Cellulit cyrkulacyjny to jeden z trzech rodzajów pomarańczowej skórki. Objawia się nierównomiernie rozmieszczoną tkanką tłuszczową, powodując nieestetyczny wygląd skóry. Czym dokładnie jest cellulit cyrkulacyjny oraz jakie są przyczyny jego występowania? Podpowiadamy.

Cellulit cyrkulacyjny - przyczyny powstawania

Cellulit zwykle obejmuje partie ciała takie jak uda, pośladki, biodra oraz przedramiona, a więc miejsca gdzie występuje największa ilość tkanki tłuszczowej. Defekt ten dotyczy nie tylko osób otyłych czy z nadwagą, ale również kobiet szczupłych, o nienagannych sylwetkach.

Zobacz również: Leczenie otyłości.

Cellulit cyrkulacyjny – czym jest?

Cellulit cyrkulacyjny to kombinacja cellulitu wodnego i cellulitu lipidowego. Powstaje z zesztywniałych włókien kolagenowych, które utraciły swoją funkcję i występują w obrębie tkanki tłuszczowej. Ich obecność nie pozwala na prawidłowe krążenie krwi oraz dotlenienie komórek, w wyniku czego w głębokich warstwach skóry powstają bolesne, zbite i twarde w dotyku grudki.

Ten rodzaj cellulitu zwykle pojawia się na udach, zaraz nad kolanami. Powoduje dość spore dolegliwości bólowe, które wynikają z niedostatecznego ukrwienia i dotlenienia skóry. Spowodowane jest to skłonnością organizmu do magazynowania nadmiernych ilości wody oraz zbędnych produktów przemiany materii w tych miejscach.

Jak usunąć cellulit cyrkulacyjny?

Zwalczanie cellulitu cyrkulacyjnego należy rozpocząć od dobrze zbilansowanej diety. Powinno się wykluczyć z niej wszystkie produkty posiadające wysoki indeks glikemiczny. Z kolei do codziennego menu włączyć dużą ilość warzyw i owoców, ryb morskich bogatych w nienasycone kwasy tłuszczowe.

Ponadto kluczowa jest zmiana trybu życia oraz aktywność fizyczna, a w niej uwzględnienie ćwiczeń rozciągających, aerobowych i intensywnego treningu siłowego.

Zabiegi na cellulit

Cellulit można zwalczać również poprzez możliwości jakie daje nam współczesna kosmetologia. Szeroka gama zabiegów antycellulitowych, jednocześnie poprawiających wygląd skóry na pewno pomogą pozbyć się tego uciążliwego problemu. Do najczęściej stosowanych należy:

Podsumowanie

Kluczem do pozbycia się cellulitu jest kompleksowość działań pielęgnacyjnych oraz systematyczność i wytrwałość. Nie warto się przy tym zniechęcać, bowiem zwalczanie tego defektu to proces długotrwały. Nie należy również zapominać, że na samym początku dobrze jest określić rodzaj występującego cellulitu. To z pewnością ułatwi dobranie odpowiednich ćwiczeń, zabiegów i diety, aby mógł on jak najszybciej zniknąć.

Polecane produkty: