Naturalny kolagen na skórę

Zmarszczki palacza to drobne, pionowo usytuowane zmarszczki pojawiające się w okolicy ust. Mimo że posiadają charakterystyczną nazwę nie występują tylko u osób palących papierosy. Przyczyn powstawania jest wiele. Co do nich należy? Przedstawiamy wszystko co warto wiedzieć o zmarszczkach palacza.

Zmarszczki palacza – co warto o nich wiedzieć?

Zmarszczki palacza – przyczyny

Mimo że zmarszczki palacza posiadają charakterystyczną nazwę, nie występują jedynie z przyczyn palenia papierosów. O ich powstawaniu decyduje m.in. wiotczenie skóry, zanik tkanki mięśniowej, zanik tkanki podskórnej oraz naturalny ruch naszych ust. Oczywiście warto zrezygnować z palenia papierosów, ponieważ ta czynność również jest przyczyną ich powstawania.

Inne przyczyny

  • Opalanie twarzy – niestety zbyt częste i długie eksponowanie skóry na słońcu powoduje utratę w niej kolagenu i kwasu hialuronowego, czyli dwóch bardzo ważnych jej składników. Efektem tego jest utrata jędrności, wystąpienie przebarwień, zmarszczek i mocne wysuszenie skóry.
  • Picie z butelki – dość prosta czynność, ale może wywołać trwałe zmiany na naszej skórze. Układanie ust w tzw. dziubek podczas picia z butelki przyczynia się do powstawania pionowych zmarszczek wokół ust.
  • Żucie gumy – według naukowców częste żucie gumy zbyt mocno obciąża mięśnie wokół ust, co powoduje spadek elastyczności, a także jędrności skóry w tym miejscu i tworzenia się zmarszczek.

Zmarszczki palacza – jak z nimi walczyć?

Aby zmniejszyć widoczność zmarszczek wokół ust warto w pielęgnacji domowej skóry twarzy włączyć kilka ważnych kroków:

1. Ćwiczenia zmniejszające zmarszczki palacza.

Widoczne zmarszczki wokół ust pomogą zniwelować ćwiczenia twarzy takie jak np. joga. Aby przyniosły oczekiwany efekt ćwiczenia należy powtarzać co najmniej 2 razy dziennie przez około 3 minuty. Najlepiej robić to rano i wieczorem.

  • Zaciskanie ust – zaciśnij obie wargi górną i dolną. Wsuń je do ust tak, aby nie było ich widać z zewnątrz. Trzymaj zaciśnięte usta przez 1 sekundę, a następnie rozluźnij je. Czynność powtórz 10 razy.
  • Wysuwanie szczęki – wysuń dolną szczękę do przodu, najdalej jak tylko możesz. Następnie przywróć ją do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie powtórz 10 razy.
  • Dziubek – wykonaj dziubek, a następnie przywróć wargi do naturalnej pozycji. Czynność powtórz 10 razy.
  • Wymawiaj głośno i wyraźnie A, E, I, O, U.

2. Masaż twarzy.

Masaż twarzy najlepiej jest wykonywać na środku poślizgowym takim jak krem lub olejek odżywczy. Masaż warto wykonywać codziennie, najlepiej wieczorem.

  • Głaskanie – całą powierzchnią dłoniową palców wykonuj ruchy głaskania na twarzy w okolicy ust.
  • Oklepywanie – opuszkami palców wykonuj intensywne ruchy oklepywania, szczególnie okolice ust.
  • Rozcieranie – opuszkami palców wykonuj okrężne ruchy rozcierania.

Masaż twarzy korzystnie wpływa na kondycję naszej skóry. Nie tylko odpręża i relaksuje, ale również zwiększa krążenie krwi w naczyniach. Przyczynia się to do lepszego dotlenienia i odżywienia tkanek skóry. Ponadto zwiększa się jej jędrność i elastyczność oraz zostają usprawnione procesy regeneracyjne, a także odnowy.

3. Domowe zabiegi pielęgnacyjne.

Bardzo ważnym elementem w pielęgnacji skóry i niwelacji zmarszczek jest odpowiednie jej nawilżanie i odżywianie. Dobrym rozwiązaniem jest masaż twarzy oraz aplikacja wszelkich związków aktywnych na skórę w postaci maseczek.

Należy do nich m.in. olej kokosowy, spirulina, olej z czarnego kminku, witamina E, olej arganowy czy kwas hialuronowy. Ten ostatni odgrywa bardzo ważną rolę w utrzymaniu odpowiedniego nawilżenia skóry, ponieważ posiada zdolności wiązania w niej wody. Ponadto wzmacnia włókna kolagenowe odpowiedzialne za jędrność i sprężystość skóry. Warto przed nałożeniem odżywczej maseczki wykonać peeling skóry, aby usunąć martwe komórki naskórka oraz ułatwić drogę penetracji składników odżywczych w jej głąb.

Polecane produkty:

Aktualizacja:

Rehabilitacja Wrocław