Zamykanie naczynek to zabieg zaliczający się do współczesnej kosmetologii. Na tzw. pajączki skarży się wiele Pań jak i Panów. Jednak dzięki szybkiemu rozwojowi dziedziny jaką jest kosmetologia posiadamy dziś możliwości zniwelowania wielu defektów naszej skóry. Jak pozbyć się nieestetycznych, popękanych naczynek? Jaką metodę wybrać?

Zamykanie naczynek – jaką metodę wybrać?

Pękające naczynka są głównie uwarunkowane czynnikami genetycznymi. Występujące na twarzy mogą być objawem cery naczyniowej, trądziku różowatego lub alergii. Z kolei te widoczne na nogach mogą zwiastować niewydolność żył, a w efekcie żylaki.

Zamykanie naczynek – metody

1. Laseroterapia.

Zabieg z wykorzystaniem lasera polega na zniszczeniu ścian naczyń krwionośnych, które następnie zostaną zmetabolizowane przez organizm i wchłonięte. Laseroterapia nie powoduje żadnych blizn, przebarwień lub odbarwień skóry. Może stać się jedynie zaczerwieniona co wywołane jest działaniem intensywnego ciepła, które generuje głowica. Odczucia podczas zabiegu są dość wyraźne dla klientek. Zależą głównie od tego czy naczynka są rozległe i mocno rozszerzone. Im zmiany są bardziej zaawansowane tym odczucia stają się wyraźniejsze.

Przed zbiegiem jest jednak możliwość skorzystania z maści znieczulającej. Aby pozbyć się całkowicie problemu rozszerzonych naczynek potrzeba odbyć kilka spotkań. Seria zabiegów zależy przede wszystkim od ilości i zaawansowania widocznych pajączków i waha się od 3-5 wizyt.

2. Elektrokoagulacja.

Elektrokoagulacja to metoda obecnie bardzo rzadko stosowana. Zabieg ten był jednym z pierwszych, które stosowano do niwelacji pajączków. Wykorzystywał on działanie prądu wysokiej częstotliwości, który za pomocą igły aplikowanej w rozszerzone naczynko uszkadzał ściany powodując jego niemalże natychmiastowy zanik. Zabieg był mało przyjemny i nie wykorzystywano przy nim znieczulenia.

3. Fototerapia (intensywna wiązka światła IPL).

Jest to metoda zbliżona do laseroterapii. Intensywna wiązka światła IPL docierając do skóry przekształca się w energię cieplną, która niszczy ściany naczyń krwionośnych. Po upływie kilku dni zostają wchłonięte przez organizm i stają się coraz mniej widoczne.

Odczucia podczas tego rodzaju zabiegu są bardziej komfortowe niż przy wykorzystaniu lasera. W przypadku fototerapii nie jest konieczne stosowanie preparatów znieczulających. Zabieg nie pozostawia żadnych śladów na skórze, z wyjątkiem delikatnego zaczerwienienia skóry. Seria zabiegów zależna jest od zaawansowania rozszerzonych naczyń. Im są one bardziej intensywne tym potrzebna jest większa ilość zabiegów. Waha się ona w granicach 7-12 powtórzeń wykonywanych nawet co 2 tygodnie.

Koszt zamykania naczynek zależny jest od wyboru metody. W laseroterapii i fototerapii ceny są bardzo zbliżone do siebie i wahają się od 50 do 500 zł (rozbieżność cen wynika z miejsca na ciele gdzie wykonywany jest zabieg oraz ilości naczynek, które należy zamknąć). W przypadku elektrokoagulacji ceny rozpoczynają się już od 40 zł.

Czynniki sprzyjające powstawaniu naczynek:

  • wrażliwość skóry
  • czynniki genetyczne
  • zaburzenia hormonalne
  • zaburzenia układu krążenia
  • nadciśnienie tętnicze
  • siedzący tryb życia

Aby wspomagać efekty zabiegów warto przyjmować dodatkowo naturalne związki wpływające na stan naczyń krwionośnych. Zaleca się suplementowanie witaminą C i K. Zażywanie ich będzie wpływać na zwiększenie ich elastyczności, zmniejszą wrażliwość skóry, a także wzmocnią ściany naczyń. Warto również zastosować zioła jako naturalną formę kuracji. Picie ziół w formie naparów takich jak arnika górska czy miłorząb japoński wzmocnią i uelastycznią ściany naczyń. Ponadto poprawiają krążenie krwi i wzmacniają skórę wrażliwą.

Podsumowanie

Przy wyborze metody w celu zamykania naczynek należy kierować się własnymi odczuciami. Osoby o wysokim progu bólu, które chcą szybko uzyskać efekt śmiało mogą zdecydować się na metodę laserową. Z kolei osoby bardziej wrażliwe powinny wybrać metodę mniej inwazyjną, czyli fototerapię. Warto decydować się na nowe technologie, które niesie kosmetologia. Dają one lepsze efekty niż zabiegi, które zapoczątkowały możliwości usuwania tego defektu. Rozszerzone naczynka nie wyglądają estetycznie, dlatego też wiele osób szuka rozwiązań jak się ich pozbyć. Na szczęście dziś istnieje wiele nowoczesnych metod, z których warto skorzystać, aby poprawić swój wygląd skóry.

Polecane produkty:

Aktualizacja: