Akupunktura kosmetyczna – sposób na młodą skórę

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Akupunktura kosmetyczna to naturalna metoda odmładzania skóry. Wywodzi się z medycyny chińskiej i wykazuje wielokierunkowe działanie na skórę. Zwiększa jej jędrność, elastyczność, a także pomaga niwelować przykre objawy trądziku.

Akupunktura kosmetyczna - sposób na młodą skórę

Akupunktura kosmetyczna stała się  popularna w Stanach Zjednoczonych. Z zabiegów tego rodzaju korzystały głównie gwiazdy. Dużą zaletą akupunktury kosmetycznej jest przede wszystkim jej naturalność, nieinwazyjność, skuteczność oraz działanie nie tylko w konkretnym miejscu, ale również na całej skórze ciała.

Historia akupunktury

Korzystny wpływ akupunktury na skórę odkryto całkiem przypadkiem, kiedy terapeuci stosujący medycynę chińską, wykorzystując igły do akupunktury, leczyli choroby wewnętrzne. Stwierdzono, że u osób regularnie wykonujących zabiegi akupunktury wyraźnie poprawiła się kondycja skóry.

Akupunktura kosmetyczna – na czym polega?

Akupunktura kosmetyczna jest terapią zaliczaną do tradycyjnej medycyny chińskiej. Wykonywana jest w celu zmniejszenia oznak starzenia się skóry. Można uznać, że stanowi ona alternatywę dla obecnych zabiegów medycyny estetycznej, do których zalicza się botoks, peeling chemiczny i dermabrazja.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Dużą zaletą tego rodzaju akupunktury jest jej naturalność. Dzięki temu nie wpływa na wyraz mimiki twarzy i nie wywołuje zmiany jej rysów. Warto zaznaczyć, że każdy kto przystępuje do zabiegów akupunktury powinien być traktowany indywidualnie. Zabieg powinien być wykonywany przez lekarza specjalizującego się w medycynie naturalnej. Ważne jest, aby przed rozpoczęciem terapii przeprowadzić niezbędny wywiad z pacjentem oraz określić jego stan zdrowia i skóry.

W zależności od potrzeb lub danego schorzenia, igły do akupunktury umieszczane są w konkretnych miejscach na twarzy lub ciele, gdzie pozostają przez około 20 do 45 minut. Niekiedy zabiegi akupunktury kosmetycznej łączy się z relaksacyjnym masażem na bazie olejków eterycznych. Niektóre gabinety stosują również połączenie akupunktury z działaniem mikroprądów, które mogą  przynieść jeszcze lepsze rezultaty.

Aplikacja igieł pobudza komórki skóry, dzięki poprawie w niej krążenia, co z kolei wpływa na zwiększoną syntezę kolagenu i elastyny. Ten pierwszy odgrywa ważną rolę, bowiem warunkuje jędrność i sprężystość skóry. Poprawa krążenia krwi w danym miejscu na ciele przyczynia się do lepszego dotlenienia i odżywienia komórek skóry, zwiększa także krążenie chłonki i powoduje jej napięcie. Taki rodzaj akupunktury korzystnie oddziałuje też na włókna mięśniowe, poprzez pobudzanie lokalnych receptorów nerwowych. Efektem tego jest poprawa ich napięcia, a co za tym idzie skóra staje się gładsza i młodsza.

Pierwsze efekty akupunktury kosmetycznej można zauważyć już po 2-3 zabiegach. Z kolei po całej serii spotkań, czyli około 15 zabiegów, zauważa się zmiany w postaci mniejszej ilości zmarszczek oraz poprawie elastyczności skóry.

Jak często należy wykonywać zabiegi akupunktury?

Cała seria zabiegów akupunktury obejmuje 15 wizyt, z czego 10 wykonywanych jest dwa razy w tygodniu, kolejne raz w tygodniu. W celu podtrzymywania efektów całej serii zalecane jest wykonywanie zabiegów podtrzymujących,  raz w miesiącu.

Przeciwwskazania

  • zaburzenia krzepnięcia krwi;
  • choroby skóry;
  • nadciśnienie tętnicze;
  • choroby serca;
  • ciąża;
  • pierwsze dni menstruacji;
  • pobudzenie psychiczne.


Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

6 odpowiedzi

  1. Dla mnie to zbyt przerażające nawet na zdjęciu, ale jeśli ktoś jest zdeterminowany, aby jak najbardziej odwlec w czasie starzenie, to myślę, że można spróbować 🙂

  2. Ja sobie żadnej igły w twarz nie pozwolę wbić 😉 To zdecydowanie zabieg nie dla mnie 😉 Podziwiam osoby, które się na to decydują!

  3. Chętnie spróbowałabym akupunktury – igieł się nie boję, a skoro mogą być z tego korzyści…;)

  4. są rożne rollery też, choć to raczej pod ten rodzaj pielęgnacji nie podchodzi, w sumie nie wiem czy chciałabym skorzystać z takiego zabiegu trochę mnie przeraża jak każda igła 😉

  5. Nawet jeśli faktycznie działa, to ja bym się nie odważyła – perspektywa wbijania igieł w twarz napawa mnie przerażeniem…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *