Ujędrnienie piersi po ciąży

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Ujędrnienie piersi po ciąży to jeden z ważniejszych czynników powrotu kobiety do kondycji sprzed czasu kiedy spodziewała się dziecka. Należy podkreślić, że zarówno sama ciąża jak i karmienie piersią zmienia wygląd biustu, w większości przypadków na gorsze. Często bowiem po zaprzestaniu karmienia, skóra biustu staje się wiotka oraz brakuje jej jędrności.

Ujędrenienie piersi po ciąży

Piersi a ciąża

Podczas ciąży piersi przygotowują się do wytworzenia mleka dla dziecka. W związku z tym zwiększa się zawartość tkanki tłuszczowej, a przez to ich rozmiar. Brodawki z kolei ciemnieją, a spod skóry wyraźnie odznaczają się naczynia krwionośne. Jest to efekt działania estrogenów, które przyczyniają się do ich rozszerzania. Krew w żyłach krąży szybciej w celu aktywowania gruczołów oraz kanałów mlecznych. Kluczowym momentem dla wyglądu jest moment zakończenia karmienia dziecka piersią. Wówczas stają się one miękkie, obwisłe, wiotkie, zmniejsza się ich rozmiar, nawet do miseczki mniejszej sprzed ciąży.

Ujędrnienie piersi po ciąży

Należy podkreślić, że proces ujędrnienia piersi po ciąży nie należy do najłatwiejszych. Często korzystanie wyłącznie z preparatów kosmetycznych nie jest wystarczające, z kolei widok ich zwiotczałej skóry przyczynia się do powstawania kompleksów oraz niekorzystnie wpływa na samopoczucie młodej mamy.

Jednym ze skuteczniejszych rozwiązań poprawy wyglądu piersi po ciąży są zabiegi przeprowadzane w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych oraz medycyny estetycznej. Należy do nich:

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

1. Stymulujący masaż próżniowy (SPM).

Stymulujący masaż próżniowy należy do pierwszych z polecanych zabiegów w redukcji zwiotczałej skóry piersi. Urządzenie wykorzystuje działanie podciśnienia, gdzie jego szklane aplikatory w lekkim stopniu zasysają skórę. Uniesione w ten sposób jej komórki są rozciągane, dzięki czemu zachodzi lepsza penetracja tlenu przez błony cytoplazmatyczne. W efekcie dochodzi do stymulacji unaczynienia oraz przyspieszenia procesów przemiany materii oraz przepływu chłonki. Pobudzone zostają fibroblasty do większej produkcji kolagenu oraz elastyny, co korzystnie wpływa na poprawę wyglądu biustu. Zaleca się wykonanie 10 zabiegów masażu próżniowego.

2. Lifting biustu.

Lifting biustu (endermologia) należy do najskuteczniejszych metod poprawy jędrności skóry, redukcji tkanki tłuszczowej oraz redukcji cellulitu. Zabieg polega na oddziaływaniu zarówno na skórę jak i tkankę podskórną masażu mechanicznego z zastosowaniem dwóch rolek w połączeniu z podciśnieniem. Trójwymiarowa stymulacja tkanek zwiększa napięcie, elastyczność oraz jędrność skóry. Zwiększa cyrkulację krwi i limfy, wymianę płynów międzykomórkowych, usuwanie toksyn, dotlenienie oraz odżywienie tkanek. Wykonywanie zabiegu endermologii przynosi efekt uelastycznienia oraz wzmocnienia więzadeł, których zadaniem jest podtrzymywanie piersi.

3. Fale radiowe.

Fale radiowe wnikają do głębokich warstw skóry oraz adipocytów (komórek tłuszczowych) przyspieszając w ten sposób wewnątrzkomórkowe procesy metaboliczne oraz aktywizują wydzielanie kwasów tłuszczowych. W związku z tym stosowane są w celu ujędrnienia skóry, modelowania sylwetki, a także w opóźnianiu procesów jej starzenia się. Ponadto fale radiowe aktywują proces spalania tkanki tłuszczowej, co przyczynia się do zmniejszenia obwodu ciała. Zabieg aktywuje fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, pobudza układ limfatyczny i krwionośny, a także metabolizm w tkankach. Efektem wszystkich działań jest poprawa jakości skóry poprzez zwiększenie jej gęstości, napięcia oraz spłycenia zmarszczek lub blizn.

4. Mezoterapia igłowa.

Mezoterapia igłowa należy do najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej. Procedura polega na podawaniu związków aktywnych w głąb skóry za pomocą cienkiej igły. Substancje wykorzystywane podczas zabiegu mają na celu zwiększenie syntezy kolagenu i elastyny w skórze, zapobieganie degradacji elastyny, a także wywołanie intensywnego napięcia skóry w obrębie piersi.

5. Karboksyterapia.

Karboskyterapia, a więc metoda wykorzystująca działanie dwutlenku węgla, polega na pobudzeniu kolagenu oraz elastyny silnymi właściwościami CO2. Dwutlenek węgla można podawać podskórnie oraz śródskórnie w bezpieczny oraz precyzyjny sposób. Karboksyterapia wykonywana na biuście stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. Ponadto efektem wykonania tego rodzaju zabiegu jest zwiększenie dopływu tlenu do leczonego obszaru ciała, dzięki czemu zyskuje lepszy wygląd.

Ujędrnienie piersi po ciąży – domowe sposoby

Oprócz zabiegów z zakresu kosmetologii oraz medycyny estetycznej wyróżnia się domowe sposoby poprawy jędrności piersi po ciąży. Zalicza się do nich:

  • odpowiednia pielęgnacja skóry piersi – w tym celu warto zainwestować w dobrej jakości preparaty. Najlepszym wyborem są produkty typu serum lub wysoce skoncentrowane ampułki. Obecne w nich związki aktywują procesy odnowy komórkowej, co przyczynia się do szybszego wytwarzania kolagenu oraz elastyny. W domowej pielęgnacji warto stosować również kosmetyki z zawartością witaminy E. Bardzo ważne jest systematyczne ich stosowanie;
  • ćwiczenia mięśni klatki piersiowej – wzmocnione mięśnie znacznie lepiej będą unosić piersi. Oprócz ćwiczeń zaleca się również inną aktywność fizyczną m.in. pływanie;
  • noszenie dobrze dopasowanej bielizny – odpowiedni rozmiar biustonosza w czasie ciąży jak i karmienia piersią jest bardzo ważne. Ciąża to czas kiedy rozmiar biustu zmienia się często, w związku z tym już we wczesnym jej etapie warto zareagować. Po ciąży oraz karmieniu piersią rozmiar biustu również ulega zmianie, w związku z tym biustonosz nie może być zbyt luźny w obwodzie, ani posiadać zbyt małej miseczki. W przeciwnym razie kształt oraz wygląd piersi może ulec zmianie na gorsze.


Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *