Korekcja powiek (blefaroplastyka)

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Korekcja powiek (blefaroplastyka) jest zabiegiem, który dzięki poprawie ilości skóry oraz zwiększenia jej napięcia przywraca młodzieńczy i zdrowy wygląd zarówno okolicy oczu jak i całej twarzy. Należy zaznaczyć, że opadające powieki to defekt kosmetyczny, który powstaje na skutek utraty jędrności skóry powiek, czoła oraz łuku brwiowego.

Korekcja powiek (blefaroplastyka)

Przyczyny opadania powiek

Zarówno oczy jak i usta znajdują się w centralnym miejscu na twarzy, w związku z tym ich wygląd decyduje o atrakcyjności każdego z nas. Z kolei nadmierna ilość zwiotczałej, pomarszczonej skóry sprawia, że pacjent odbierany jest przez swoje środowisko jako osoba zmęczona bądź nieustannie smutna. Przyczyną tego stanu może być:

  • skłonność genetyczna;
  • utrata jędrności i elastyczności skóry;
  • obniżone napięcie mięśnia okrężnego oka;
  • zanik mięśnia dźwigacza powieki górnej;
  • uszkodzenie nerwów;
  • choroby nowotworowe;
  • zmniejszona objętość poduszeczki tłuszczowej nadoczodołowej (zjawisko opadnięcia łuku brwiowego);
  • obrzęk limfatyczny (zastoje);
  • źle dobrane szkła kontaktowe;
  • permanentna praca przy komputerze.

Korekcja powiek (blefaroplastyka)

Zanim zostanie wykonana korekcja powiek, zawsze przeprowadza się konsultację z lekarzem prowadzącym, podczas której specjalista uzupełnia dokumentację, fotografuje okolicę zabiegową, przeprowadza wywiad, a także wykonuje rysunek operacyjny na skórze. Lekarz informuje pacjenta o przebiegu zabiegu, jego realnych efektach, a także nakreśla ewentualne efekty uboczne operacji. Przed zabiegiem u pacjenta wykonuje się również dodatkowe badanie krwi.

Należy zaznaczyć, że korekcję powiek wykonuje się w znieczuleniu miejscowym lub też w krótkim znieczuleniu ogólnym (dożylnym lub miejscowym).

Wskazówka

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Na tydzień przed zabiegiem pacjent nie może przyjmować zarówno aspiryny jak i innych leków wpływających na krzepliwość krwi.

Korekcja powieki górnej

Polega na wykonaniu nacięcia skóry powiek w miejscu neutralnego fałdu czyli w załamaniu powieki górnej. Kolejnym krokiem jest pozbycie się nadmiaru wiotkiej skóry w formie właściwie ukształtowanego paska skóry oraz mięśnia okrężnego oka. Tzw. odsłonięty mięsień jest poddawany obkurczeniu za pomocą lasera lub radioskalpela. Ranę zamyka się w sposób warstwowy cienkimi szwami, dzięki czemu blizna jest prawie niezauważalna.

Korekcja powieki dolnej

Zabieg rozpoczyna się od wykonania nacięcia skóry powieki dolnej znajdującej się poniżej linii rzęs. Dodatkowo operacja może być przeprowadzona inną techniką, bez cięcia czyli przez dostęp przezspojówkowy. Następnie lekarz oddziela wiotką skórę od dolnego brzegu oczodołu. Jeśli natomiast występują dalsze wskazania lekarz wykonuje kolejne cięcia przy przegrodzie oczodołowej przemieszczając nadmiar tkanki tłuszczowej i zmniejszając tym problem worków tłuszczowych pod oczami. Końcowym etapem zabiegu jest pozbycie się nadmiaru wiotkiej skóry powieki dolnej oraz estetyczne zszycie rany.

Wskazówka

Zarówno przy powiece górnej jak i dolnej usuwane są niewielkie ilości tkanki tłuszczowej. Specjaliści uważają, że w ten sposób można „pogłębić oczy”, co przekłada się na zwiększenie ich atrakcyjności.

Zalecenie przed zabiegiem

Należy odstawić palenie papierosów na miesiąc przed operacją, w celu uniknięcia zaburzeń procesów gojenia się skóry oraz pojawienia się infekcji.

Zalecenia po zabiegu

Przeprowadzenie zabiegu wiąże się z przestrzeganiem kilku ważnych zasad. Wówczas należy zalecić pacjentowi:

  • stosowanie zimnych okładów;
  • przerwanie aktywności fizycznej i towarzyskiej przez okres 7 dni (do momentu zdjęcia szwów);
  • stosowanie kropel do oczu jeśli wystąpi zespół suchego oka;
  • unikania ekspozycji skóry na działanie promieni UV, a także korzystania z sauny.

Bibliografia

  1.  Przylipiak A., Niczyporuk M., Galicka E., Donejko M., Głażewska E., Kakareko K., Przylipiak J., Podstawy Medycyny Estetycznej, Kresowa Agencja Wydawnicza KAW, Białystok 2014.


Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *