Naturalny kolagen na skórę

Płyn micelarny to obecnie bardzo popularna metoda stosowana w demakijażu twarzy. Ze względu na swoje właściwości znalazł on szerokie zastosowanie, bowiem wykorzystywany jest zarówno do skóry twarzy, oczu oraz szyi. Jego cechą charakterystyczną jest lekka formuła jaką posiada.

Płyn micelarny - czym jest?

Czym jest płyn micelarny?

Płyn micelarny jest roztworem wodnym, w którego składzie znajdują się mikroskopijne kuleczki nazywane micelami. Micele z kolei to związki chemiczne wykazujące właściwości amfifilowe. Ich zewnętrzne cząsteczki posiadają działanie hydrofilowe (czyli takie, które przyciągają wodę, a odpycha tłuszcze). Z kolei cząsteczki tworzące wnętrze miceli są hydrofobowe (odpychają wodę, a wiążą się z tłuszczami). Efektem ich właściwości jest fakt, że micele  pochłaniają tłuszcz pod postacią nadmiaru sebum skórnego (łoju) oraz usuwają zanieczyszczenia rozpuszczalne w wodzie. Warto zaznaczyć, że tego rodzaju preparat nie narusza bariery ochronnej skóry, czyli jej płaszcza hydrolipidowego.

Należy zaznaczyć, że formuła płynu micelarnego bardzo często wzbogacana jest w różne związki aktywne, które sprawiają, że preparat ten posiada dodatkowe właściwości. Zalicza się do nich m.in. kwas hialuronowy, wodę różaną, panthenol, a także ekstrakty roślinne np. z orchidei. To właśnie dzięki takim składnikom płyn posiada bardzo szerokie właściwości – usuwa makijaż, działa nawilżająco, antyseptycznie oraz wyrównuje pH skóry.

Jak działa płyn micelarny?

Płyn micelarny działa przede wszystkim oczyszczająco, usuwa makijaż, odświeża cerę oraz przywraca odpowiednie pH skóry. Może również wpływać na zwężenie rozszerzonych porów skóry oraz zapobiegać wykwitom skórnym. Dodatkowo płyn micelarny nawilża skórę, sprawia, że staje się gładka i miękka.

Płyn micelarny – dla kogo?

Ze względu na jak najmniejszą ilość kompozycji zapachowych i barwników, tego rodzaju płyn przeznaczony jest dla każdego typu skóry. Zarówno tej alergicznej, wrażliwej, naczyniowej czy trądzikowej.

Jak należy stosować płyn micelarny?

Stosowanie płynu micelarnego jest banalnie proste. Wystarczy nanieść kilka kropel preparatu na wacik kosmetyczny, przyłożyć do skóry delikatnie ją przecierając. Przy demakijażu oczu czynność należy analogicznie powtórzyć.

Jaki jest najlepszy płyn micelarny?

Obecnie w drogeriach występuje szeroki wybór płynów micelarnych. Dodatkowo niemalże każda firma kosmetyczna posiada w swojej ofercie tego rodzaju preparaty. W tej sytuacji warto wypróbować kilka z nich, aby wybrać jak najbardziej korzystny i dopasowany do siebie.

Dla kogo płyn micelarny nie jest wskazany?

Mimo tak wielu zalet jakie posiada ten kosmetyk, nie do końca wskazany jest on kiedy mamy do czynienia z kosmetykami wodoodpornymi. W tej sytuacji potrzebny jest preparat o mocniejszym działaniu. Płyn micelarny zaleca się zastosować na koniec takiego demakijażu jako ostatnią fazę oczyszczania skóry twarzy lub oczu.

Polecane produkty:

Aktualizacja:

Rehabilitacja Wrocław