Naturalny kolagen na skórę

Wybielanie zębów w ostatnich latach stało się bardzo modne. Zabieg ten należy obecnie do jednych z najbardziej popularnych czynności stomatologicznych. W dobie rozwoju kierunku jakim jest stomatologia, aktualnie występuje wiele metod poprawy koloru naszego uzębienia. Należą do nich profesjonalne zabiegi, do których zalicza się m.in. laserowe wybielanie zębów. Istnieją jednak też domowe sposoby wśród, których na szczególną uwagę zasługuje wybielanie przy pomocy nakładek.

Wybielanie zębów metodą nakładkową

Posiadanie białego uśmiechu zwiększa atrakcyjność, pewność siebie oraz świadczy o pielęgnacji uzębienia, zarówno pod kątem estetyki jak i kwestii typowo zdrowotnej. Nie jest tajemnicą fakt, że osoby posiadające białe zęby częściej się uśmiechają, a co za tym idzie, wzbudzają sympatię i zaufanie. W związku z tym stać ich na więcej i częściej osiągają sukcesy, nie tylko w pracy, ale również w życiu prywatnym.

Obecnie istnieje wiele rodzajów zabiegów wybielających zęby. Należą do nich m.in. wybielanie przy użyciu lampy, lasera, a także nakładkowe wybielanie zębów. Ten ostatni stanowi najmniej inwazyjny sposób poprawy koloru naszego uzębienia.

Jakie zalety ma nakładkowe wybielanie zębów?

Jednym ze sposobów wybielania zębów, na którą warto zwrócić uwagę jest metoda nakładka preparatem Expert 38% marki Dr Martin Schwarz. W jego skład wchodzi glicerol, azotan potasu, mentol, woda oraz nadtlenek karbamidu, który wykorzystuje się w zastępstwie nadtlenku wodoru, przez co wykonywanej kuracji nie towarzyszy żaden dyskomfort w postaci dolegliwości bólowych. Oprócz komfortu stosowania wybielacz do zębów Expert 38% cechuje:

  • możliwość samodzielnego wybielania zębów;
  • szybkość trwania sesji i natychmiastowe efekty;
  • łatwość stosowania;
  • ochrona przed wysuszaniem struktury zębów.

1. Możliwość samodzielnego wybielania zębów.

Niektóre metody wybielania zębów wiążą się przede wszystkim z wizytą w gabinecie stomatologicznym. W przypadku preparatu Expert 38% marki Dr Martin Schwarz posiadanie białego uśmiechu możliwe jest bez wychodzenia z domu. Mimo że technika ta wymaga od nas dużej samodzielności, to oferuje zadowalające efekty, które można zobaczyć na poniższym zdjęciu:

Wybielanie zębów metodą nakładkowąWybielanie zębów metodą nakładkową

2. Szybkość trwania sesji i natychmiastowe efekty.

Istotną kwestią dla każdego kto poddaje się zabiegowi wybielania zębów, jest czas trwania takiej sesji. W metodzie nakładkowej trwa ona jedynie 30 minut. Dla porównania niektóre, inne metody zajmują nawet kilka godzin. Dodatkowo pierwsze efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Z kolei jego kilkukrotne stosowanie wzmocni efekt całej kuracji.

3. Łatwość stosowania.

Kolejną zaletą nakładkowego wybielania zębów jest łatwość stosowania. Niedużą ilość żelu należy umieścić w wyznaczone miejsca na nakładkach, następnie nałożyć na zęby (górne i dolne). Po upływie 30 minut zdejmuje się nakładki, a zęby dokładnie płucze.

4. Ochrona przed wysuszeniem.

Dzięki opracowaniu nowoczesnej receptury, która opiera się na zastosowaniu odpowiedniej ilości wody w preparacie Expert 38%, przyczynia się ona do ochrony struktury zębów przed wysuszeniem. Jednocześnie wpływa na uzyskanie optymalnych efektów białych zębów.

Na czym polega nakładkowe wybielanie zębów?

Zanim przystąpimy do zabiegu wybielania zębów bardzo ważne jest, aby wykonać badanie stanu zębów oraz dziąseł w gabinecie stomatologicznym. Warto również zabezpieczyć ubytki w zębach oraz usunąć z nich kamień nazębny.

Po wcześniejszym przygotowaniu uzębienia można poddać się zabiegowi wybielania zębów. Jak już wspomniano wcześniej, metoda nakładkowa marki Dr Martin Schwarz jest bardzo prosta w użyciu. Polega na zaaplikowaniu niewielkiej ilości żelu, znajdującego się w strzykawce i wypełnieniu nim szyny znajdującej się w obu nakładkach. Następnie należy założyć je na górną i dolną linię uzębienia i odczekać 30 minut. Po upływie czasu nakładki należy zdjąć i dokładnie wypłukać jamę ustną.

Bardzo istotnym elementem po zabiegu wybielania zębów jest pielęgnacja zębów oraz odpowiednia dieta bazująca na białych produktach (tzw. biała dieta), którą stosuje się przez 7 dni od wykonania procedury wybielania. W tym czasie należy również zrezygnować z picia herbaty, kawy oraz innych napojów o intensywnym zabarwieniu takimi jak czerwone wino czy owocowe soki.

Rehabilitacja Wrocław