Naturalny kolagen na skórę

Golenie maszynką to najbardziej popularna, najszybsza i najtańsza metoda pozbywania się niechcianego owłosienia. Efekty gładkiej skóry nie należą do trwałych, jednak metoda ta posiada wielu sowich zwolenników. Niekiedy zdarza się, że podczas golenia dochodzi do podrażnień skóry czy mikroran. Czasami wynikają one z naszych błędów, czasami z nieuwagi. Jak więc sprawić by golenie maszynką nie było udręką? Poznajmy najczęściej popełniane błędy podczas golenia oraz metody jak im zaradzić.

Golenie maszynką - najczęściej popełniane błędy

Golenie maszynką – najczęściej popełniane błędy

Choć golenie maszynką należy do jednej z głównych metod domowej depilacji, w trakcie jej wykonywania często dochodzi do drobnych, choć znaczących błędów. Zalicza się do nich:

1. Przechowywanie maszynki na mokrej wannie.

Maszynka, a przede wszystkim jej ostrza powinny być utrzymywane w czystości oraz w suchym miejscu. W innym przypadku mogą w nich rozwijać się drobnoustroje, a dodatkowo rdzewieć i stać się mniej wydajne. W związku z tym korzystanie z takiej maszynki to bardzo krótka droga do różnego rodzaju infekcji skórnych.

2. Wielorazowe używanie maszynki.

Nazwa maszynki wskazuje na fakt, że powinna być używana tylko jeden raz. Często jednak zdarza się, że kobiety stosują ją znacznie dłużej. W użytej już maszynce zalegają ścięte włoski, martwy naskórek, a wilgoć, która panuje w jej ostrzach powoduje gromadzenie się drobnoustrojów, co w dalszym kontakcie maszynki ze skórą może wywołać jej infekcje.

3. Golenie maszynką na suchej skórze.

Maszynka to najszybsza metoda golenia włosów. Jednak co niektóre z nas potrafią jeszcze bardziej skrócić czas trwania takiej depilacji. Niestety działanie to w większości przypadków nie kończy się najlepiej. Golenie maszynką włosów na sucho to efekt podrażnionej i zaczerwienionej skóry, której często towarzyszy uczucie szczypania, a także swędzenia.

4. Dobór nieodpowiednich kosmetyków do golenia.

Maszynka bardzo dobrze współgra m.in z piankami do golenia. Gwarantują one idealny poślizg na skórze, a dodatkowo nawilżają ją i zmiękczają włoski. W związku z tym zastosowanie samej wody do golenia może okazać się niewystarczające. Mimo wszystko warto również zachować zdrowy rozsądek i nie korzystać z mocnych preparatów zawierających detergenty, które działają na skórę drażniąco.

5. Zbyt intensywne dociskanie maszynki do powierzchni skóry.

Maszynka powinna delikatnie przylegać do powierzchni skóry i łatwo się po niej przesuwać. Absolutnie nie ma potrzeby dociskania jej. Na pewno w ten sposób przeprowadzana depilacja nie przyniesie lepszych efektów, a może jedynie przysporzyć nam podrażnień skóry. Warto więc podczas golenia “włączyć” odrobinę delikatności.

6. Niekorzystanie z balsamów.

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że podczas golenia, wraz z włoskami usuwany jest również martwy naskórek. W związku z tym nawet najdelikatniejsze użycie maszynki może powodować wysuszenie skóry. Dlatego też po każdym goleniu należy korzystać z balsamów lub kremów o działaniu nawilżającym i kojącym. Jeśli jednak krok ten będzie regularnie pomijany, skóra szybko może stać się sucha, a także szara. Może się również łuszczyć i piec.

7. Golenie pod włos.

Czasami zdarza się, że golenie maszynką wykonujemy przeciwnie do kierunku wzrostu włosów, co jest dużym błędem. Golenie maszynką włosów zgodnie z kierunkiem ich wzrostu zapobiega podrażnieniom skóry. Jest to bardzo istotne w przypadku posiadaczek skóry wrażliwej.

Podsumowanie

Jak widać, błędów podczas stosowania maszynki do golenia jest wiele. Mimo to można je zmienić, przez co jakość i wygląd skóry może wyraźnie się poprawić.

Polecane produkty:

Aktualizacja:

Rehabilitacja Wrocław