Naturalny kolagen na skórę

Masaż bańką chińską stosuje się na różnego rodzaju dolegliwości m.in. w redukcji bólów kręgosłupa czy mięśni. Oprócz tych typowo medycznych lub fizjoterapeutycznych zastosowań masaż bańką chińską wykorzystywany jest również w kosmetologii jako jedna z metod redukcji cellulitu.

Masaż bańką chińska - na czym polega?

Bańka chińska – czym jest?

Bańka chińska zaliczana jest do baniek próżniowych, które wysysają powietrze pod ciśnieniem. Najbardziej popularne są bańki wykonane z gumy, choć można spotkać również szklane lub bambusowe. Bańka chińska charakteryzuje się okrągłym kształtem z zaokrąglonymi brzegami, przez co w łatwy sposób może być zaaplikowana na skórze pacjenta.

Główne zastosowania bański chińskiej

Masaż bańką chińską – na czym polega?

Zanim rozpocznie się masaż, skóra pacjenta musi wcześniej zostać zdezynfekowana i oczyszczona. Następnie na ciele osoby poddającej się takiemu zabiegowi aplikuje się niewielką ilość oliwki, której zadaniem jest nadanie poślizgu podczas masażu. W każdym zestawie baniek chińskich mamy do czynienia z czterema jej różnymi wielkościami. Ich użycie zależne jest przede wszystkim od tego z jakim problemem mamy do czynienia i w jakim miejscu na ciele on występuje.

Bańka chińska aplikowana jest na ciało pacjenta poprzez wyraźne “wciśnięcie” jej w powierzchnię skóry. Dzięki temu usuwa się z niej powietrze i zasysany jest fałd skórny. Kolejnym krokiem jest wykonywanie przez masażystę odpowiednich ruchów. Początkowo są to ruchy długie i krótkie (podłużne i poprzeczne), a następnie ruchy okrężne kierowane w stronę węzłów chłonnych. Głównym celem masażu bańką chińską jest pobudzenie przepływu krążenia krwi, przez co szybciej usuwane są toksyny z organizmu. Ponadto powoduje on rozluźnienie mięśni oraz zwiększa elastyczność skóry.

Masaż bańką chińską może trwać 15 minut, 30 minut, a nawet godzinę. Czas jego wykonania zależy głównie od problemu z jakim mamy do czynienia oraz od miejsca na ciele gdzie występuje dolegliwość. W przypadku masażu bańką chińską zawsze zalecana jest cała seria zabiegowa (10-12 wizyt) z częstotliwością wykonywania co około 3 dni. Masaż bańką chińską może być wykonywany również profilaktycznie jeden raz w tygodniu.

Przeciwwskazania

Masaż bańką chińską – cena

Cena tego rodzaju masażu zależna jest przede wszystkim od gabinetu oraz miasta, w którym taki zabieg wykonujemy. Waha się między 50 a 200 zł.

Czy masaż bańką chińską boli?

Warto zaznaczyć, że masaż bańką chińską na początku nie należy do najprzyjemniejszych zabiegów. Towarzyszą mu często odczucia bólowe, skóra mocno się czerwieni, a na kilka dni po masażu mogą pojawić się delikatne krwiaki. Szczególnie bolesny jest masaż wewnętrznych okolic ud.

Do odczuć podczas masażu bańką chińską można się jednak przyzwyczaić. Skóra również się adaptuje, przez co z każdym zabiegiem odczuwalne są coraz mniejsze bodźce bólowe, dzięki temu masaż staje się coraz bardziej przyjemny.

Polecane produkty:

Aktualizacja: 15 grudnia 2020

Rehabilitacja Wrocław