Naturalny kolagen na skórę

Derma roller to stosunkowo młoda metoda odmładzania skóry wykorzystywana w kosmetologii. Jest ona przeznaczona dla osób, które chcą pozbyć się nieestetycznych zmarszczek oraz w naturalny sposób pobudzić skórę do odnowy. Jakie inne efekty przynosi Derma roller? W jaki sposób należy go stosować? Na te i inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Derma roller – jak skutecznie odmłodzić skórę ?

Czym jest Derma roller?

Jest to urządzenie kosmetyczne, które zbudowane jest z małego wałeczka pokrytego igłami. Igły te mogą posiadać różne długości i w zależność od tego mają różne zastosowanie. Długość igieł wynosi 0,2 mm do 05, mm. Proces “leczenia” skóry Derma rollerem polega na nakłuwaniu jej powierzchni i tworzeniu mikroskopijnych dziurek. Wywołuje to stan zapalny i prowadzi do samo regeneracji skóry.

Jak działa Derma roller?

Zabieg z wykorzystaniem urządzenia Derma roller polega początkowo na odpowiednim przygotowaniu skóry twarzy, a więc wykonaniu dokładnego demakijażu i delikatnego peelingu. Następnie po czynnościach oczyszczających skórę wykonywany jest masaż twarzy przy pomocy urządzenia Derma roller. Czas masażu wynosi około  3-5 minut. Po jego zakończeniu nakładane są na skórę substancje aktywne w postaci np. serum, ampułki czy maski na twarz. Derma roller w znaczny sposób ułatwia absorpcję składników aktywnych w głąb skóry powodując jej większe odżywienie i regenerację. Substancje aktywne nałożone na skórę, dzięki wykorzystaniu urządzenia Derma roller, trafiają w bardzo szybkim tempie do skóry właściwej, co przynosi spektakularne efekty całego zabiegu.

Zabiegi z wykorzystaniem urządzenia Derma roller wykonywane są w serii, która wynosi 3-6 powtórzeń w odstępach średnio co 4 tygodnie. Można je wykonywać przez cały rok.

Jakie korzyści daje zabieg Derma roller?

Derma roller to zabieg, który ma na celu pobudzić w naturalny sposób skórę do produkcji kolagenu oraz wyzwolić w niej procesy samonaprawcze. Ponadto zabieg z wykorzystaniem urządzenia Derma roller usprawnia absorpcję składników aktywnych w głąb skóry, dzięki czemu w szybszym tempie zostaje ona odżywiona. Skóra staje się bardziej wygładzona, jej koloryt poprawiony, a struktura napięta.

Zalety zabiegu:

  • poprawa krążenia skóry
  • zwiększenie jędrności i elastyczności skóry
  • redukcja przebarwień
  • niwelacja drobnych zmarszczek
  • redukcja blizn potrądzikowych

Derma roller - jak skutecznie odmłodzić skórę?

Dla kogo przeznaczony jest Derma roller?

Przede wszystkim dla osób, które oczekują rewitalizacji, rozjaśnienia i pobudzenia skóry do odnowy. Zabiegi zalecane są także osobom chcącym zwiększyć jędrność skóry, poprawić jej napięcie oraz zredukować drobne zmarszczki i przebarwienia.

Przeciwwskazania:

  • reakcje alergiczne skóry
  • trądzik różowaty
  • duże stany zapalne i podrażnienia skóry
  • choroby bakteryjne, wirusowe i grzybicze

Jaka jest cena zabiegu z wykorzystaniem urządzenia Derma roller?

Cena zabiegu może wahać się nieznacznie i zależy od kosmetyków jakie zostaną wykorzystywane do zabiegu, jak również od partii ciała, którą poddajemy terapii. Średnia cena na okolicę twarzy wynosi około 300 zł. Z kolei na dekolt i szyję około 100 zł. Jeżeli chodzi o samą okolicę oczu i ust to koszt wynosi mniej więcej 250 zł.

Polecane produkty:

Aktualizacja:

Rehabilitacja Wrocław