Makijaż – wykonanie krok po kroku

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Makijaż to ozdoba każdej kobiety. Mimo że, dla niektórych stanowi nie lada wyzwanie, większość z nas nie może obejść się bez jego obecności. Przedstawiamy krok po kroku jak wykonać perfekcyjny make-up.

Makijaż - wykonanie krok po kroku

Makijaż – wykonanie krok po kroku

Makijaż, dla niektórych kobiet to obowiązkowy element codziennego wyglądu. Wyrównany koloryt skóry, podkreślone kości policzkowe oraz uwydatnione oczy i usta to efekt, który bardzo często jest pożądany. Jednak nie wszystkie kobiety potrafią wykonać idealny make-up. Zamiast naturalnego wyglądu i oczekiwanych rezultatów otrzymują efekt ciężkiej maski. Podpowiadamy jak sprawić, aby makijaż spełnił nasze oczekiwania.

1. Krem do twarzy.

Na oczyszczoną wcześniej skórę, należy delikatnie nałożyć krem nawilżający. Warto wykonać to na kilka minut przed rozpoczęciem makijażu, aby kosmetyk mógł w tym czasie dobrze się wchłonąć.

2. Baza pod makijaż.

Kolejny krok to nałożenie na skórę odpowiednio dobranej do jej rodzaju bazy pod makijaż. Zadaniem tego produktu jest wygładzenie skóry oraz przedłużenie trwałości kosmetyków. Bazę należy rozprowadzić równomiernie na całej powierzchni twarzy.

3. Podkład.

Obecnie istnieje wiele gadżetów do nakładania podkładu. Należą do nich m.in. pędzle czy popularny beauty blender. Najlepszą jednak opcją jest wykorzystanie do tego własnych opuszków palców, ponieważ podczas jego aplikacji i ciepła, które oddają dłonie, podkład idealnie wpasowuje się w powierzchnie skóry i znacznie łatwiej się nakłada. Kosmetyk musi być jednak odpowiednio dobrany do rodzaju cery.

Dla przykładu:

  • cera sucha wymaga użycia podkładu nawilżającego;
  • cera z niedoskonałościami wymaga wykorzystania podkładu kryjącego;
  • cera tłusta wymaga zastosowania podkładu matującego.

Podkład powinien być również właściwie dostosowany do koloru skóry. Preparat należy równomiernie rozprowadzić na całej powierzchni twarzy, aż do linii żuchwy. Jeśli został on odpowiednio dobrany, odcieniem nie powinien różnić się od koloru skóry na szyi. Niewielką ilość podkładu można nałożyć również na usta oraz powieki, co zapewni dłuższe utrzymanie się cieni do powiek oraz pomadki.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

4. Korektor.

Kolejny etap makijażu to nałożenie korektora pod oczy, którego zadaniem jest ukrycie wszelkich niedoskonałości występujących na skórze. Niewielką jego ilość należy aplikować punktowo w miejscach, które tego wymagają. Kosmetyk nakłada się przy użyciu specjalnego aplikatora lub pędzelka, a następnie lekko wklepuje w skórę.

Obecnie mamy do czynienia z wieloma rodzajami korektorów:

  • zielony korektor – idealnie nadaje się do maskowania czerwonych zmian np. krost;
  • żółty korektor – kryje cienie pod oczami oraz siniaki. Jako jedyny nakładany jest przed podkładem;
  • różowy korektor – działa rozświetlająco;
  • fioletowy korektor – skutecznie maskuje piegi, blizny i przebarwienia posłoneczne.
  • biały korektor – używany w celu rozświetlenia środkowej części twarzy.

5. Puder.

Puder jest przydatny w przypadku skóry tłustej lub mieszanej. Obecnie bardzo popularne są pudry mineralne, które nie tylko poprawiają jej koloryt, ale również zapobiegają błyszczeniu się. Kosmetyki te, to sproszkowane minerały, które można wykorzystać do każdego rodzaju skóry. Wszystko dlatego, że ilość składników zapachowych, talku kosmetycznego czy konserwantów jest tak mała, że mogą go używać nawet osoby z cerą wrażliwą.

6. Cienie do powiek.

Cienie do powiek to kosmetyki, którymi można osiągnąć spektakularne efekty w makijażu. Obecnie występuje ich ogromna ilość w drogeriach oraz w innych sklepach z kosmetykami. Cienie do powiek dobiera się odpowiednio do koloru tęczówki oka. Panie o szarych oczach powinny decydować się na kolory błękitne, fioletowe oraz beże. Zielonookie kobiety powinny wybierać barwy granatowe, brązowe, beżowe i fioletowe. Z kolei paniom o oczach piwnych pasują kolory granatu, ciemnej zieleni, fioletu oraz błękitu.

7. Kredka lub eyeliner.

Zarówno czarne jak i brązowe kredki lub eyelinery to klasyka makijażu. Moda jednak zmienia się z roku z na rok, tak jak i trendy w makijażu. Obecnie standardowe ciemne kolory kredek zamieniane są na żółte, niebieskie lub fioletowe.

8. Tusz do rzęs.

Obecnie tusze do rzęs nie tylko je wydłużają, ale również odżywiają, zagęszczają i nawilżają. Produkty te stały się dużo bardziej wartościowe, a to ze względu na poprawę ich formuły. Zmianie na lepsze uległy również szczoteczki tuszów. Znacznie bardziej popularne są dwustronne, o stożkowatym kształcie. Dzięki temu wytuszować można nawet najkrótsze włoski.

9. Brwi.

Brwi stanowią bardzo ważny element całego makijażu. Ich zadaniem jest nadawanie charakteru twarzy. Dzięki nim można również odczytywać emocje jakie towarzyszą w danej chwili. Poprzez odpowiedni makijaż brwi można optycznie powiększyć oczy, wysmuklić nos, a nawet wyrównać niechcianą asymetrię twarzy.

10. Róż do policzków.

W makijażu nie można zapomnieć o różu do policzków oraz rozświetlaczu. Kosmetyki te pozwalają uniknąć efektu płaskiej twarzy oraz uwydatnić kości policzkowe. Dodatkowo róż nadaje skórze blasku, świeżości oraz młodzieńczego wyglądu.

11. Błyszczyk lub pomadka.

Wykończeniem makijażu są usta z niewielką ilością błyszczyku lub pomadki.



Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

3 odpowiedzi

  1. Do tej pory głównie zaczynałam makijaż od eye-linera i tuszu do rzęs, potem łatwiej mi nalożyć korektor i podkład. Wtedy mam pewność, że poprawiając kreski nie zmażę sobie wcześniej nałożonych kosmetyków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *