Naturalny kolagen na skórę

Serum do paznokci stanowi niekiedy jedyne wyjście, aby móc poprawić kondycję płytki paznokciowej. Wiele codziennych czynności, do których zalicza się jej malowanie, zmywanie, kontakt z detergentami oraz ciągłe moczenie dłoni, negatywnie wpływa na stan oraz wygląd zewnętrzny paznokci. Na szczęście na pomoc przychodzą skoncentrowane kosmetyki o działaniu silnie regenerującym i odżywczym.

Serum do paznokci - jak działa?

Warunkiem estetycznego wyglądu paznokci jest ich zdrowa kondycja. Serum do paznokci w wyraźny sposób może wpłynąć na ich stan oraz wygląd zewnętrzny. Jego zadaniem jest wzmocnienie, odżywienie, nadanie połysku cienkim, słabym i matowym paznokciom.

Serum do paznokci – jak działa?

Warto zaznaczyć, że na rynku istnieje szeroki wybór kosmetyków pielęgnacyjnych do paznokci, w tym również serum. Decydując się na zakup warto kierować się szczególnie jego składem. Powinien zawierać między innymi w wapń oraz keratynę.

Ponadto wzrost płytki paznokciowej zwiększają ceramidy, krzemionka oraz żelazo. Cennym składnikiem kosmetyków przeznaczonych do paznokci jest również witamina E, witamina C oraz witamina B7. Serum zawierające wyżej wymienione związki wykazuje działanie odżywcze i nawilżające. Jego regularne stosowanie zapewni płytce naturalny, zdrowy wygląd. Stanie się również bardziej błyszcząca i gładka.

Dodatkowym celem jakie spełnia serum jest ochrona płytki paznokciowej przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, w tym również promieniowania UV. Działa nawilżająco na wały paznokciowe otaczające płytkę, zapobiegając utracie ich wilgoci oraz powstawaniu nieestetycznych zadziorków.

Inne działania i właściwości serum:

  • szybko się wchłania;
  • łatwo się aplikuje;
  • zapobiega łamaniu się płytki paznokciowej;
  • zwiększa połysk i wygładza powierzchnię paznokcia;
  • kompleksowo pielęgnuje i chroni dłonie.

Podsumowanie

Wysoka zawartość składników odżywczych jaka znajduje się w kosmetykach typu serum sprawia, że paznokcie odzyskują swoją elastyczność, stają się gładkie i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Serum to kosmetyk zawierający również składniki pozwalające zniwelować przebarwienia z płytki paznokciowej, a witaminy w nim obecne zapewniają odżywienie i zdrowy wygląd.

Polecane produkty:

Aktualizacja: 13 lipca 2020

Rehabilitacja Wrocław