Naturalny kolagen na skórę

Keratynowe prostowanie włosów, czyli tzw. brazylijskie prostowanie to zabieg, którego zadaniem jest regeneracja i odbudowa struktury włosa. Warto zaznaczyć, że zabieg tego rodzaju stał się popularny już kilkanaście lat temu, jednak wówczas nie był on dostępny dla każdego. Dziś kiedy rozgłos jest tak duży, a ceny wyraźnie się zmniejszyły, na keratynowe prostowanie włosów może pozwolić sobie niemal każdy. Na czym dokładnie polega ten zabieg oraz jakie przynosi rezultaty? Oto wszystko co warto wiedzieć o keratynowym prostowaniu włosów.

Keratynowe prostowanie włosów

Keratynowe prostowanie włosów – czym dokładnie jest?

Keratynowe prostowanie włosów, powszechnie znane jako brazylijskie prostowanie, to metoda prostowania włosów polegająca na odżywieniu i ich regeneracji. Wykonuje się to poprzez uzupełnienie w ich strukturze keratyny, czyli najważniejszego budulca – białka będącego naturalnym składnikiem włosów. Zabieg ten został opracowany w Brazylii szczególnie dla kobiet z gęstymi, puszącymi się i zniszczonymi włosami.

Na czym polega keratynowe prostowanie włosów?

Zabieg keratynowego prostowania włosów polega na podaniu włosom, poprzez specjalną technikę ich prostowania, związku jakim jest keratyna. Wykonuje się to przy pomocy ceramicznego żelazka, które osiąga temperaturę około 230 stopni Celsjusza. Zastosowanie tak wysokiej temperatury powoduje otwieranie się łusek włosa, przez co keratyna szybko wnika w jego strukturę, wypełniając ubytki. Kolejnym ważnym krokiem jest zamknięcie łusek włosa. Keratyna utrzymywana jest na włosach przez około 30 minut. Następnie są one suszone do całkowitego ich wyschnięcia przy pomocy suszarki ze średnią temperaturą nawiewu.

Bardzo ważną informacją jest fakt, że włosy po tego rodzaju zabiegu nie mogą być od razu poddane myciu. Należy więc odczekać od 3 do nawet 72 godzin. Ponadto włosy muszą być utrzymywane w pozycji prostej, nie mogą być związane gumką, ani spięte spinkami. Zabieg keratynowego prostowania włosów można wykonać po 2 tygodniach od rozjaśnienia włosów oraz trwałej ondulacji. Z kolei koloryzację  można wykonać po 2 tygodniach od keratynowego prostowania włosów.

Keratynowe prostowanie włosów – efekty

Efekt zabiegu jest widoczny natychmiastowo. Włosy stają się gładkie i proste. Niekiedy towarzyszy również efekt lekko przyklapniętych włosów, który może utrzymywać się nawet do miesiąca czasu. Włosy po keratynowym prostowaniu są również odporne na skręty oraz puszenie się w wilgotnym środowisku. Efekty utrzymują się przez około pół roku. Jednak zależne jest to od rodzaju i gęstości włosów.

Ważnym zaleceniem pozabiegowym jest zakaz stosowania do pielęgnacji włosów produktów zawierających Solidum Chloride oraz alkohol . Związki te przyspieszają wypłukiwanie się keratyny z włosów oraz mocno je wysuszają.

O czym należy pamiętać?

Bardzo ważne jest, aby keratynowe prostowanie włosów odbywało się w możliwie jak największym pomieszczeniu. Wszystko dlatego, że zabiegowi towarzyszy intensywny, duszący zapach, który wynika z obecności formaldehydu w preparacie keratynowym. Jest on konieczny, bowiem zapewnia głębokie wnikanie keratyny w strukturę włosa. Mimo to należy mieć pełną świadomość tego, że związek ten jest substancją szkodliwą dla zdrowia. W związku z tym przed wykonaniem takiego zabiegu należy sprawdzić czy znajduje się on na liście substancji dozwolonych Ministerstwa Zdrowia. Należy również pamiętać o wcześniejszym wykonaniu próby uczuleniowej na niewielkim fragmencie skóry.

Kto powinien unikać keratynowego prostowania włosów?

  • osoby o bardzo zniszczonych włosach, niemal kruszących się
  • osoby często wybierające się na basen
  • osoby, które często poddają się zabiegom rozjaśniania włosów

Jaka jest cena keratynowego prostowania włosów?

Cena keratynowego prostowania włosów zależna jest głównie od salonu fryzjerskiego oraz w dużej mierze od długości naszych włosów. Zabieg na włosach krótkich waha się w granicy 350 zł, średnich 450 zł, a na długich 650 zł.

Polecane produkty:

Aktualizacja:

Rehabilitacja Wrocław