Naturalny kolagen na skórę

Kosmetyki hipoalergiczne to preparaty dedykowane szczególnie skórze wrażliwej. Wszystko dlatego, że skóra podrażniona oraz skłonna do alergii wymaga szczególnej pielęgnacji.

Kosmetyki hipoalergiczne

Kosmetyki hipoalergiczne

Kosmetyki hipoalergiczne, to produkty bazujące na składnikach o obniżonych właściwościach alergizujących. W związku z tym przeznaczone są do pielęgnacji skóry wrażliwej, wykazującej skłonność do alergii oraz podrażnień. Charakteryzują się działaniem leczniczym oraz łagodzącym. Należy podkreślić, że to nie tylko produkty do pielęgnacji twarzy, ale również tzw. kosmetyki kolorowe, przeznaczone do makijażu.

Właściwości kosmetyków hipoalergicznych

Głównym zadaniem kosmetyków hipoalergicznych jest nie podrażnianie skóry. Oprócz właściwości oferowanych przez producenta w postaci redukcji zmarszczek lub zmniejszenia produkcji sebum, preparaty hipoalergiczne łagodzą i wyciszają cerę, a także odbudowują jej barierę ochronną – płaszcz hydrolipidowy skóry.

Do głównych składników kosmetycznych najczęściej wywołujących podrażnienia należy:

Wskazówka

Kosmetyki hipoalergiczne nie powinny zawierać w składzie barwników, konserwantów, związków zapachowych, alkoholu, a także związków pochodzenia naturalnego, które uczulają np. olejków ziołowych.

Objawy alergii na kosmetyki

Do głównych oznak reakcji alergicznej na kosmetyki należy:

Gdzie kupować kosmetyki hipoalergiczne?

Kosmetyki hipoalergiczne obecnie można dostać zarówno w drogeriach, aptekach oraz sklepach internetowych. Ponadto znaleźć je można w sklepach wielobranżowych.

Bibliografia

  1. Ciupińska M., Eris I., Frydrych A., Kosmetologia Pielęgnacyjna i Lekarska, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2010.
Polecane produkty:
Rehabilitacja Wrocław