Naturalny kolagen na skórę

Depilacja woskiem to jedna ze skuteczniejszych metod usuwania owłosienia. Wszystko dlatego, że dzięki niej włos usuwany jest wraz z cebulką, a nie sam jako martwa łodyga. Dzięki temu właśnie zyskujemy dłuższe efekty gładszej skóry. Jak przebiega zabieg depilacji woskiem oraz na jak długo wystarcza? Przyjrzyjmy się temu bardziej szczegółowo.

Depilacja woskiem - jak przebiega?

Depilacja woskiem – jak przebiega?

Zabieg depilacji woskiem zawsze rozpoczyna się od wykluczenia przeciwwskazań. Jeśli klientka ich nie posiada, bez problemu można przystąpić do czynności. Pierwszym krokiem jest oczywiście dezynfekcja skóry oraz właściwie przygotowanie kosmetologa do zabiegu. Konieczne jest wykonywanie zabiegu w rękawiczkach, które należy wcześniej poddać dezynfekcji. Następnie na przygotowaną wcześniej skórę nakładany jest wosk niewielkimi partiami, wraz z kierunkiem wzrostu włosa. Kolejnym krokiem jest nałożenie na rozsmarowany wosk specjalny, bawełniany materiał lub flizelinowy pasek. Pocierając delikatnie położony materiał na skórze szybkim i zdecydowanym ruchem zrywany jest on z powierzchni napiętej skóry, z kierunkiem przeciwnym do wzrostu włosa. Po wykonaniu depilacji, na skórę aplikowany jest preparat nawilżający, kojący i usuwający ewentualne pozostałości wosku. Zwykle ma on postać oliwki lub żelu. Po zabiegu depilacji woskiem skóra często jest zaczerwieniona i podrażniona. Na drugi dzień jednak nie ma na niej już żadnego śladu.

Depilacja woskiem może być wykonywana niemalże na każdej okolicy ciała. Najczęściej jednak poddawane temu zabiegowi są okolice takie jak:

 • wąsik
 • pachy
 • bikini
 • nogi
 • ręce
 • brwi

Warto zaznaczyć, że do depilacji woskiem, w odróżnieniu od innych zabiegów kosmetycznych, nie ma ograniczeń wiekowych. Na tego rodzaju usuwanie owłosienia decydują się osoby bardzo młode, w średnim wieku, starsze. Są to zarówno kobiety i mężczyźni.

Przeciwwskazania do depilacji woskiem

Jak długo utrzymują się efekty depilacji woskiem?

Depilacja woskiem wykonywana jest średnio raz na miesiąc. Oznacza to, że efekt gładkiej skóry utrzymuje się od 3 do 5 tygodni, uwzględniając oczywiście indywidualne potrzeby i tempo wzrostu włosów każdej klientki.

Depilacja woskiem – pomocne wskazówki

 • Pamiętaj o stałej pielęgnacji, szczególnie przed i po depilacji. Zadbana i nawilżona skóra znacznie korzystniej zniesie depilację, nie tylko tą z użyciem wosku.
 • Regularne wykonywanie depilacji woskiem nie tylko przyzwyczaja skórę do zabiegu, ale również osłabia włosy i spowalnia ich odrost, przez co efekt gładkiej skóry wystarcza na dłużej.
 • Warto pamiętać, aby przed zabiegiem depilacji woskiem nie nakładać tłustych kosmetyków. Utrudniają one aplikację wosku, jak i jego przyleganie do skóry.
 • Przed wykonaniem zabiegu depilacji woskiem warto wykonać peeling skóry, który wpłynie na poprawę jej wyglądu oraz zapobiegnie ewentualnemu problemowi jakim są wrastające włoski.
 • Należy pamiętać o ochronie skóry przed działaniem promieni UV, zwłaszcza tej poddanej depilacji. Krem z filtrem należy stosować zarówno latem jak i zimą.
 • Zabiegi depilacji woskiem warto wykonywać w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych, przede wszystkim ze względu na własne bezpieczeństwo.
Polecane produkty:

Aktualizacja:

Rehabilitacja Wrocław