Skóra azjatycka – charakterystyka

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Skóra azjatycka posiada specyficzną pielęgnację, ponieważ łączy w sobie wiele aspektów. Należy do niej tradycyjne upiększanie, ochrona przeciwsłoneczna, a także stosowanie kosmetyków na bazie wyciągu ze śluzu ślimaka. Wszystkie te czynniki sprawiają, że Azjatki niezależnie od wieku wyglądają na młode i bardzo zadbane.

Skóra azjatycka - charakterystyka

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Skóra azjatycka

Skóra azjatycka często nazywana również skórą „żółtą”. Od skóry białej różni się jedynie swoim zabarwieniem. Należy zaznaczyć, że skóra Japończyków zwykle jest jasna i w minimalnym stopniu różni się od białej. Do największych problemów skóry azjatyckiej zaliczają się:

Charakterystyka skóry azjatyckiej

Do głównych cech charakterystycznych skóry azjatyckiej należy:

  • grubość – grubość warstwy rogowej naskórka Azjatek można zaliczyć do pośrednich, ponieważ mieści się ona w granicach pomiędzy grubością skóry kaukaskiej, a grubością warstwy rogowej skóry czarnej;
  • przeznaskórkowa utrata wody – jest mniejsza niż u skóry kaukaskiej;
  • produkcja sebum – jest na niższym poziomie niż w przypadku skóry białej;
  • zmiany barwnikowe – pojawiają się stosunkowo wcześnie, szczególnie w obrębie twarzy, dodatkowo uważane są za bardzo nieestetyczne;
  • ściemnienie skóry – pojawia się w obrębie oczu, ust, skroni między 20, a 30 rokiem życia;
  • wrażliwość – japończycy posiadają wrażliwą skórę. Jej objawy szczególnie widoczne są w przypadku zamkniętego obiegu powietrza w nowoczesnych apartamentowcach, a także w kontakcie z oparami formaldehydu, który pochodzi z żywic i klejów.

Pielęgnacja skóry azjatyckiej

Biorąc pod uwagę pielęgnację skóry azjatyckiej tak naprawdę nie różni się ona wiele od pielęgnacji skóry białej w określonym przedziale wiekowym. Azjatki korzystają również z dopuszczonych do obrotu związków wybielających, jednak w celu skutecznego działania tych preparatów ważne jest równoczesne stosowanie kosmetyków z ochroną przeciwsłoneczną.

Bibliografia

  1. Martini M., Kosmetologia i Farmakologia Skóry, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2007.


Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *