Naturalny kolagen na skórę

Puder do twarzy występuje w różnych postaciach. Posiada formę sypkiego pudru, kolorowych kulek oraz sprasowanego kamienia. Wykazuje także zróżnicowane właściwości m.in. rozświetlające czy matujące. Ze względu na szeroką gamę pudrów do twarzy, trudno jest zdecydować się na wybór odpowiedniego. Na co więc zwrócić uwagę decydując się na zakup tego rodzaju kosmetyków oraz jaki będzie najlepszy dla naszego rodzaju skóry? Podpowiadamy.

Puder do twarzy - jaki wybrać?

Na jaki puder do twarzy się zdecydować?

Na początku warto zastanowić się czego tak naprawdę oczekujemy od tego kosmetyku. Czy ma utrwalić makijaż, zmatowić skórę czy nadać jej świeżego koloru? Ze względu na to, że puder posiada szerokie właściwości, przed jego zakupem warto dokładnie czytać etykiety. Obecnie coraz bardziej popularne stają się pudry mineralne. Wszystko dlatego, że są produktami naturalnymi, pomagającymi skórze oddychać. Zaletą ich jest również brak zatykania porów oraz nieobciążanie skóry.

1. Puder w kulkach.

Występuje w postaci niewielkich rozmiarów kuleczek posiadających różne odcienie. Wykorzystywany jest głównie do wyrównywania kolorytu skóry. Odcienie różu nadają skórze świeżego wyglądu, z kolei kuleczki brązowe delikatnie opalają i rozświetlają. Puder w kulkach najlepiej nakładać grubym pędzlem.

2. Puder w kamieniu.

Uznawany jest za niezbędnik w damskiej torebce. Wszystko dlatego, że stosowany jest jako kosmetyk matujący błyszczącą się skórę. Najlepiej wybierać go o ton jaśniejszy od podkładu lub transparenty (nie nadający koloru). Nakłada się go pędzlem lub specjalnym puszkiem, który zwykle występuje razem w zestawie.

3. Puder sypki.

Należy do lekkich kosmetyków i nie nadaje koloru skórze (jest transparentny). Wykorzystywany jest głównie do utrwalania makijażu. Puder sypki występuje w wielu wariantach. Rozświetlający nadaje skórze blasku, brązujący lekko opalana, a różowy odcień można stosować jako róż do policzków.

4. Puder brązujący.

Lekko opala skórę, nadając jej ciepły koloryt. Wykorzystywany jest również jako róż do policzków. Jego zadaniem jest modelowanie konturów twarzy. Właściwie zaaplikowany optycznie ją wyszczupla. Przy nakładaniu należy uważać i warto posiadać w tym doświadczenie. Nieumiejętne nałożenie pudru na skórę może spowodować pojawienie się na niej nieestetycznych smug.

5. Puder rozświetlający.

Wyposażony jest w drobinki, które rozpraszają światło. Nałożony na twarz niweluje niedoskonałości oraz zapewnia gładkość i rozświetlenie. Skóra zyskuje świeży koloryt. Ze względu na wysoką temperaturę, która nie sprzyja grubym warstwom makijażu, często stosowany jest porą letnią.

6. Puder mineralny.

Obecnie to jeden z najbardziej popularnych rodzajów pudrów do twarzy. Stanowi naturalny kosmetyk, w którego skład wchodzi m.in. mika, tlenek cynku i żelaza oraz dwutlenek żelaza. Pudry te najczęściej stosowane są w przypadku skór tłustych, ponieważ wykazują dobre właściwości matujące. Dużą zaletą jest brak zatykania porów skóry.

Czym najlepiej nakładać puder do twarzy?

Mimo że do pudrów zawsze dołączona jest specjalna gąbeczka lub puszek, zazwyczaj kosmetyk ten nakładany jest przy pomocy grubego pędzla. Dobrze sprawdza się on gdy chcemy lekko oprószyć twarz kosmetykiem na zakończenie make-upu. W sytuacji gdy chcemy uzyskać efekt trwałego makijażu, warto zastosować zbity pędzel, stosując przy tym wciskające ruchy na skórze.

Podsumowanie

Drogerie oraz inne sklepy z kosmetykami oferują dwa podstawowe rodzaje pudrów: sypkie i w kamieniu. Mimo ich różnorodności wiele z nas nie zwraca szczególnej uwagi na to w jakiej formie występują i w ciemno decydują się na ich zakup. Jest to oczywiście błąd. Należy jasno określić, że puder w kamieniu w makijażu spełnia funkcje poprawkowe. Jego zastosowanie wymaga użycia specjalnej gąbki, która utrudnia równomierne rozprowadzenie makijażu na twarzy. Na co dzień warto więc używać pudrów sypkich lub mineralnych, które są lekkie i nie obciążają skóry.

Polecane produkty:

Aktualizacja:

Rehabilitacja Wrocław