Naturalny kolagen na skórę

Woda termalna to kosmetyk o szerokich właściwościach pielęgnacyjnych. Doskonale nawilża, a także odświeża skórę. Jest również preparatem łatwym i szybkim w użyciu. W związku z tym można z niego korzystać niemalże wszędzie. Sprawdźmy czym jeszcze charakteryzuje się woda termalna oraz jakie właściwości wykazuje.

Woda termalna - właściwości pielęgnacyjne

Woda termalna wykorzystywana jest w przemyśle kosmetycznym od wielu lat. Stanowi nie tylko cenny składnik kosmetyków, ale również występuje samodzielnie w postaci sprayu. A czym dokładnie jest tego rodzaju kosmetyk? Jest zamkniętą w szczelnym pojemniku wodą głębinową, wydobywaną w warunkach, które zachowują jej wszystkie właściwości fizyko-chemiczne, a także wysoką czystość mikrobiologiczną.

Wody termalne można podzielić na:

  • hipotoniczne – wymagające osuszenia po około 30 sekundach od zastosowania
  • izotoniczne – można pozostawić na skórze do całkowitego odparowania

Woda termalna – właściwości

Korzystne właściwości wody termalnej odczuwają przede wszystkim osoby posiadające skórę wrażliwą, atopowe zapalenie skóry, a także te korzystające często z kąpieli słonecznych. W takich sytuacjach woda termalna skutecznie łagodzi podrażnienia, przynosi ulgę oraz przygotowuje skórę do dalszych zabiegów. Bardzo reaktywna skóra korzystnie przyjmuje tego rodzaju wodę jako np. zamiennik toniku do twarzy. Z kolei cerze tłustej, na której widoczne są niedoskonałości, regularne stosowanie wody termalnej przywróci równowagę, dzięki jej właściwościom sebostatycznym (ograniczającym wydzielanie sebum).

Co w sobie kryje woda termalna?

Woda termalna jest produktem czystym pod względem mikrobiologicznym. Jest on bogata w różnego rodzaju minerały, co przekłada się na korzystny wpływ na skórę. Wykazuje właściwości hypoalergiczne, a zawarte w niej składniki odżywcze odkładają się w warstwie rogowej naskórka. Niektóre z nich przenikają nawet do głębszych warstw skóry.

Zastosowanie wody termalnej

Dużą zaletą wody termalnej jest jej wszechstronność działania oraz całkowicie naturalny skład, bez zawartości jakichkolwiek substancji chemicznych. Wykorzystywana jest do łagodzenia oparzeń, podrażnień po depilacji, zabiegach dermatologicznych, zwłaszcza po mikrodermabrazji czy zabiegach złuszczających wykorzystujących kwasy.

Dodatkowo tego rodzaju woda bardzo dobrze sprawdza się jako kompres na zmęczone czy opuchnięte oczy. Jest ona również niezastąpiona w podróży np. w trakcie długich lotów czy przejazdów. Dzięki atomizerowi można ją zastosować jako mgiełkę odświeżającą do makijażu bez ryzyka jego naruszenia.

Woda termalna – sposób użycia

Głównym sposobem wykorzystania wody termalnej jest spryskiwanie twarzy oraz osuszanie jej za pomocą chusteczki po około 30 minutach zastosowania.

Woda termalna w uzdrowisku

Przy poważnych dolegliwościach skórnych, kosmetyki zawierające wodę termalną nie będą w zupełności wystarczalne. W tym celu warto pomyśleć o wizycie w kurorcie, która zapewni gorące kąpiele, korzystny klimat oraz fachową opiekę.

Woda termalna – dla kogo?

Woda termalna szczególnie polecana jest osobom posiadającym skórę wrażliwą, delikatną, atopową oraz wykazują skłonność do podrażnień. Preparat ten bardzo dobrze koi skórę po opalaniu, depilacji oraz zabiegach chirurgicznych. Jest to kosmetyk bardzo uniwersalny, stąd też może go używać właścicielka każdego rodzaju skóry. Może być używany w ciągu dnia, głównie ze względu na działanie odświeżające. Woda termalna bardzo dobrze sprawdza się porą letnią.

Autor: mgr kosmetolog Aneta Nawrot

Polecane produkty:

Aktualizacja:

Rehabilitacja Wrocław