Naturalny kolagen na skórę

Akupunktura kosmetyczna to naturalna metoda odmładzania skóry. Wywodzi się z medycyny chińskiej i działa wielokierunkowo na naszą skórę. Poprawia jej jędrność i elastyczność, pomaga również niwelować objawy trądziku. Jaki jeszcze wywiera wpływ na kondycję skóry? Oto kilka wskazówek.

Akupunktura kosmetyczna - sposób na młodą skórę

Akupunktura kosmetyczna stała się dość popularna w Stanach Zjednoczonych. Z zabiegów tego rodzaju korzystały tam zarówno gwiazdy jak i zwykłe kobiety. Dużą zaletą akupunktury kosmetycznej jest przede wszystkim jej naturalność, nieinwazyjność, skuteczność oraz działanie nie tylko w konkretnym miejscu, ale również na całej skórze ciała.

Akupunktura – krótka historia …

Korzystny wpływ akupunktury na skórę odkryto całkiem przypadkiem, kiedy to terapeuci stosujący medycynę chińską, wykorzystując igły do akupunktury, leczyli choroby wewnętrzne. Stwierdzono, że u osób regularnie wykonujących zabiegi akupunktury wyraźnie poprawiła się kondycja skóry.

Akupunktura kosmetyczna – na czym polega?

Akupunktura kosmetyczna jest terapią zaliczaną do tradycyjnej medycyny chińskiej. Wykonywana jest w celu zmniejszenia oznak starzenia się skóry. Można więc powiedzieć, że stanowi alternatywę dla obecnych zabiegów medycyny estetycznej, do których zalicza się botoks, peeling chemiczny i dermabrazja.

Dużą zaletą tego rodzaju akupunktury jest jej naturalność. Dzięki temu nie wpływa na wyraz mimiki twarzy i nie powoduje zmiany jej rysów. Warto zaznaczyć, że każdy kto przystępuje do zabiegów akupunktury powinien być traktowany indywidualnie. Zabieg powinien być wykonywany przez lekarza specjalizującego się w medycynie naturalnej. Ważne jest, aby przed rozpoczęciem terapii przeprowadzić niezbędny wywiad z pacjentem oraz określić jego stan zdrowia i skóry.

W zależności od potrzeb lub danego schorzenia, igły do akupunktury umieszczane są konkretnych miejscach na twarzy lub ciele, gdzie pozostają przez około 20 do 45 minut. Niekiedy zabiegi akupunktury kosmetycznej łączy się z relaksacyjnym masażem na bazie olejków eterycznych. Niektóre gabinety stosują również połączenie akupunktury z działaniem mikroprądów, które mogą  przynieść jeszcze lepsze rezultaty.

Aplikacja igieł pobudza komórki skóry, dzięki poprawie w niej krążenia, co z kolei wpływa na zwiększoną syntezę kolagenu i elastyny. Ten pierwszy odgrywa ważną rolę, bowiem warunkuje jędrność i sprężystość skóry. Poprawa krążenia krwi w danym miejscu na ciele powoduje lepsze dotlenienie i odżywienie komórek skóry, zwiększa także krążenie chłonki i powoduje jej napięcie. Taki rodzaj akupunktury korzystnie oddziałuje też na włókna mięśniowe, poprzez pobudzanie lokalnych receptorów nerwowych. Efektem tego jest poprawa ich napięcia, a co za tym idzie skóra staje się gładsza i młodsza.

Pierwsze efekty akupunktury kosmetycznej możemy zauważyć już po 2-3 zabiegach. Z kolei po całej serii spotkań, czyli około 15 zabiegów, zauważa się zmiany w postaci mniejszej ilości zmarszczek oraz poprawie elastyczności skóry.

Jak często należy wykonywać zabiegi akupunktury?

Cała seria zabiegów akupunktury obejmuje 15 wizyt, z czego 10 wykonywanych jest dwa razy w tygodniu, a kolejne raz w tygodniu. W celu podtrzymywania efektów całej serii zalecane jest wykonywanie zabiegów podtrzymujących,  raz w miesiącu.

Przeciwwskazania

  • zaburzenia krzepnięcia krwi
  • choroby skóry
  • nadciśnienie tętnicze
  • choroby serca
  • ciąża
  • pierwsze dni menstruacji
  • pobudzenie psychiczne
Polecane produkty:

Aktualizacja:

Rehabilitacja Wrocław