Centrum Kosmetolożki

Wypadanie włosów dotyczy kobiet w każdym wieku. Część z nich boryka się jedynie z tymczasowym, sezonowym ich wypadaniem. U innych natomiast trwa ten proces latami, co w dużym stopniu odbija się na ich samopoczuciu oraz samoocenie. Jednak istnieją sposoby na wypadanie włosów, które warto wypróbować.

Sposoby na wypadanie włosów

Sposoby na wypadanie włosów

Należy zaznaczyć, że wypadanie włosów nie dotyczy jedynie osób starszych. Problem ten występuje zarówno u kobiet jak i mężczyzn w każdym wieku. Powodów, dla których ich utrata staje się większa, jest wiele. Zjawisko to może być spowodowane m.in. niedoborem składników odżywczych, złą pielęgnacją, a także może stanowić objaw choroby.

Sposoby na wypadanie włosów to przede wszystkim właściwa pielęgnacja skóry głowy jak i samych kosmyków, prowadzenie dobrze zbilansowanej diety, a także zdrowego trybu życia.

1. Pielęgnacja włosów.

W temacie pielęgnacji włosów dużą rolę odgrywa szampon dobrze dobrany do rodzaju skóry oraz włosów. Preparat ten jest często stosowany w problemie jakim jest utrata włosów, ze względu na łatwość oraz szybkość użycia. Na rynku występuje szeroki ich wybór. Wykazują one właściwości wzmacniające, odbudowujące strukturę włosa oraz odżywcze.

W ich składzie znaleźć można m.in. witaminy, mikroelementy, wyciągi ziołowe, a także kolagen czy keratynę. Niektóre szampony zawierają również substancje mające za zadanie pobudzić wzrost włosów. Ponadto w kosmetykach tego typu powinien znaleźć się również: żeń-szeń, czarna rzepa, kwas hialuronowy, skrzyp polny, pokrzywa, korzeń lukrecji oraz ceramidy.

Kolejnym produktem, a zarazem sposobem na wypadanie włosów jest stosowanie odżywek. Preparaty te występują w różnych formach m.in. płynnych wraz z dozownikiem ułatwiającym stosowanie, aerozolach, a także w formie maści, kremów oraz balsamów. Podobnie jak w wyżej wymienionych szamponach znajdują się łatwo przyswajalne witaminy, aminokwasy oraz związki mineralne. Niektóre z nich zawierają również związki hamujące działanie dihydrotestosteronu. Ta aktywna forma testosteronu powoduje, że struktura włosa staje się cieńsza oraz bardziej podatna na wypadanie.

Innym sposobem na wypadanie włosów może być korzystanie z tzw. ampułek wzmacniających włosy. Produkty te stanowią źródło wielu składników, które potrzebne są w zapewnieniu włosom właściwej kondycji oraz wyglądu. Bogate są m.in. w miedź, cynk, żelazo, wapń, magnez, spirulinę, witaminę A, E, C, witaminy z grupy B, biotynę oraz niacynę.

2. Dieta.

Wypadające włosy mogą być również oznaką, że organizmowi brakuje składników odżywczych oraz związków potrzebnych komórkom skóry głowy oraz włosów do utrzymania cebulki w mieszku włosowym. W związku z tym wypadanie włosów zarówno u kobiet jak i mężczyzn może być spowodowane stosowaniem restrykcyjnych diet odchudzających lub po prostu ubogim odżywieniem. Jeśli problem wypadania włosów jest bardzo wyrazisty należy zwrócić uwagę na odpowiedni poziom żelaza, cynku, potasu oraz ilości kwasów tłuszczowych w codziennych posiłkach. Produkty, które powinny znaleźć się w diecie osób z problemem wypadania włosów to:

3. Suplementy diety.

Ze względu na dzisiejszą, niezbyt wysoką jakość produktów spożywczych warto dostarczać niezbędne składniki odżywcze pod postacią suplementów diety, szczególnie tych w 100% naturalnych. Zalicza się do nich m.in. spirulina (alga), która kryje w sobie szereg witamin oraz minerałów. Dzięki temu chroni włosy przed wypadaniem, ale również poprawia ich kondycję, a także wzmacnia paznokcie i odżywia skórę.

Polecane produkty:
Centrum Fizjoterapeuty