Naturalny kolagen na skórę

SHR to nowoczesna technologia, która staje się coraz bardziej popularna w dziedzinie kosmetologii. Nic dziwnego bowiem posiada wiele korzyści. Jedną z najważniejszych jest trwałe usuwanie owłosienia w sposób bezbolesny. Jakie inne cechy posiada technologia SHR i czy może wywoływać skutki uboczne? Oto odpowiedź.

SHR - zalety i skutki uboczne

SHR – czym jest ta nowoczesna technologia?

Zabiegi wykorzystujące metodę SHR (super hair removal) pozwalają pozbyć się owłosienia skutecznie i na długi czas. Technologia SHR wykorzystuje wiązkę światła, podobną do obecnej w technologii IPL. Jednak w tym przypadku zastosowana jest większa kontrola częstotliwości emitowanych impulsów z głowicy urządzenia co zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo oraz skuteczność tego rodzaju zabiegów.

Wiązka światła emitowana z głowicy w kontakcie ze skórą przekształcana jest w energię cieplną, która dociera do skóry właściwej trafiając bezpośrednio do cebulki włosa. Wysoka temperatura niszczy ją w wyniku czego włosy wypadają po kilku dniach od wykonania zabiegu.

Podsumowując, fotodepilacja SHR polega na stopniowym podgrzewaniu mieszków włosowych za pomocą nakładających się na siebie impulsów świetlnych, czego wynikiem jest uszkodzenie cebulek włosów i ich redukcja. Warto zaznaczyć, że skóra podczas zabiegu podgrzewana jest jedynie do pewnego momentu, czyli do chwili, w której dostarczona zostaje odpowiednia ilość wiązki światła w celu uszkodzenia mieszka włosowego. Dawka światła dobierana jest przez kosmetologa indywidualnie do fototypu skóry oraz koloru włosów klienta.

SHR – zalety

Technologia SHR jest nowoczesną metodą w dziedzinie kosmetologii. Dzięki temu posiada wiele zalet. Należy do nich m.in. skuteczność, bezinwazyjność, bezbolesność czy szybkość wykonywania zabiegu.

1. Bezbolesność.

Bardzo często słyszmy o dyskomforcie jaki towarzyszy podczas zabiegów depilacji laserowej. Jest to związane w tym przypadku z bardzo dużą dawką energii jaka dostarczana jest do mieszków włosowych oraz skóry podczas jednego impulsu świetlnego.

Technologia SHR z kolei emituje wiele impulsów jednostkowo słabszych. Wszystko dzięki wykorzystaniu metody “In Motion”, która umożliwia kumulację energii w mieszku włosowym. Różnicą jest jedynie fakt, że zostanie ona podana nie w jednym strzale, a w serii nieco delikatniejszych impulsów, które zostają oddane w momencie przesuwania głowicy po powierzchni skóry.

Za bezbolesność zabiegów wykonywanych technologią SHR odpowiada również wydajny system chłodzący w głowicy urządzenia, który zapewnia wysoki komfort podczas oddawania strzałów.

2. Wielofunkcyjność.

Technologia SHR kryje w sobie również zalety metody IPL i E-lihgt, bowiem wykorzystuje możliwość wykonywania zabiegów takich jak trwałe usuwanie owłosienia, fotoodmładzanie, zamykanie naczynek / niwelowanie rumienia, usuwanie przebarwień oraz usuwanie trądziku.

Technologia SHR wyposażona jest zwykle w dwie głowice zabiegowe. Jedna z nich przeznaczona jest do wykonywania zabiegów trwałego usuwania owłosienia, druga z kolei pozwala wykonywać tzw. fototerapię, a więc zabiegi z zakresu odmładzania skóry, leczenia z trądziku pospolitego, zamykania naczynek oraz usuwania przebarwień skóry.

3. Bezpieczeństwo.

Bezpieczeństwo zabiegów SHR to najważniejsza zaleta tej technologii. Wynika ono z techniki zabiegowej, a więc emitowaniu wielu słabszych impulsów świetlnych skumulowanych tylko i wyłącznie w chromoforze jakim jest melanina w cebulce włosa, poprzez wielokrotne przesuwanie głowicy po miejscu zabiegowym.

Kolejnym powodem dającym duże bezpieczeństwo zabiegu jest wykorzystanie w technologii SHR nowoczesnego rozwiązania optycznego, polegającego na zainstalowaniu w głowicy urządzenia czerwonego filtru, które działa osłaniająco na skórę ciemną lub mocno opaloną. Pozwala to więc na wykonywanie tego rodzaju zabiegów nawet na ciemnym fototypie skóry, bez wywołania skutków np. w postaci oparzenia.

4. Szybkość.

Szybkość zabiegów SHR zawdzięcza się wbudowanemu w głowicę urządzenia systemu “In Motion”. Oznacza to, że oprócz punktowej techniki zabiegowej, możliwe jest ich wykonywanie w ruchu, co przekłada się na krótszy czas depilacji. Z tego względu zabiegi często noszą nazwę zabiegów lunchowych, ponieważ wykonać je można nawet podczas przerwy na lunch w pracy.

SHR – skutki uboczne

1. Zaczerwienienie skóry.

Zaczerwienienie to naturalna reakcja ze strony skóry. Wynika ono z działania temperatury, która pochodzi z głowicy urządzenia. W wyniku tego naczynia krwionośne ulegają rozszerzeniu, co powoduje, że na skórze pojawia się delikatny rumień. Utrzymuje się on krótko, około 10-15 minut po zabiegu.

2. Zmiany w zabarwieniu skóry.

Zmiany w zabarwieniu skóry (przebarwienia) mogą być skutkiem ubocznym fotodepilacji, jednak niekoniecznie muszą zawsze się pojawić. Dlatego ważne jest aby, podczas serii zabiegowej stosować krem z filtrem UV minimum 30 SPF.

3. Świąd skóry.

Świąd skóry może być wynikiem golenia włosków tradycyjną maszynką, a następnie szybkiego ich odrastania pomiędzy zabiegami. Nie występuje to jednak u każdego.

Polecane produkty:

Aktualizacja:

Rehabilitacja Wrocław