Depilacja brazylijska jest obecnie jedną z najbardziej powszechnych metod depilacji w gabinetach kosmetycznych. Pomimo, że metoda brazylijska wykonywana woskiem lub pastą cukrową nie należy do najprzyjemniejszych, wciąż nie brakuje osób chętnych. Czym jest depilacja brazylijska oraz w jaki sposób najlepiej ją wykonać?

Depilacja brazylijska - czym jest?

Depilacja brazylijska zwana również depilacją intymną to zabieg, który polega na usunięciu włosów z okolic takich jak pachwiny, wzgórek łonowy, wargi sromowe czy odbyt. Nazwa tego zabiegu wzięła swój początek w roku 1987 kiedy to 7 brazylijskich sióstr założyło w Nowym Jorku pierwszy salon kosmetyczny. To właśnie w nim wykonano całkowitą depilację okolic intymnych.

Depilacja brazylijska – czym jest?

Depilacja brazylijska (całkowite usuwanie owłosienia z miejsc intymnych) zwykle wykonywana jest woskiem lub pastą cukrową. Coraz częściej jednak popularna staje się technika laserowa, która wywołuje podobne odczucia podczas zabiegu. Jest to metoda zdecydowanie bardziej trwała bowiem efekt gładkiej skóry utrzymuje się przez około 1-1,5 roku.

Depilacja brazylijska woskiem

Depilacja brazylijska woskiem polega na nałożeniu na oczyszczoną wcześniej skórę odpowiedniej ilości rozgrzanego wosku, zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. Następnie kosmetolog nakłada na wosk plaster flizelinowy i szybkim, energicznym ruchem zrywa go w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów, usuwając je razem z cebulkami.

Depilacja brazylijska pastą cukrową

Depilacja brazylijska pastą cukrową jest bardzo podobną metodą do depilacji woskiem. Kosmetolog nakłada na oczyszczoną skórę pastę cukrową zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. W chwili kiedy pasta cukrowa delikatnie zastygnie, zrywana jest z całą długością włosów oraz ich cebulkami.

Depilacja brazylijska laserem

Depilacja brazylijska laserem to nowa technologia w pozbywaniu się owłosienia. Niestety odczucia nie są mniejsze niż podczas depilacji woskiem czy pastą cukrową, jednak w tej metodzie istnieje możliwość skorzystania ze znieczulenia. Tak jak w przypadku wosku czy pasty cukrowej w zabiegu laserowej depilacji, włos musi być bardzo krótki (im krótszy tym lepiej). W momencie gdy włos sięgać będzie powyżej o,3 cm może dojść do jego przypalenia głowicą lasera co nie należy do przyjemnych odczuć. Podczas zabiegu kosmetolog przykłada dokładnie głowicę do skóry (miejsce przy miejscu) powodując trwałe uszkadzanie cebulki włosa, po czym po kilku dniach samoczynnie wypada.

Czy depilacja brazylijska jest bolesna?

Zarówno depilacja brazylijska woskiem, pastą cukrową czy zabieg z wykorzystaniem światła laserowego nie należą do komfortowych. Po depilacji brazylijskiej często zdarza się zaczerwienienie skóry, delikatny obrzęk czy mikrokrwawienie z mieszków włosowych. Są to naturalne reakcje ze strony skóry i ustępują po kilku godzinach.

Niestety zdarzyć się może również zerwanie naskórka przez kosmetologa, co nie należy do reakcji naturalnej wręcz przeciwnie –  nigdy nie powinno mieć to miejsca. Zaletą tych zabiegów jest jednak to, że są stosunkowo szybkie. Warto też pamiętać, aby po takiej depilacji szczególnie dbać o skórę miejsc intymnych (np. preparatami nawilżającymi oraz łagodzącymi na bazie aloesu czy panthenolu).

Jak długo utrzymują się efekty depilacji brazylijskiej?

Efekt zabiegu wykonanego woskiem jak i pastą cukrową wystarcza na około 3 tygodnie. Stosowany regularnie przez dłuższy czas oprócz gładkiej skóry przyniesie także osłabienie oraz przerzedzenie się włosków. Z kolei trwała depilacja światłem to efekt na 1 do 1,5 roku.

Ile kosztuje zabieg depilacji brazylijskiej?

Cena jednego zabiegu depilacji woskiem wynosi około 80 zł. Depilacja wykonywana pastą cukrową jest nieco droższa i waha się w granicach 100-150 zł. Z kolei laserowe usuwanie owłosienia z miejsc intymnych to wyższy koszt, czyli około 200 zł.

Przeciwwskazania

 • wenektazje (rozszerzone naczynka)
 • żylaki
 • otwarte rany
 • choroby bakteryjne, wirusowe i grzybicze skóry
 • cukrzyca
 • epilepsja
 • mocno opalona skóra
 • alergia na wosk, pastę cukrową
 • rozrusznik serca lub inne stalowe elementy chirurgiczne w ciele
 • terapia antybiotykowa
 • zioła fotouczulające (dziurawiec, szałwia, nagietek)
Polecane produkty:

Aktualizacja: