Naturalny kolagen na skórę

Laserowe usuwanie owłosienia to technologia, która na rynku polskim występuje od około 10 lat. Jej popularność nadal rośnie, bowiem gwarantuje trwałe efekty redukcji włosów. Ponadto leczy skórę z takich dolegliwości jak wrastające włoski czy podrażnienia po domowych metodach depilacji. Na czym dokładnie polega metoda laserowego usuwania owłosienia?

Laserowe usuwanie owłosienia – skuteczna i trwała metoda

Laserowe usuwanie owłosienia – działanie

Zasada działania takich zbiegów jest bardzo prosta. Głowica urządzenia emituje światło, które w kontakcie ze skórą przekształca się w energię cieplną. Energia ta wychwytuje i dociera tylko do melaniny zawartej w cebulce włosa. Inne tkanki znajdujące się w danym miejscu nie są obejmowane przez działające światło. Mamy tu więc do czynienia ze zjawiskiem selektywnej fototermolizy. W momencie kiedy energia dociera do cebulki włosa, uszkadza ją trwale, a cała struktura włosa wypada po 10 – 14 dniach od zabiegu.

Ważne jest, aby przy laserowym usuwaniu owłosienia posiadać jasną skórę i ciemny włos. Wówczas światło bardzo dobrze widzi melaninę znajdującą się w cebulce. W momencie gdy fototyp skóry będzie ciemny, metoda ta nie będzie skuteczna. Wszystko dlatego, że światło głowicy będzie rozpraszać się na skórę i melaninę w niej zawartej, a nie docierać głównie do melaniny w cebulce włosa. Może przez to dojść nawet do poparzenia skóry. Dlatego też nie poleca się tego rodzaju zabiegów osobom z ciemnym fototypem skóry, a także osobom po intensywnym opalaniu.

Laserowe usuwanie owłosienia – efekty

Aby pozbyć się niechcianego owłosienia należy wykonać serię zabiegów, która waha się od 5 do 12 powtórzeń. Ilość spotkań zależna jest od wielu czynników mi.in.:

  • rodzaju urządzenia, na którym wykonywany jest zabieg;
  • rodzaju owłosienia klientki i jej rodzaju skóry;
  • progu bólu klientki;
  • stanu jej zdrowia;
  • systematyczności wykonywania zabiegów.

Po wykonaniu całej serii, w regularnych odstępach czasu (4 – 6 tygodni – w zależności od urządzenia oraz faz wzrostu włosa) efekty są niemalże 100%, jeśli nie posiadamy włosów siwych, rudych i jasnych blond. Wymieniona barwa owłosienia niestety nie poddaje się działaniu światła.

Efekty utrzymują się na około roku czasu. Warto pamiętać, aby po zakończeniu serii zabiegów wykonywać powtórzenia tzw. zabiegi przypominające. Ich celem jest podtrzymywanie efektu całej serii oraz utrwalenie zabiegów wykonanych wcześniej.

Ile kosztuje laserowe usuwanie owłosienia?

Cena wizyty zależna jest od gabinetu, urządzenia oraz partii ciała, na którą się decydujemy. Waha się od 60 do 500 zł. Istnieje możliwość płatności za każdy pojedynczy zabieg, ale również wiele salonów posiada w swojej ofercie pakiety, które są korzystniejszym rozwiązaniem dla swoich klientek.

Komu polecana jest ta metoda?

Zabiegi polecane są szczególnie osobom borykającym się z nadmiernym owłosieniem, podrażnieniami skóry i wrastającymi włosami. To również doskonałe rozwiązanie dla osób cieniących sobie czas i komfort życia jakim jest gładka skóra.

O czym warto pamiętać?

  • skóra powinna mieć naturalny kolor – nie może być zbyt mocno opalona;
  • włoski do zabiegu muszą być zgolone na 2 dni wcześniej przed wizytą w gabinecie – ich długość nie powinna przekraczać 2- 3 mm;
  • na miesiąc przed laserowym usuwaniem owłosienia nie można używać depilatora, wosku oraz pasty cukrowej, natomiast można stosować maszynkę lub krem depilacyjny;
  • w dniu zabiegu należy unikać basenu, sauny, jazdy na rowerze;
  • w trakcie serii należy używać wyłącznie maszynki lub kremu do depilacji – włosków nie można wyrywać!
Polecane produkty:

Aktualizacja:

Rehabilitacja Wrocław