Centrum Kosmetolożki

Akcesoria do manicure to przyrządy, bez których pielęgnacja paznokci nie obejdzie się właściwie. W drogeriach kosmetycznych można zauważyć wiele rodzajów kompletów tego rodzaju produktów. Jednak najlepiej sugerować się myślą, czego tak naprawdę potrzebujemy i samodzielnie skomponować własny zestaw do manicure.

Akcesoria do manicure - charakterystyka

Akcesoria do manicure – charakterystyka

Akcesoria do manicure pozwalają na prawidłowe wykonanie zabiegów pielęgnacyjnych paznokci. Aby je przeprowadzić nie trzeba wybierać się do salonu kosmetycznego. O wygląd paznokci można zadbać samodzielnie, nie wychodząc z domu. Poniżej przedstawiamy niezbędne akcesoria potrzebne do wykonania zabiegu manicure.

1. Cążki do paznokci.

Osobom posiadającym wprawę w wykonywaniu zabiegu manicure, w skracaniu paznokci doskonale posłużą cążki. Zapewniają one przede wszystkim dużą precyzję oraz wygodę w obróbce płytki paznokciowej. W tym celu często wykorzystywane są również nożyczki oraz popularny obcinacz.

2. Cążki do skórek.

Oprócz samej płytki paznokciowej zadbany musi być również wał paznokciowy, który ją otacza. W tym celu przydatne są cążki do skórek, które usuną niechciane zadziorki stanowiące przyczynę bólu, dyskomfortu, a także braku estetyki paznokcia i sąsiadujących z nim miejsc. Problemy z wałem paznokciowym często spowodowane są jego przesuszeniem lub niedoborem witamin w codziennej diecie. Zły stan skórek może być dodatkowo spowodowany działaniem detergentów lub częstym kontaktem z wodą. Oba te czynniki posiadają bardzo duży wpływ na stan, nie tylko skóry wokół paznokci, ale również całych dłoni. Dlatego też, najlepiej jest zabezpieczać dłonie stosując podczas prac domowych rękawiczki ochronne. W zapobieganiu tzw. zadziorków dobrze sprawdzą się preparaty z witaminą A lub aloesem. Zapewniają one dogłębne nawilżenie oraz odżywiają ścieńczałą skórę dłoni.

3. Patyczki do skórek.

Występują w drewnianej formie i służą do odsuwania skórek nachodzących na płytkę paznokciową. Ich końce są specjalnie wyprofilowane, aby w komfortowy sposób pozbyć się niechcianego naskórka. Drugi koniec drewnianych patyczków jest ostro zakończony i wykorzystuje się go do ewentualnych poprawek podczas etapu malowania paznokci.

4. Frezarka do paznokci.

Frezarka do paznokci przeznaczona jest głównie do stylizacji paznokci, a więc do wykonywania tzw. paznokci żelowych lub akrylowych. Służy ona do nadawania kształtu płytki paznokciowej, a także końcowej obróbki całego paznokcia. Ponadto za pomocą frezarki można usunąć zrogowaciały naskórek, a także pozbyć się skórek. Zalecane jest to jednak tylko osobom posiadającym w tym doświadczenie.

5. Pilniki.

Pilniki stanowią najpopularniejszy element zabiegu manicure. Występują w różnych rodzajach oraz kształtach. Wyróżnia się pilniki w kształcie banana, proste lub półokrągłe. Pilniki posiadają również różną ziarnistość. Występują w gradacji 80-100, 100-180, 240-500. Oznacza to, że im niższa gradacja, tym pilnik jest bardziej ostry. Wraz ze wzrostem gradacji moc pilnika maleje. Na rynku występują pilniki szklane (delikatne), papierowe (najczęściej stosowane) metalowe (przeznaczone do twardych paznokci).

6. Waciki bezpyłowe.

To produkt specjalnie przeznaczony do wykonywania manicure lub pedicure. Waciki bezpyłowe w trakcie przemywania płytki paznokciowej nie pozostawiają po sobie żadnych resztek w postaci np. paproszków, które utrudniają malowanie paznokci.

7. Szczoteczka do paznokci lub pędzel.

Szczoteczka lub pędzel służy do oczyszczania płytki paznokciowej z nadmiaru pyłu powstającego w trakcie piłowania paznokci. Tego rodzaju produkty powinny posiadać miękkie włosie, aby nie rysować i nie podrażniać otaczającego naskórka.

Polecane produkty:

Aktualizacja:

Centrum Fizjoterapeuty