Naturalny kolagen na skórę

Nawilżone i gładkie usta to wizytówka każdej kobiety. Ich skóra jest wrażliwa oraz cienka przez co podatna jest na wszelkie podrażnienia. Dlatego też tak ważna jest ich pielęgnacja oraz regularna dbałość. Jak to zrobić? Podpowiadamy.

Jak dbać o usta?

Jak dbać o usta?

Pielęgnacja ust jest równie ważna jak dbałość o całą naszą twarz. Powinna być regularna i systematyczna wówczas zapewnimy sobie gładkie i jędrne usta. Jak dokładnie to zrobić? Oto wskazówki.

1. Nawilżanie.

Pierwszym krokiem właściwiej pielęgnacji ust jest ich nawilżanie. Do tego celu można wykorzystać balsam lub pomadkę zmniejszającą ich suchość. Kosmetyk ten należy stosować codziennie, aż do momentu zniwelowania dyskomfortu. W nawilżaniu ust można wykorzystać również domowe kosmetyki, które z pewnością można spotkać w domu tj. oliwa z oliwek czy miód. Korzystnie wpływać będzie również maczanie lub nakładanie na usta produktów białkowych tj. kefir, mleko czy jogurt naturalny. Produkty te cechują się właściwościami łagodzącymi dlatego idealnie sprawdzą się kiedy dotyka nas problem podrażnionych, suchych ust.

2. Peeling.

Zarówno naskórek ust jak i reszty ciała ulega procesowi obumierania, a następnie regularnej odnowie. W związku z tym należy systematycznie go usuwać, a nowy odżywiać i stymulować do regeneracji. Po wykonaniu peelingu usta stają się gładkie, przyjemne w dotyku oraz bardziej jędrne. Bardzo łatwym w przygotowaniu peelingiem i przede wszystkim naturalnym jest peeling wykonany z miodu oraz cukru. Wymieszane składniki nakładamy na skórę ust i wykonujemy 2-3 minutowy masaż. Peeling stosujemy 1-2 razy w tygodniu.

3. Ochrona.

Trzecim i równie ważnym etapem pielęgnacji jest ochrona ust przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Są nimi przede wszystkim: promieniowanie UV, wysoka i niska temperatura, wiatr. Aby zapewnić ochronę naszym ustom należy przed wyjściem z domu aplikować krem ochronny z filtrem UV lub tłusty krem osłaniający przed silnym wiatrem i niską temperaturą.

Podsumowanie

Pielęgnacja ust jest bardzo ważna. Powinna być regularna, systematyczna i stosowana każdego dnia. Latem chrońmy je przed nadmiernym promieniowaniem UV oraz oparzeniami, zimą przed silnym wiatrem i mrozem. Często mylnie uważamy, że wystarczający jest tylko balsam do ust w sztyfcie. Nic bardziej mylnego, pielęgnacja ust powinna być kompleksowa.

Polecane produkty:

Aktualizacja:

Rehabilitacja Wrocław