Karboksyterapia – antidotum na wszystko?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Karboksyterapia to obecnie jedna z nowoczesnych metod redukcji cellulitu, wykonywania liposukcji, niwelacji rozstępów, zmarszczek czy nieestetycznych cieni po oczami. Na czym polega zabieg karboksyterapii oraz jakie zalety posiada? Podpowiadamy.

Karboksyterapia - antidotum na wszystko?

Karboksyterapia

Karboksyterapia to zabieg, który występuje w coraz większej ilości gabinetów kosmetycznych. Nic dziwnego. Jest innowacyjną technologią, do której wskazań jest wiele. Należy do nich m.in. cellulit, rozstępy, zmarszczki, nadmiar tkanki tłuszczowej czy skóra pozbawiona elastyczności. Zabieg karboksyterapii uznawany jest za przełom, zarówno w kosmetologii jak i w medycynie estetycznej. Jego główna zaletą jest możliwość w szybkim czasie usunięcia wielu niedoskonałości ciała.

Karboksyterapia – na czym polega?

Zabieg karboksyterapii polega na wstrzykiwaniu w głąb skóry, przy pomocy cienkiej igły, dokładnie wymierzonych dawek dwutlenku węgla (CO2), który przemieszcza się do innych, sąsiadujących tkanek. Wynikiem tego jest rozszerzenie naczyń krwionośnych oraz tworzenie się nowych sieci naczyń włosowatych.

Ponadto w miejscu, w którym podawany jest dwutlenek węgla zwiększany jest przepływ krwi, która transportuje ważny dla komórek skóry tlen i inne składniki odżywcze. W wyniku aplikacji CO2 wraz z wodą znajdującą się w tkankach przekształca się w kwas węglowy i zmniejszane jest pH w skórze. Im niższe pH tym następuje słabsze wiązanie hemoglobiny z tlenem, co przekłada się na większą ilość tlenu w tkankach. Efektem tego jest zwiększona elastyczność, jędrność skóry oraz jej nawilżenie.

Co2 – to gaz fizjologicznie znajdujący się w organizmie ludzkim, który wydalany jest m.in. w procesie oddychania. Dwutlenek węgla wykorzystywany do zabiegu karboksyterapii cechuje się wysoką czystością medyczną. W urządzeniach stosowane są również specjalistyczne filtry, które zwiększają czystość gazu. Z tego też względu zabieg karboksyterapii jest wysoce bezpieczny.

Karboksyterapia – na jakie defekty działa?

Zarówno kobiety jak i mężczyźni borykają się z mało estetycznymi cieniami pod oczami. Jest to defekt, który sprawia, że twarz wygląda na zmęczoną. Dzięki zabiegowi karboksyterapii możemy pozbyć się ich skutecznie, dodatkowo poprawić kontur oczu. Zabieg przyniesie efekt świeżego i młodszego spojrzenia.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Redukcja zmarszczek mimicznych to kolejny problem wśród wielu pań. Zabieg powoduje stymulację syntezy kolagenu przez co daje efekt wypełnienia bruzd czy zmarszczek. Ponadto skóra staje się pogrubiona, bardziej jędrna i sprężysta.

Cellulit również należy do mankamentów ciała i dotyczy w większości kobiet. Istnieje wiele metod zwalczających ten nieestetyczny defekt. Należy do nich również karboksyterapia. Dwutlenek węgla aplikowany w miejsce występowania cellulitu przekształcany jest w kwas węglowy, który niszczy komórki tłuszczowe. Z kolei stymulacja kolagenu w skórze sprawia, że staje się ona bardziej jędrna i sprężysta. Efektem tego działania jest gładkie i jędrne ciało.

Zalety karboksyterapii

  • jedna z najbardziej efektywnych metod redukcji cellulitu;
  • bezpieczeństwo zabiegowe;
  • niska inwazyjność (bez okresu rekonwalescencji);
  • możliwość łączenia z innymi zabiegami medycyny estetycznej.

Wskazania

Przeciwwskazania

Efekty karboksyterapii są niemalże natychmiastowe. Skóra staje się gładka, jędrna bez widocznych zmarszczek czy cellulitu. Jednak to nie oznacza, że każdy może korzystać z takiej terapii. Do głównych przeciwwskazań należą:

Czy zabieg karboksyterapii jest bolesny?

W początkowych latach istnienia karboksyterapii była to technika bolesna. Obecnie wiele się zmieniło, a sam zabieg należy do komfortowych. Zmniejszenie dolegliwości bólowych do minimum zagwarantowała możliwość podgrzewania wstrzykiwanego gazu, a także precyzyjny czujnik wkłucia igły w naczynia. Udogodnienia te sprawiły, że pacjent nie odczuwa bólu oraz nie jest obciążony okresem rekonwalescencji po zabiegu.

Ile zabiegów należy wykonać, aby uzyskać efekt?

Zalecana jest seria zabiegów wykonywanych 1 lub 2 razy w tygodniu.

Jaka jest reakcja ze strony skóry po zabiegu?

Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu na skórze pojawia się zaczerwienienie, może również towarzyszyć uczucie ciepła. Objawy te jednak szybko ustępują, w przeciągu 10-30 min.

Klientka od razu może wrócić do zajęć w ciągu dnia. Warto jednak pamiętać, aby po zabiegu przez 24 godziny unikać i nie korzystać z sauny, gorących kąpieli oraz nie opalać się.



Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

2 odpowiedzi

  1. To wbijanie igieł pod oczami brzmi przerażająco…
    Ciekawa jestem, jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?

  2. Byłam. Ukłucie, jak ukłucie, żeby jakieś wielce bolesne, to nie. Duża opuchlizna faktycznie zeszła po pół h, natomiast w przypadku delikatnej okolicy oczu całkowicie zeszła u mnie dopiero po 2óch dobach (od doktor usłyszałam, że zwykle schodzi w dzień do dwóch, choć miała pacjentkę, z problemami limfatycznymi, z której schodziła 4 dni). Za to efekt widzę zdecydowany już po pierwszym zabiegu. Skóra jest gładsza i cienie są o wiele jaśniejsze. Dużo łatwiej jest się umalować, nie trzeba tak zakrywać tego fioletu.. Zdecyduję się ponownie ku pogłębieniu efektu, mimo dwudniowego dyskomfortu w postaci opuchlizny. Różnica jest dużo większa niż po IPL, które doktor zaproponowała na pierwszy rzut (po nim nie widziałam właściwie większej niż taka między ranem a wieczorem, czy wyspaniem, a niewyspaniem).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *