Fotodepilacja to zabieg, który coraz częściej można zauważyć w gabinetach kosmetycznych. Nic dziwnego, ponieważ efekty jego zapewniają duży komfort dnia codziennego oraz gładką skórę na długi czas. Czym charakteryzuje się fotodepilacja i na czym polega?

Fotodepilacja – co się za tym kryje?

Fotodepilacja –  czym jest i co za sobą kryje?

Fotodepilacja to nowa technologia usuwania owłosienia przy pomocy intensywnej wiązki światła emitowanej z głowicy . Jej zaletą jest przede wszystkim oddziaływanie, nie tylko na włosy ciemne, ale również na włosy jasne np. koloru blond. W odróżnieniu od zabiegów laserowych, fotodepilacja nie jest zabiegiem inwazyjnym, a co za tym idzie, nie jest również bolesna. Dodatkowym jej plusem jest krótki czas wykonania. A więc można z zabiegu skorzystać nawet podczas przerwy na lunch jeśli gabinet, z którego usług korzystamy znajduje się blisko miejsca pracy.

Nowa technologia urządzeń do fotodepilacji pozwala bardziej precyzyjnie dostosować parametry zabiegowe takie jak np. fototyp skóry, rodzaj czy kolor włosa do każdej klientki. Wiąże się to przede wszystkim z większą skutecznością zabiegów i komfortowymi odczuciami podczas zabiegu.

Na poniższym filmie kosmetolog Aneta z Centrum Kosmetolożki pokazuje jak przebiega zabieg fotodepilacji pach:

 

Jakie efekty przynosi fotodepilacja?

Efektywność zabiegowa fotodepilacji jest bardzo wysoka. Uwarunkowana jest jednak kilkoma czynnikami m.in. stanem zdrowia, kolorem włosów, kolorem skóry, wrażliwością klientki, miejscem na ciele gdzie wykonywany jest  zabieg oraz systematycznością poddawania się fotodepilacji. Jeśli wszystkie wymienione wyżej elementy będą prawidłowo spełnione redukcja włosów wynosić będzie nawet 90%.

Aby efekty, których oczekujemy były spełnione, zabiegi należy przeprowadzać regularnie z odpowiednią przerwą pomiędzy nimi. Cały cykl fotodepilacji trwa 6-12 powtórzeń wykonywanych co około 4 tygodnie.

Cena fotodepilacji

Cena fotodepilacji zależy od partii ciała, na którą będzie wykonywana. Uśrednione to:

  • wąsik około 100 zł
  • pachy od 100 do 200 zł
  • przedramiona około 200 zł
  • klatka piersiowa od 200 do 300 zł
  • bikini około 200 zł
  • uda około 200 zł
  • łydki od 100 do 200 zł
  • całe nogi od 300 do 400 zł

Ceny fotodepilacji mogą różnić się nieznacznie w zależności od gabinetu, w którym wykonywany jest zabieg.

Jak reaguje skóra?

Zabieg fotodepilacji nie jest inwazyjny. Z tego też względu skóra znosi go bardzo dobrze. Podczas usuwania owłosienia klientka odczuwa przyjemne ciepło. Dlatego po zabiegu skóra w sposób naturalny może zareagować delikatnym rumieniem, który ustępuje w przeciągu tego samego dnia kiedy został on wykonany. Jeżeli użyto do zabiegu wysokich parametrów mieszki włosowe mogą być delikatnie obrzmiałe, choć takie zjawisko zdarza się rzadko.

Dzień po wykonaniu zabiegu można wyjść na basen, saunę, rower. A więc nie ma żadnych ograniczeń jeśli chodzi o sport i ogólne funkcjonowanie.

Jak dbać o skórę w trakcie fotodepilacji?

Warto w trakcie całego cyklu zabiegów mocno nawilżać skórę. W miejscu wykonywania zabiegu często dochodzi do wysuszenia naskórka z racji ciepła, które oddaje głowica. Należy wtedy również pić dużo wody, aby wewnętrznie nawadniać organizm. Wiosną i latem kiedy słońce pojawia się częściej należy smarować skórę kremem ochronnym z filtrem min. 30 SPF. Jeżeli nie będziemy przywiązywać do tego uwagi skóra może zareagować przebarwieniami w miejscach poddawanych fotodepilacji.

W trakcie wykonywania zabiegów należy unikać solarium, zwłaszcza tuż przed wykonaniem zabiegu jaki i zaraz po jego odbyciu. Raz lub dwa razy w tygodniu zalecany jest peeling miejsca zabiegowego, aby włosy których chcemy się pozbyć łatwiej mogły wypaść. Ponadto taką czynnością zapobiegamy wrastaniu się ich, szczególnie u osób, które mają do tego skłonność . W trakcie serii  zabiegowej nie wolno wyrywać włosów woskiem, pastą cukrową, depilatorem i pęsetą. Można jedynie korzystać z maszynki lub kremu depilacyjnego. Włoski można golić w każdym momencie, jednak nie zaleca się wykonywać tego zbyt często.

Czy włosy zostają usunięte do końca życia?

Ilość zabiegów, które obejmuje seria gwarantuje efekty na około rok. Włosy są żywą tkanką naszego organizmu, więc tak jak inne narządy np. paznokcie czy wątroba są w stanie się regenerować, tak włos również posiada tę zdolność. Warto więc pamiętać, aby po całym cyklu zabiegów wykonywać zabiegi przypominające, które będę podtrzymywać rezultaty osiągnięte wcześniej. Jest to bardzo istotny element kuracji, ponieważ zaniedbanie go może spowodować regenerację włosów i zniszczyć efekt gładkiej skóry.

Polecane produkty:

Zapisz

Aktualizacja: