Naturalny kolagen na skórę

Jak wycinać skórki? To pytanie, które często zadajemy sobie mając permanentnie problem z suchością lub nadmiernie narastającymi skórkami przy paznokciach. Przedstawiamy zatem kilka wskazówek jak w szybki i bezpieczny sposób zadbać o wygląd płytki paznokciowej.

Jak wycinać skórki?

Skórki to cienka warstwa naskórka, która zlokalizowana jest u podstawy płytki paznokciowej, zarówno u rąk jak i stóp. Ich zadaniem jest przede wszystkim ochrona paznokcia przed wieloma szkodliwymi czynnikami pochodzącymi ze środowiska zewnętrznego. Należą do nich między innymi choroby takie jak zanokcica, zastrzał, a także wszelkie urazy mechaniczne.

Mimo to wiele pań i kosmetologów wycina skórki, zwłaszcza grube i zaniedbane ze względu na brak estetyki. Dzięki ich pozbywaniu się paznokcie dobrze się prezentują oraz wizualnie stają się większe. Należy jednak wiedzieć, że tego rodzaju zabieg powinno wykonywać się w sposób umiejętny.

Przygotowanie do wycinania skórek

Aby rozpocząć czynność jaką jest wycinanie skórek, należy na początku odpowiednio do tego przygotować narzędzia. Muszą one być przede wszystkim ostre. W innej sytuacji można zrobić sobie krzywdę. Przydatne jest:

  • radełko
  • drewniany patyczek
  • cążki
  • frezarka

Jak wycinać skórki?

Na wycinanie skórek składają się cztery podstawowe czynności:

1. Wycinanie

Wycinanie należy do najbardziej popularnych sposobów pozbywania się skórek. Stanowi również metodę prostą i szybką, ale niestety nie bez wad. Wycinanie skórek (szczególnie częste) może przyczyniać się do szybkiego ich odrastania, a także pogrubiania się. Najłatwiej wycinać skórki cążkami. Są one obecnie dobrze wyprofilowane, aby czynność ta była jak najprostsza. Do tego celu można również wyposażyć się w radełko z kopytkiem. Stosując tę metodę skórki wycina się ostrą końcówką.

Nie można zapomnieć jednak, jeszcze przed rozpoczęciem wycinania skórek, o dezynfekcji narzędzi oraz skóry. Wskazane jest również zmiękczenie skórek przy pomocy specjalnego płynu, który dodatkowo uchroni nas przed wysuszeniem, popękaniem i narastaniem na płytkę paznokciową. Należy uważać, aby podczas wycinania skórek nie zrobić tego zbyt mocno. W innej sytuacji uszkodzimy delikatną skórę wokół paznokcia.

2. Odsuwanie.

Nie wszystkie kobiety muszą wycinać skórki. Jeśli są one grube oraz uciążliwe wówczas lepszym rozwiązaniem będzie po prostu ich odsunięcie. Wykonuje się to drewnianym patyczkiem lub tzw. kopytkiem. Konieczny jest w tym przypadku właściwy preparat, który odpowiednio przygotuje skórki do zabiegu.

3. Usuwanie frezarką.

Czynność ta zwykle wykorzystywana jest w gabinecie kosmetycznym. Stosowanie jej jednak jako metody domowej wymaga przede wszystkim wprawy i doświadczenia. Na głowicę frezarki nakłada się specjalną nasadkę, która obracając się w bardzo szybkim tempie usuwa skórki przy płytce paznokciowej.

4. Manicure i pedicure biologiczny.

Podczas manicure czy pedicure biologicznego na skórki aplikowany jest preparat o właściwościach zmiękczających. Następnie po kilku minutach odsuwane są one drewnianym patyczkiem. Tego rodzaju zabieg posiada jedną dużą zaletę. Stosując go skórki odrastają dużo wolniej i stają się delikatniejsze.

Jak dbać o skórki?

Przede wszystkim należy pamiętać, aby nie wysuszać skórek. Nie należy stosować zmywacza z acetonem, za to stale korzystać z kremu do rąk. Najlepszym rozwiązaniem będzie taki z zawartością witaminy A i witaminy E. W drogeriach można również dostać odżywki do skórek oraz paznokci. Warto też, aby witamina A została  włączona do codziennej diety. Jej bardzo dobrym źródłem jest m.in. sok z marchwi. Kolejny produkt, który pozytywnie wpłynie na stan naszych paznokci jest skrzyp polny.

Całkowity obraz stanu paznokci poprawi olejowanie. Preparaty takie jak naturalne oleje posiadają właściwości odżywcze i zmiękczające. W tym celu warto zdecydować się na olej jojoba czy olej z pestek winogron. Zimą należy korzystać z cennych właściwości wazeliny kosmetycznej, którą bezpośrednio można nacierać skórki.

Warto zwrócić uwagę na wykonywanie prac domowych. Detergenty bardzo znacząco wpływają na wysuszenie, zarówno paznokci jak i samych skórek. W związku z tym zmywanie naczyń czy wykonywanie innych czynności w domu warto robić w gumowych rękawiczkach.

Polecane produkty:

Aktualizacja:

Rehabilitacja Wrocław