Kawa w kosmetyce

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Kawa w kosmetyce wykazuje bardzo szerokie zastosowanie. Obecna w niej kofeina stymuluje wzrost włosów, wspomaga redukcję cellulitu, a także wygładza i ujędrnia skórę.

Kawa w kosmetyce

Kawa w kosmetyce

Kawa stosowana na skórę, włosy oraz paznokcie wykazuje znaczący wpływ na ich kondycję. Zapobiega powstawaniu zmarszczek poprzez silne dotlenianie skóry.

Kosmetyczne działanie kawy powoduje:

  • poprawę mikrokrążenia krwi w tkankach;
  • pobudzenie przemiany materii;
  • usuwanie złogów tłuszczu;
  • zapewnienie sprężystości i jędrności skórze;
  • ze względu na właściwości drenujące działa wyszczuplająco i detoksykująco.

1. Pielęgnacja włosów.

Kofeina stosowana na owłosioną skórę głowy pobudza cebulki i aktywuje wzrost włosów. Dodatkowo zapobiega ich wypadaniu, spowodowane nadmiernym działaniem hormonów. Posiada również bezpośredni wpływ na stan samych włosów. Wzmacnia je, dodaje blasku oraz ociepla ich barwę. Jednak ze względu na to, że kofeina szybko usuwana jest z organizmu, kosmetyki zawierające ten składnik powinny być stosowane regularnie. Cenną wskazówką jest również fakt, że w celu aktywacji działania kofeiny, należy pozostawić ją na skórze lub włosach przez co najmniej dwie minuty.

Zobacz również: Wypadanie włosów – o czym może świadczyć?

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

W pielęgnacji włosów bardzo często wykorzystuje się kawowe płukanki. W celu jej wykonania należy jedną łyżkę kawy zalać szklanką wrzątku. Po upływie 10 minut fusy odcedzić, a następnie do powstałego płynu dodać pół litra wody. Płynem o letniej temperaturze należy wypłukać włosy, ale dopiero po umyciu ich szamponem. Płukankę należy mocno wcierać we włosy.

2. Pielęgnacja ciała.

Kofeina to składnik, który bardzo często wykorzystywany jest przez producentów kosmetyków o działaniu antycellulitowym. Nie od dziś wiadomo, że regularne stosowanie kofeiny chroni przed nadmiernym odkładaniem się tłuszczu oraz powstawaniem cellulitu. Wszystko dzięki hamowaniu procesów lipogenezy (synteza komórek tłuszczowych), a także aktywacji procesów lipolizy (rozpad trójglicerydów w tkankach).

Dodatkowo ekstrakt z kawy pobudza krążenie krwi oraz powoduje odwodnienie komórek, w wyniku czego skóra jednocześnie napina się i wygładza. Należy jednak zaznaczyć, że ze względu na silne działanie kofeiny, nie powinna być stosowana przez osoby z problemami naczyniowymi oraz ze skłonnością do pajączków.

W pielęgnacji ciała często wykorzystywane są peelingi kawowe. Jak go wykonać? Pół szklanki mielonej kawy należy zalać wrzątkiem tak, aby woda pokryła poziom kawy. Następnie odczekać 10 minut i odlać pozostałą wodę. Po jej ostudzeniu peeling można wykorzystać do pielęgnacji skóry. W celu wzbogacenia właściwości pielęgnujących, warto do peelingu dodać miód, który nawilży naskórek, olej kokosowy, oliwę z oliwek lub ulubiony olejek eteryczny. Tego rodzaju zabiegi warto stosować dwa razy w tygodniu.

Kawę wykorzystuje się również w zabiegach typowo relaksacyjnych na całe ciało m.in. w ośrodkach spa. Wykazuje ona właściwości rozluźniające i kojące.

3. Pielęgnacja twarzy.

Kawa to doskonała alternatywa dla drogeryjnych kosmetyków przeznaczony do pielęgnacji twarzy. Dzięki obecności kofeiny, która posiada właściwości pobudzające i drenujące stymuluje do pracy naczynia krwionośne i pobudza krążenie krwi. Efektem tego jest świeża skóra, bez oznak zmęczenia. Dodatkowo kofeina wykazuje działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Dzięki temu doskonale sprawdza się również w niwelowaniu niedoskonałościach skóry.

Polifenole, które znajdują się w kawie opóźniają procesy rozkładu witaminy C. To z kolei przekłada się na zapobieganie powstawaniu zmarszczek oraz wygładzenie tych istniejących. Popularnym kosmetykiem z zawartością kawy jest oczywiście maseczka na twarz. Wykonana z kawy i kakao, z odrobiną śmietany jednocześnie pobudzi procesy regeneracyjne skóry oraz dogłębnie nawilży naskórek.



Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *