Naturalny kolagen na skórę

Baza pod cienie spełnia wiele funkcji w codziennym makijażu oczu m.in. wygładza skórę oraz ułatwia nakładanie ich na powiekę. Wiele z nas wręcz nie wyobraża sobie wykonania makijażu oka bez zastosowania dodatkowego kosmetyku w postaci bazy. Sprawdźmy na czym dokładnie polega jej działanie oraz jakie inne właściwości posiada.

Baza pod cienie – jak działa?

Po co stosować bazę pod cienie?

Jak się okazuje baza pod cienie to bardzo praktyczny kosmetyk w makijażu oka. Spełnia w nim przede wszystkim funkcję “korektora” skóry powiek. Nałożenie jej powoduje wygładzenie i wyrównanie kolorytu powieki. Dzięki temu kamufluje jej przebarwienia lub widoczne, delikatne naczynka. Sprawia, że łatwiej jest zaaplikować na powieki cienie oraz powoduje, że dłużej się na niej utrzymują. Dobrze dobrana baza przyczynia się do tego, iż makijaż oczu jest w stanie przetrwać nawet trudne warunki atmosferyczne. Jej zadaniem jest również uwydatnienie kolorów cieni nałożonych na powieki.

Baza pod cienie – jak ją stosować?

Aplikacja bazy pod cienie nie należy do czynności trudnych. Zwykle dostępna jest ona w słoiczkach, w postaci żelowej lub kremowej. Wystarczy więc niewielką ilość bazy zanieść na powiekę za pomocą aplikatora lub palca i równomiernie rozprowadzić na skórze. Powinna w całości, jednolicie pokryć skórę powieki. Jeśli jednak będzie się załamywać w jej zgięciach oznaczać to będzie, że jest jej za dużo lub jest niskiej jakości.

Aplikację bazy najlepiej rozpocząć od łuku brwiowego, a następnie przejść na powiekę. Po zakończeniu nakładania należy odczekać około minuty i nałożyć cień.

Rodzaje baz pod cienie, czyli na jaką się zdecydować?

Bazy pod cienie posiadają różne postacie. Dostępne są więc w słoiczkach, przez co nakłada się je specjalnym aplikatorem lub placem. Występują również w postaci półpłynnej, przez co przypominają nieco błyszczyk do ust.

Niektórym bazom pod cienie przypisuje się szczególne właściwości. Odpowiedzialne za nawilżenie skóry przeznaczone są szczególnie dla cery suchej. Inne z kolei działają liftująco na skórę. Istnieją też bazy matujące skórę powiek oraz zawierające drobinki brokatu, które bardzo często polecane są na specjalne wyjścia. Warto zaznaczyć, że baza pod cienie może posiadać różne kolory, które należy właściwie dobrać do kolorytu własnej skóry.

Polecane produkty:

Aktualizacja:

Rehabilitacja Wrocław