Naturalny kolagen na skórę

Manicure hybrydowy to obecnie najbardziej popularna metoda upiększania paznokci. Mimo że czas wykonania jest dłuższy, a metoda sama w sobie nieco droższa od tradycyjnego manicure’u, to olbrzymią jego zaletą jest trwałość oraz estetyczny wygląd. Jak wykonać go krok po kroku? Oto wskazówki.

Manicure hybrydowy - krok po kroku

Manicure hybrydowy – krok po kroku

Manicure hybrydowy to jedna z najprostszych metod zdobienia płytki paznokciowej. Cechuje się trwałością i niezawodnym wyglądem. Wbrew pozorom nie należy on do czynności trudnych. Wręcz przeciwnie, przy odrobinie doświadczenia wykonanie manicure hybrydowego może zająć naprawdę niewiele czasu.

1. Przygotowanie płytki paznokcia.

Wykonując manicure hybrydowy zawsze należy rozpocząć od przygotowania płytki paznokciowej. Do czynności tej zalicza się odsunięcie lub wycięcie skórek, spiłowanie, zmatowienie i wyrównanie płytki paznokciowej. Do usuwania skórek najbezpieczniejsze jest stosowanie specjalnych płynów. Z kolei do matowienia najlepszym rozwiązaniem jest blok polerski lub pilniki papierowe średniej gradacji. Po wykonaniu tych wszystkich czynności paznokcie należy przetrzeć specjalnym płynem odtłuszczającym tzw. cleanerem.

2. Nakładanie bazy.

Po wcześniejszym przygotowaniu płytki paznokciowej, na jej powierzchnię nakładamy cienką warstwę bazy. Następnie utwardzamy ją w lampie przez około 60 sekund (lampa LED).

3. Aplikacja lakieru.

Po utwardzeniu w lampie bazy hybrydowej, należy przejść do nakładania lakieru. Aplikujemy jego cienką warstwę w wybranym przez siebie kolorze, a następnie ponownie utwardzamy paznokcie w lampie. Czynność tę powtarzamy dwukrotnie w celu uzyskania pożądanego krycia przez lakier.

4. Nakładanie końcowej bazy.

Kiedy lakier hybrydowy dokładnie pokrył płytkę paznokciową, wówczas należy przejść do aplikacji ostatniej warstwy tzw. top coat, która nadaje paznokciom wyjątkowy blask oraz trwałość.

5. Usunięcie warstwy dyspersyjnej.

Ostatnią czynnością jest usunięcie lepkiej warstwy z powierzchni paznokci, czyli tzw. warstwy dyspersyjnej. Wykonujemy to przy pomocy bezpyłowego wacika zwilżonego cleanerem.

Dodatkowe informacje o tym jak wykonać manicure hybrydowy opisujemy w artykule: Jak zrobić manicure hybrydowy w domu.

Aplikacja lakieru hybrydowego – podstawowe zasady

  1. Każda warstwa lakieru powinna być nakładana cienko, wówczas przedłuży to jego trwałość. Jeśli lakier hybrydowy jest słabo kryjący, lepiej nałożyć 3 cienkie warstwy niż 2 grube.
  2. Malując paznokcie wykonujmy niewielki odstęp od skórek. Zbyt bliskie malowanie może spowodować zalanie ich i nieestetyczny wygląd późniejszego manicure’u.
  3. Pomiędzy nakładaniem kolejnych warstw lakierów nie należy przemywać powierzchni płytki paznokciowej cleanerem. Może to osłabiać przyczepność później nakładanych po sobie warstw.
  4. Nakładając lakier hybrydowy należy pamiętać o wykończeniu nim wolnego brzegu paznokcia. Czynność ta zabezpieczy przed rozdwojeniem się warstw lakieru oraz podniesie trwałość manicure’u. Jest to bardzo ważne, ponieważ każda warstwa preparatu nałożona na paznokieć w lampie ulega delikatnemu obkurczeniu się odsłaniając wolny brzeg paznokcia, co w późniejszym czasie może przełożyć się na niską trwałość manicure’u.
  5. Przed nałożeniem lakieru na paznokcie należy zawsze dokładnie wymieszać jego zawartość.

Autor: mgr kosmetolog Aneta Nawrot

Polecane produkty:

Aktualizacja:

Rehabilitacja Wrocław