Naturalny kolagen na skórę

Maseczka aspirynowa to tradycyjny kosmetyk, który pamięta czasy naszych dziadków. Dla niektórych stanowi prawdziwy hit w pielęgnacji skóry twarzy. Czym charakteryzuje się ten kosmetyk oraz jakie właściwości wykazuje? Oto odpowiedź.

Maseczka aspirynowa - właściwości pielęgnacyjne

Właściwości pielęgnacyjne maseczki aspirynowej

Maseczka aspirynowa to bardzo dobry sposób na poprawę wyglądu naszej skóry. Dzięki niej można pozbyć się defektów takich jak przebarwienia skóry czy wykwity (zaskórniki, krosty itp). Dzieje się tak dlatego, że aspiryna zawiera kwas acetylosalicylowy, który charakteryzuje się działaniem oczyszczającym i wysuszającym. Efekt po zastosowaniu maseczki aspirynowej bardzo mocno porównywalny jest z działaniem kwasów wykonywanych w zabiegach kosmetycznych.

Maseczka aspirynowa – dla kogo?

Tak naprawdę maseczka z aspiryny nadaje się do każdego rodzaju cery. Jednak najbardziej zalecana jest osobom z cerą mieszaną, cerą tłustą i łojotokową. Podczas regularnego stosowania można zauważyć wyraźną poprawę jej stanu – zwężenie porów oraz zmniejszenie ilości zaskórników, tym samym zapalnych krost. Z kolei uważać na nią powinny osoby o cerze wrażliwej, cerze suchej i cerze naczynkwej. Warto jednak pamiętać, że maseczka z aspiryny łagodzi powierzchownie problemy z trądzikiem. Jeżeli jest on uciążliwy i trwa długi czas warto zgłosić się do dermatologa, bowiem maseczka nie leczy przyczyn tej choroby.

Jak często można stosować maseczkę z aspiryny?

Jeśli w Twoim przypadku maseczka z aspiryny sprawdza się dobrze, warto wykonywać ją regularnie, średnio raz w tygodniu. Jeżeli zauważalna będzie poprawa stanu skóry wówczas można zmniejszyć częstotliwość i stosować ją np. raz w miesiącu. Nie należy jednak nadużywać tego rodzaju kosmetyków, ponieważ dość wyraźnie wysuszają skórę twarzy.

Maseczka aspirynowa – przepis

Składniki:

Przygotowanie

Tabletki aspiryny należy rozgnieść w miseczce i dodać odrobinę wody. Następnie wymieszać na jednolitą masę i dodać łyżeczkę jogurtu. Połączyć dokładnie wszystkie składniki ze sobą. Powstałą masę najlepiej nałożyć na całą twarz i trzymać przez 10-15 minut. Następnie zmyć letnią wodą.

Maseczkę z aspiryny można urozmaicić na różne sposoby, w zależności od upodobań i rodzaju skóry. Bardzo dobrym dodatkiem jest m.in. miód, spirulina czy olej z czarnego kminku.

Przeciwwskazania

  • otwarte rany
  • ciąża
  • uczulenie na którykolwiek ze składników
  • bardzo sucha, wrażliwa i naczyniowa skóra
Polecane produkty:

Aktualizacja:

Rehabilitacja Wrocław