Naturalny kolagen na skórę

Oxybrazja jest jednym z najnowocześniejszych rodzajów mikrodermabrazji. Należy do gamy zabiegów, które można wykonywać przez cały rok bez ryzyka pojawienia się skutków ubocznych np.  w postaci nieestetycznych przebarwień. Posiada wiele zalet i rekomendowana jest również przez lekarzy. Na czym polega oraz jakich efektów możemy się po niej spodziewać? Sprawdźmy czym jest i jak działa oxybrazja.

Oxybrazja - mikrodermabrazja wodno-tlenowa

Zabiegi o działaniu złuszczającym znane są od wielu lat i stanowią podstawę w pielęgnacji skóry w gabinecie kosmetycznym. Przez długi czas czynnikiem ograniczającym wykorzystanie zabiegów złuszczających były cery naczyniowe, wrażliwe oraz tłuste z zaawansowanym stopniem trądziku. Wszystko poprzez możliwe podrażnienia występujące po tego rodzaju zabiegach. Dziś nie ma tego rodzaju problemów, ponieważ gabinety oferują nieinwazyjny zabieg złuszczający zwany oxybrazją.

Oxybrazja – czym jest?

Oxybrazja należy do nowoczesnych metod regeneracji i rewitalizacji skóry. Zabieg polega na złuszczeniu martwej warstwy naskórka za pomocą niewielkiej głowicy emitującej jednocześnie tlen i strumień soli fizjologicznej. Pod wpływem ciśnienia wytwarzanego w urządzeniu zarówno tlen jak i chlorek sodu “wyrzucane” są wprost na powierzchnie skóry z odległości 0,5 do 1 cm wywołując efekt złuszczania martwego naskórka.

Sól fizjologiczna jest jałowym związkiem chlorku sodu w wodzie o stężeniu 0,9%. Wykazuje ona właściwości przeciwzapalne, łagodzące i nawilżające. Rolą tlenu w tym zabiegu jest przede wszystkim pobudzenie włókien kolagenowych i naczyń krwionośnych do regeneracji oraz zatrzymanie postępującego trądziku poprzez działanie odkażające. Zabieg wykonywany jest na naturalnych dla organizmu preparatach, co daje bardzo duże bezpieczeństwo podczas wykonywania zabiegu.

Oxybrazja należy do grupy peelingów mechanicznych, jednak w tym przypadku elementu złuszczającego nie stanowi diamentowa głowica jak w przypadku mikrodermabrazji diamentowej. Jest nią strumień soli fizjologicznej “wyrzucanej” pod wpływem ciśnienia sprężonego powietrza. Z racji podobieństwa mikrodermabrazji diamentowej i tlenowej zabieg ten nazwano mikrodermabrazją wodno-tlenową (oxybrazją).

Oxybrazja a efekty

Na efekty długo nie trzeba czekać, widoczne są już po pierwszym zabiegu.

Po wykonanej oxybrazji zauważalne jest przede wszystkim rozjaśnienie skóry, poprawa jej napięcia i “naturalne” odżywienie – dotlenienie. Jest to zabieg złuszczający, a więc skóra staje się gładka w dotyku, a jej koloryt poprawiony. Ponadto zmarszczki delikatnie się spłycają, a rozszerzone pory obkurczają.

Jeśli wykonana zostanie seria zabiegów, oxybrazja usprawni proces mikrokrążenia skóry, co przyczyni się z kolei do wzmożenia procesów jej regeneracji.

Tlen wpływa na pobudzenie włókien kolagenowych i naczyń włosowatych, a także dezynfekuje skórę, co ma duże znaczenie w przypadku skóry trądzikowej. Wpływa więc na poprawę jej elastyczności, jędrności, zmniejsza łojotok, niweluje zmiany skórne np. krosty i związane z nimi stany zapalne.

Ile zabiegów należy wykonać?

Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Zaleca się jednak wykonywanie oxybrazji w serii, która obejmuje 3 -10 powtórzeń wykonywanych nawet raz w tygodniu.

Oxybrazję można wykonać również jednorazowo “przed wyjściem” i potraktować ją jako szybki sposób odświeżenia skóry, wygładzenia i nawilżenia.

Wskazania

  • utrata jędrności;
  • skóra sucha;
  • zmarszczki;
  • cera trądzikowa;
  • skóra szara i zmęczona;
  • blizny potrądzikowe;
  • cellulit;
  • rozstępy.

Przeciwwskazania

Polecane produkty:

Aktualizacja:

Rehabilitacja Wrocław