Naturalny kolagen na skórę

Makijaż permanentny to nowy trend wśród kobiet i coraz częściej występujący zabieg w gabinetach kosmetycznych. Nic dziwnego, ponieważ maskuje on niedoskonałości, podkreśla urodę i nie rozmazuje się w nieoczekiwanych sytuacjach. Zapewnia również duży komfort podczas codziennej toalety, oszczędzając czas. Dla wielu kobiet makijaż permanentny stanowi znaczącą zmianę w wyglądzie, wpływa na wzrost samooceny, a co za tym idzie – poprawia jakość życia.

Makijaż permanentny – technika trwałego makijażu

Makijaż permanentny – technika działania

Wykonanie makijażu permanentnego polega na aplikacji w skórę pigmentu przy użyciu cienkiej igły. Aparatura do makijażu posiada naturalne barwniki, dobrane tak, aby w jak najmniejszym stopniu różniły się one od naturalnego koloru skóry danej klientki. Igły, które wykorzystuje się do zabiegu są jednorazowego użytku.

Zabieg nie jest bolesny, choć w niektórych przypadkach przed jego rozpoczęciem nakładany jest krem znieczulający. Po zakończeniu umieszczane są w miejsce zabiegowe kompresy uspokajające i relaksujące. Na 4-7 dni po, makijaż blednie nawet o połowę swojego koloru wyjściowego. Dlatego też często zdarza się, że klientka zapraszana jest po około 2 tygodniach na drugą wizytę do gabinetu, w celu utrwalenia i poprawy niedoskonałości podczas pierwszej aplikacji pigmentu.

Przez pierwsze kilka dni po zakończeniu zabiegu skóra jest zaczerwieniona i wrażliwa, następnie łuszczy się. Efekt końcowy uzyskujemy po kilku lub kilkunastu dniach od korekty czyli drugiej wizyty. W momencie gojenia się skóry zalecane jest smarowanie środkiem natłuszczającym oraz przyspieszającym gojenie. Najczęstsze miejsca poddawane zabiegowi to: brwi, usta oraz okolice oka, czyli powieka górna i dolna.

Makijaż permanentny – efekty

Trwałość makijażu permanentnego obejmuje od 3 do 6 lat. Jednak po pewnym upływie czasu może stopniowo ulegać rozjaśnieniu. W momencie, gdy zauważalne jest blednięcie barwnika można udać się na wizytę przypominającą i utrwalającą efekty.

Makijaż permanentny – rodzaje

  • metoda cieniowania – polega na lekkim cieniowaniu lub całkowitym wypełnieniu barwnikiem np. łuku brwiowego lub czerwieni wargowej. Metoda zapewnia całościowe pokrycie skóry danym kolorem. Makijaż permanentny wykonywany tą techniką polecany jest kobietom np. z częściowym lub całkowitym brakiem owłosienia;
  • metoda piórkowa (włoskowania) – celem metody jest wykonanie imitacji włosków zgodnie z ich kierunkiem wzrostu. Metoda piórkowa ma za zadanie zagęszczenie brwi poprzez dorysowanie kilku pojedynczych włosków oraz zapewnienie im właściwego kształtu i koloru. Ten rodzaj makijażu polecany jest w szczególności osobom o gęstych i nieregularnych brwiach.

Jak dbać o skórę po zabiegu?

Skóra po zabiegu jest zaczerwieniona i staje się wrażliwa. Może również pojawić się delikatny obrzęk, którego wystąpienie zależne jest od miejsca gdzie wykonywany był zabieg. Około 2-3 dni po zabiegu naskórek zaczyna łuszczyć się. Dlatego należy smarować go preparatami nawilżającymi, natłuszczającymi oraz przyspieszającymi gojenie się. Przez pierwsze dni należy również unikać basenu oraz sauny, a przez pierwsze 2 miesiące kontaktu z intensywnym słońcem i solarium.

Gdzie wykonać makijaż permanentny?

Najlepiej wybrać renomowany gabinet specjalizujący się w tego rodzaju zabiegach. Wówczas posiadamy wysokie bezpieczeństwo oraz gwarancję zadowolenia z wykonanej usługi.

Polecane produkty:

Aktualizacja: 26 stycznia 2021

Rehabilitacja Wrocław