Naturalny kolagen na skórę

Prądy d’Arsonvala wykorzystywane są w kosmetologii w pielęgnacji skóry tłustej i trądzikowej. Wszystko dlatego, że podczas ich pracy w głowicy urządzenia wytwarzany jest ozon, który działa na skórę dezynfekująco i antybakteryjnie.

Prądy d'Arsonvala - czym dokładnie są?

Prądy d’Arsonvala – czym dokładnie są?

Prądy d’Arsonvala to rodzaj prądów zmiennych o wysokiej częstotliwości. Zabieg kosmetyczny z wykorzystaniem takiego prądu nazywany jest popularnie darsonwalizacją. Nazwa samego zabiegu jak i urządzenia, którym jest on wykonany pochodzi od lekarza, fizjologa i fizyka francuskiego pochodzenia Jacques-Arsene d’Arsonvala.

Prądy d’Arsonvala posiadają przebieg fali o charakterze gasnącym oraz krótkim czasie trwania impulsu, po którym następuje aż 500 razy dłuższa przerwa. Dzięki takiej technice działania w tkankach naszego organizmu nie jest wytwarzana zbyt duża ilość ciepła. Częstotliwość jaka stosowana jest podczas zabiegów waha się granicach 300-500 kHz.

Jak przebiega zabieg darsonwalizacji?

Darsonwalizację można podzielić na ogólną i miejscową. Ta pierwsza polega na oddziaływaniu prądu na całą powierzchnię ciała. Zalecana jest szczególnie w problemach z bezsennością, w nerwicach wegetatywnych oraz przy nadmiernym wyczerpaniu organizmu. Zabiegi przeprowadza się w serii, która obejmuje około 15 powtórzeń wykonywanych z częstotliwością co dwa dni.

Darsonwalizacja miejscowa z kolei wykonywana jest przy użyciu szklanych elektrod wypełnionych gazem szlachetnych (ozonem). Zabieg ten znajduje zastosowanie dolegliwościach takich jak świąd skóry, trądzik pospolity, odmrożenia, skóra tłusta, łojotok, łysienie, łupież. Umieszczony w elektrodzie ozon wykazuje właściwości przeciwbakteryjne, przez co niweluje trądzik oraz zmniejsza łojotok skóry. Prądy d’Arsonvala stosuje się również na włosy. Poprawiają krążenie krwi w skórze pobudzając cebulki do wzrostu.

W gabinetach kosmetycznych najczęściej stosuje się darsonwalizację miejscową. Istotną kwestią przed jej wykonaniem jest jednak przeprowadzenie wywiadu z klientką oraz wykluczenie przeciwwskazań zabiegowych.

Przeciwwskazania:

Ile kosztuje zabieg darsonwalizacji?

Cena pojedynczego zabiegu samej usługi darsonwalizacji to około 20 zł. Najczęściej jednak jest ona połączona z innymi czynnościami pielęgnacyjnymi skóry.

Polecane produkty:

Aktualizacja: 30 kwietnia 2019 by admin

Rehabilitacja Wrocław