Naturalny kolagen na skórę

Paznokcie po hybrydzie bardzo często stają się matowe, kruche i łamliwe. Dlatego też usunięcie lakieru hybrydowego z płytki bardzo często wiąże się z koniecznością jej odbudowy i regeneracji. Jak to zrobić? Podpowiadamy.

Paznokcie po hybrydzie - jak je zregenerować?

Manicure hybrydowy w ostatnich latach stał się bardzo popularną metodą stylizacji paznokci. Wiele kobiet uwielbia ją za trwałość, łatwość aplikacji oraz niezwykłą efektywność. Warto jednak zaznaczyć, że mimo wielu zalet jakie posiada manicure hybrydowy, coraz częściej zaczyna mówić się o szkodach, które może wyrządzić paznokciom.

Paznokcie po hybrydzie – jak je zregenerować?

Tak naprawdę istnieje wiele sposobów regeneracji paznokci po manicure hybrydowym, który zbyt długo noszony może destrukcyjnie wpływać na płytkę paznokcia.

1. Domowe maseczki na paznokcie.

  • Serum z oliwy i cytryny – do miseczki wlej odrobinę rozgrzanej oliwy z oliwek wysokiej jakości, a następnie wyciśnij kilka kropel soku z cytryny. Zanurz paznokcie w oliwie i trzymaj je przez około 15 minut. Czynność tę powtarzaj co kilka dni.
  • Maseczka z jabłka i ogórka – na tarce o niewielkich oczkach zetrzyj połówkę jabłka i całego, niedużego ogórka. Na koniec dodaj kilka kropel soku z cytryny. Wszystkie składniki dokładnie wymieszaj. Następnie włóż palce do przygotowanej maseczki i trzymaj przez około 20 minut. Czynność powtarzaj raz w tygodniu.
  • Eliksir z piwa i jabłka – wymieszaj 1/4 szklanki oliwy z oliwek, olejku rycynowego, 1/4 szklanki octu jabłkowego i piwa. Zanurz paznokcie w przygotowanym płynie przez 15 minut. Zabieg powtarzaj raz w tygodniu.

2. Naturalny manicure.

  • Manicure japoński – to jedna z najpopularniejszych metod pielęgnacji paznokci. Technika jego wykonania polega na aplikacji i wcieraniu w płytkę paznokcia pasty organicznej, która bazuje na składnikach takich jak witamina A, pyłek pszczeli, keratyna, krzemionka. Manicure japoński można wykonać samodzielnie w domu lub w gabinecie kosmetycznym.
  • Manicure biologiczny – to naturalny sposób pielęgnacji płytki paznokciowej. Polega na opiłowaniu krawędzi paznokcia pilnikiem papierowym, a następnie odsunięciu drewnianym patyczkiem skórek. Końcowym etapem jest pomalowanie paznokci wzmacniającą odżywką.

3. Właściwa dieta.

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że dieta odgrywa bardzo dużą rolę, aby utrzymać paznokcie po hybrydzie we właściwiej kondycji. Do szybkiej ich regeneracji przyczyniają się przede wszystkim minerały takie jak cynk, krzem i miedź. Warto więc, aby w codziennym menu znalazł się m.in. słonecznik, sezam, pestki dyni czy migdały. Cenna dla regeneracji paznokci będzie również rzodkiewka, płatki owsiane, seler, czosnek oraz owoce morza.

4. Ochrona.

Oprócz niewłaściwej diety, na stan naszych paznokci wpływają również czynniki z otaczającego nas środowiska zewnętrznego. Są to m.in. panujące warunki atmosferyczne lub korzystanie z silnych detergentów. Mogą one nie tylko negatywnie wpływać na płytkę paznokcia, ale również na samą skórę dłoni. Wiele z nich zawiera szkodliwe związki (wodorotlenek sodu, ftalany czy triclosan). Aby więc zapobiec i uchronić paznokcie od uszkodzeń substancjami chemicznymi, warto domowe obowiązki wykonywać w gumowych rękawiczkach o właściwie dobranym rozmiarze. Istnieje również inny sposób bowiem tradycyjne środki chemiczne można zastąpić produktami ekologicznymi. Należą do nich: orzechy piorące, soda oczyszczona, ocet czy kwasek cytrynowy.

Co warto stosować zamiast hybrydy?

W momencie gdy nasza płytka paznokciowa została w pełni zregenerowana, okazuje się jednak, że czas poświęcony na ten proces oraz efekt końcowy nie równa się temu jaki możemy uzyskać podczas wykonania manicure hybrydowego. Dlatego pierwszym pytaniem jakie się pojawia to”Czym można zastąpić taką metodę stylizacji?” Najlepszym rozwiązaniem są oczywiście metody naturalne jak np. manicure japoński czy manicure biologiczny. Na uwagę zasługuje również manicure tytanowy, który wykonywany jest przy użyciu kolorowych pudrów. Zapewnia on trwały efekt naturalnych paznokci, dodatkowo jest całkowicie bezpieczny.

Polecane produkty:

Aktualizacja:

Rehabilitacja Wrocław