Laserowe usuwanie owłosienia to technologia, która na rynku polskim występuje od około 10 lat. Jej popularność nadal rośnie, bowiem daje ona trwałe efekty usuwania włosów. Ponadto leczy skórę z takich dolegliwości jak wrastające włoski czy podrażnienia skóry po domowych metodach depilacji. Na czym dokładnie polega metoda laserowego usuwania owłosienia?

Laserowe usuwanie owłosienia – skuteczna i trwała metoda

Laserowe usuwanie owłosienia – działanie

Zasada działania takich zbiegów jest bardzo prosta. Głowica urządzenia emituje światło, które w kontakcie ze skórą przekształca się w energię cieplną. Energia ta wychwytuje i dociera tylko do melaniny zawartej w cebulce włosa. Inne tkanki znajdujące się w danym miejscu nie są okalane przez działające światło. Mamy tu więc do czynienia ze zjawiskiem selektywnej fototermolizy. W momencie kiedy energia dociera do cebulki włosa, uszkadza ją trwale, a cała struktura włosa wypada po 10 – 14 dniach od zabiegu.

Ważne jest, aby przy laserowym usuwaniu owłosienia posiadać jasną skórę i ciemny włos. Wówczas światło bardzo dobrze widzi melaninę znajdującą się w cebulce. W momencie gdy fototyp skóry będzie ciemny, metoda ta nie będzie skuteczna. Wszystko dlatego, że światło głowicy będzie rozpraszać się na skórę i melaninę w niej zawartej, a nie docierać głównie do melaniny w cebulce włosa. Może przez to dojść nawet do poparzenia skóry. Dlatego też nie poleca się tego rodzaju zabiegów osobom z ciemnym fototypem skóry, a także osobom po intensywnym opalaniu.

Laserowe usuwanie owłosienia – efekty

Aby pozbyć się niechcianego owłosienia należy wykonać serię takich zabiegów, która waha się od 5 do 12 powtórzeń. Ilość zabiegów, które wykonujemy zależna jest od wielu czynników mi.in.:

  • rodzaju urządzenia, na którym wykonywany jest zabieg
  • rodzaju owłosienia klientki i jej rodzaju skóry
  • progu bólu klientki
  • stanu jej zdrowia
  • systematyczności w wykonywaniu zabiegów

Po wykonaniu całej serii zabiegów w regularnych odstępach czasu (4 – 6 tygodni – w zależności od urządzenia oraz faz wzrostu włosa) efekty są niemalże 100%, jeśli nie posiadamy włosów siwych, rudych i jasnych blond. Na te kolory włosów niestety światło nie jest w stanie zadziałać.

Efekty utrzymują się na około roku czasu. Warto pamiętać, aby po zakończeniu serii zabiegów wykonywać powtórzenia tzw. zabiegi przypominające. Mają one za zadanie podtrzymywać efekt całej serii i utrwalić zabiegi wykonane wcześniej.

Cena za laserowe usuwanie owłosienia

Cena zabiegu zależna jest od gabinetu i urządzenia, którym dysponuje oraz partii ciała, na której chcemy usunąć włoski. Waha się od 60 do 500 zł. Istnieje możliwość płatności za każdy pojedynczy zabieg, ale również wiele salonów posiada w swojej ofercie pakiety, które są korzystniejszym rozwiązaniem dla swoich klientek. Ceny są bardzo zróżnicowane, ale na pewno warte zainwestowania.

Dla kogo polecana jest taka metoda?

Zabiegi polecane są szczególnie osobom borykającym się z nadmiernym owłosieniem, podrażnieniami skóry i wrastającymi włosami, a także osobom cieniącym sobie czas i komfort życia bez zbędnego owłosienia.

O czym warto pamiętać?

  • skóra powinna mieć naturalny kolor – nie może być mocno opalona
  • włoski do zabiegu muszą być zgolone na 2 dni wcześniej przed wizytą w gabinecie – ich długość nie powinna przekraczać 2- 3 mm
  • na miesiąc przed laserowym usuwaniem owłosienia nie można używać depilatora, wosku oraz pasty cukrowej, natomiast można stosować maszynkę lub krem depilacyjny
  • w dniu zabiegu należy unikać basenu, sauny, jazdy na rowerze
  • w trakcie serii należy używać wyłącznie maszynki lub kremu do depilacji – włosków nie można wyrywać!
Polecane produkty:

Aktualizacja: