie, szczególnie wtedy kiedy brakuje ciepła i upragnionego słońca. Ponadto natłok codziennych obowiązków sprawia, że stajemy się zmęczeni i tracimy odporność, prowadząc do zwiększonej podatności na infekcje. Na szczęście z pomocą przychodzi sauna, która nie tylko korzystnie wpłynie na zdrowie, ale również wykazuje pozytywne działanie na wygląd zewnętrzny.

Sauna - jak wpływa na naszą urodę?

Sauna została wynaleziona w Finlandii. Jednak szybko stała się popularna na całym świecie. Zdaniem jej wynalazców, sauna oczyszcza zarówno umysł jak i ciało. Naukowcy twierdzą, że wykazuje ona pozytywny wpływ zarówno na nasze zdrowie jak i urodę.

Sauna – jak wpływa na naszą urodę?

1. Pocenie się i oczyszczanie organizmu.

Jak powszechnie wiadomo, ciało człowieka pełni funkcję podwójnego filtra. Z jednej strony produkuje i wydziela szkodliwe produkty przemiany materii, z drugiej zaś może pochłaniać z zewnątrz jak gąbka różnego rodzaju związki. W wyniku panującej w saunie wysokiej temperatury nasze ciało wydziela pot, który jest naturalną reakcją obronną organizmu przed przegrzaniem się. W wyniku tego procesu organizm pozbywa się toksyn i innych zanieczyszczeń, które w nim zalegają. Odblokowaniu ulegają gruczoły łojowe, dzięki którym organizm pozbywa się nadmiaru sebum (łoju skórnego).

Ponadto usuwana jest z organizmu sól, której w codziennym życiu często stosujemy zbyt dużo. Prowadzi to do odkładania się jej w tkankach, co z kolei może przyczyniać się do wielu chorób w tym m.in. nadciśnienia tętniczego oraz skłonności do obrzęków kończyn. Dlatego też dzięki poceniu się w znacznym stopniu odciążamy organizm od szkodliwie działających na nas związków. Wysoka temperatura z jaką mamy do czynienia w saunie w dużym stopniu oddziałuje także na układ krwionośny. Ciepło rozszerza światło naczyń, co prowadzi do usprawnienia krążenia krwi i jednocześnie lepszego odżywienia organizmu.

2. Wspomaganie utraty masy ciała.

Ciepło panujące w saunie pobudza nasze krążenie i rozszerza naczynia krwionośne znajdujące się w głębokich warstwach skórnych. Jej dopływ do organizmu wpływa na pobudzenie przemiany materii, czego efektem może być przyspieszenie redukcji tkanki tłuszczowej. W związku z tym sauna może być traktowana jako ćwiczenia pasywne. Oznacza to, że podczas przebywania w saunie przez około 30 minut, bez żadnego wysiłku fizycznego możemy spalić nawet 900-2400 kcal, co równoznaczne jest z przebyciem biegu o dystansie około 9-12 kilometrów.

3. Niwelacja cellulitu.

Cellulit to defekt skórny, który dotyka bardzo wiele kobiet. Korzystanie z sauny w celu jego redukcji jest niezmiernie pomocne, bowiem pozwala usunąć niechciane toksyny oraz zanieczyszczenia z organizmu. Dodatkowo wizyty w saunie wzmagają efekt wielu programów antycellulitowych wykonywanych w gabinetach urody.

4. Odmładzanie.

Regularnie korzystanie z sauny ujędrnia skórę, nawilża ją, a także spowalnia procesy starzenia. Skóra zyskuje ładniejszy koloryt, staje się jaśniejsza i bardziej pogodna.

5. Dotlenianie.

Przebywanie w saunie wpływa na lepsze ukrwienie naszych tkanek, a co za tym idzie, ich dotlenienie. Wysoka temperatura obecna w saunie rozszerza pory skórne, a sama skóra ulega rozpulchnieniu. Po odbyciu wizyty w saunie skóra zostaje oczyszczona, wygładzona i lepiej ukrwiona. Cały organizm znacznie łatwiej przyswaja tlen, dzięki temu zwiększa się ukrwienie i poprawia koloryt skóry.

Dzięki wizycie w saunie skóra oczyszcza się z tłuszczu, martwych komórek naskórka oraz łojotoku, przez co znacznie lepiej oddycha. Działanie to pozwala na dużo lepsze wchłanianie w głąb skóry związków odżywczych i nawilżających.

Sauna – działanie

  • spowalnia procesy starzenia się organizmu;
  • skóra staje się lepiej dotleniona, a jej tkanki lepiej ukrwione;
  • gruczołowy łojowe skóry odblokowują się, przez co organizm pozbywa się nadmiaru sebum;
  • usuwane są z organizmu zanieczyszczenia i toksyny;
  • sauna zwiększa możliwości absorpcyjne skóry, przez co aplikowane kosmetyki znacznie szybciej przenikają w jej głębokie warstwy;
  • sauna zwiększa wydzielanie endorfin, dzięki niej stajemy się zrelaksowani.
Polecane produkty:

Aktualizacja: 7 grudnia 2020

Rehabilitacja Wrocław