Naturalny kolagen na skórę

Pielęgnacja piersi to bardzo ważny temat wśród kobiet. Biust wymaga szczególnej uwagi, ponieważ w jego okolicach skóra jest wyjątkowo cienka i wrażliwa, a przez to narażona na utratę jędrności i elastyczności. Właściwie kroki oraz prawidłowo dobrane kosmetyki odpowiednio zabezpieczą piersi przed procesem starzenia się oraz nadadzą im atrakcyjności.

Pielęgnacja piersi - jak dbać o biust?

Co negatywnie wpływa na wygląd piersi?

Do głównych czynników negatywnie wpływających na wygląd piersi należy zaliczyć:

 • nieodpowiednio dobrany biustonosz;
 • gorące kąpiele;
 • intensywne opalanie;
 • dieta uboga w wodę;
 • palenie papierosów;
 • spanie na brzuchu;
 • garbienie się;
 • gwałtowne chudnięcie lub szybkie przybieranie na wadze.

Pielęgnacja piersi

Aby biust wyglądał atrakcyjnie ważny jest na początku prawidłowy dobór biustonosza. Służy on nie tylko do podtrzymania biustu, ale również nadania mu właściwego kształtu. Dzięki odpowiednio dobranemu stanikowi sylwetka stanie się bardziej kobieca, a przez to atrakcyjniejsza. Zaniedbanie tej kwestii może wyrządzić wiele krzywdy. Nadmierne ich ściskanie może m.in. spowodować trwałe przebarwienia oraz szybsze starzenie się skóry.

Na odpowiednią pielęgnację piersi składa się wiele czynników. Należy do nich:

 • utrzymywanie biustu w odpowiedniej pozycji;
 • odpowiednia kolejność stosowania kosmetyków;
 • odpowiedni dobór preparatów do rodzaju skóry.

1. Utrzymywanie biustu w odpowiedniej pozycji.

W tę tematykę wlicza się m.in. odpowiedni dobór biustonosza, który może być również wykonany u profesjonalnej brafitterki. Jest to bardzo istotne, ponieważ w innym razie po wielu latach noszenia złego biustonosza mogą wystąpić problemy z kręgosłupem, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z dużym ich rozmiarem. Kolejnym elementem są ćwiczenia ujędrniające biust. Mowa tu m.in. o ćwiczeniach z taśmami, damskich pompkach, pływaniu oraz ćwiczeniach klatki piersiowej na siłowni. Nie należy zapominać również o utrzymywaniu prawidłowej postawy ciała. W innym przypadku biust może szybciej stać się wiotki i obwisły.

2. Odpowiednia kolejność stosowania kosmetyków.

Aby pielęgnacja piersi spełniła oczekiwane efekty należy wykonywać ją we właściwiej kolejności. W tym celu należy na początku dokładnie oczyścić skórę biustu z zanieczyszczeń, które mogły zgromadzić się na niej, w ciągu całego dnia. Kolejnym krokiem jest dokładny peeling, którego zadaniem jest pozbycie się martwych komórek naskórka z powierzchni skóry, wygładzenie jej powierzchni, odświeżenie oraz poprawa jędrności i elastyczności.

Po złuszczeniu należy zaaplikować na skórę związki aktywne w postaci serum lub ampułki i wykonać na nich delikatny masaż. Po całkowitym wchłonięciu się kosmetyków warto nałożyć maskę o działaniu odżywczym, liftującym, nawilżającym lub przeciwzmarszczkowym. Na koniec zaleca się nałożenie kremu lub balsamu wykańczającego całą pielęgnację najlepiej z dodatkową ochroną przeciwsłoneczną.

3. Dobór preparatów do rodzaju skóry.

Kosmetyki, które zamierzamy stosować do poprawy wyglądu biustu, powinny być przeznaczone wyłącznie do tego celu. Oznacza to, że nie można pielęgnować skóry dekoltu oraz piersi kremem do twarzy czy pod oczy. Najlepiej korzystać z takich, które stworzone są z myślą o ujędrnieniu oraz podniesieniu biustu. W ich składzie powinny znaleźć się między innymi: kolagen, kwas hialuronowy, witamina E, wyciąg z alg i ziół tj. miłorząb japoński, bluszcz pospolity, oraz rozmaryn, złoto koloidalne, a także kofeina.

Co jeszcze wpływa na poprawę kondycji naszych piersi?

Warto również:

 • opłukiwać piersi zimną wodą – to bardzo dobry pomysł, który pobudza krążenie krwi jednocześnie przyczyniając się do spowolnienia procesów starzenia się skóry;
 • unikać używek (palenie papierosów) – jest to bardzo ważna zasada, jednak nie tyczy się wyłącznie pielęgnacji skóry piersi, ale i całego ciała. Nie zaleca się korzystać również z dużych ilości alkoholu oraz solarium.

Pielęgnacja piersi w gabinecie kosmetycznym

Oprócz domowej pielęgnacji biustu można korzystać z profesjonalnych zabiegów kosmetycznych. Umożliwiają one dobór kosmetyków do potrzeb naszej skóry, które przyczynią się do wzrostu jędrności i elastyczności oraz jej odżywienia. Kosmetolog po wykonaniu diagnostyki skóry oraz wykluczeniu przeciwwskazań dobierze odpowiedni zabieg.

Polecane produkty:

Aktualizacja:

Rehabilitacja Wrocław