Naturalny kolagen na skórę

Suchy szampon to wynalazek sprzed kilkudziesięciu lat. Jednak dopiero w ostatnich czasach zyskał większą popularność. Właściwie stosowany jest naprawdę pomocnym kosmetykiem.

Suchy szampon - właściwości i działanie

Suchy szampon to bardzo funkcjonalny kosmetyk. Głównie dlatego, że gdy chcemy przywrócić włosom świeży wygląd, a nie mamy na to zbyt wiele czasu, można go natychmiastowo użyć. Dodatkowo świetnie sprawdza się również podczas stylizacji. Nie bez powodu fryzjerzy stosują go w trakcie pokazów mody.

Suchy szampon – jak działa?

Na początku należy zaznaczyć, że zadaniem suchego szamponu nie jest mycie włosów, a ich odświeżenie. Wszystkie obecnie zanieczyszczenia środowiska zewnętrznego pozostają na nich tymczasowo zneutralizowane tzw. związkami pudrowymi. Warto wiedzieć, że suchy szampon stosuje się jednorazowo. Oznacza to, że ponowne jego użycie nie przyniesie oczekiwanych efektów. Może natomiast jeszcze bardziej pogorszyć obecny wygląd fryzury. Kolejnego dnia wskazane jest umycie włosów tradycyjnym szamponem.

Jak stosować suchy szampon?

Suchy szampon występuje pod dwiema postaciami:

  • aerozolu;
  • pudru.

Jego stosowanie polega na rozpyleniu szamponu na powierzchnię włosów, a następnie pozostawienie go tak, aby preparat mógł samodzielnie “pracować”. Po kilkunastu minutach pochłonie on nadmiar sebum, przez co włosy zyskają świeżość i większą objętość. Stosowanie suchego szamponu na włosy nie wymaga jego zmywania. Jeśli został nałożony w nadmiarze, można go ściągnąć przy użyciu szczotki, grzebienia lub ręcznika.

Efekt końcowy nałożenia szamponu zależy przede wszystkim od tego w jaki sposób został zaaplikowany na włosy. Jeśli występuje w postaci aerozolu nie należy psikać nim ze zbyt bliskiej odległości. Nie wymaga on dodatkowego rozprowadzania przy użyciu szczotki.

Należy zaznaczyć, że suchy szampon nie powinien stanowić głównego kosmetyku myjącego włosy. Jego wykorzystywanie powinno być raczej okazjonalne.

Suchy szampon a rodzaj włosów

Suchy szampon posiada w swoim składzie związki absorbujące nadmiar sebum skórnego, dzięki którym wykazuje właściwości odświeżające. W pierwszych tego rodzajach kosmetykach rolę tę pełnił talk kosmetyczny, który jak się później okazało pozostawiał na włosach biały osad.

Suchy szampon o nowej formule zawiera w składzie lekkie pudry na bazie skrobi m.in. z owsa lub ryżu. Obecnie wyróżnia się kilka rodzajów suchych szamponów:

  • białe – przeznaczone do włosów jasnych, zarówno tych naturalnych jak i farbowanych;
  • bezbarwne – najbardziej uniwersalne, ponieważ bardzo dobrze sprawdzają się na każdym rodzaju włosów i nie pozostawiają żadnego osadu;
  • kolorowe – najbardziej wymagające, bowiem należy dokładnie dobierać barwę szamponu do własnego odcienia włosów.
Polecane produkty:

Aktualizacja: 11 sierpnia 2020 by admin

Rehabilitacja Wrocław