Liposukcja – operacyjne modelowanie sylwetki ciała

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Liposukcja czyli operacyjne modelowanie sylwetki ciała to jedna z najbardziej popularnych metod pozbywania się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Mimo swej inwazyjności wciąż wykonywana jest zarówno u kobiet jak i u mężczyzn, szczególnie w obrębie brzucha, pośladków, bioder, ramion, policzków czy pleców.

Liposukcja - operacyjne modelowanie sylwetki ciała

Czym jest liposukcja?

Liposukcja to chirurgiczne usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolic gdzie gromadzi się jej najwięcej. Należy do nich m.in. partia brzucha, bioder czy pośladków. Liposukcję można również wykonać w tzw. miejscach opornych na odchudzanie. Zalicza się do nich wewnętrzna część ud, łydki, ramiona czy plecy. Należy zaznaczyć, że liposukcja to zabieg, który najlepsze efekty przynosi pacjentom stosunkowo szczupłym, u których nadmiar tkanki tłuszczowej występuje tylko miejscowo. W związku z tym liposukcja nie jest terapią otyłości, a przede wszystkim zabiegiem modelowania sylwetki ciała. Należy podkreślić, że liposukcja skuteczna jest również w redukcji cellulitu. Podczas zabiegu wraz z tkanką tłuszczową lekarz usuwa guzki i zgrubienia tłuszczowe, co przyczynia się do wyrównania powierzchni skóry.

Liposukcja – operacyjne modelowanie sylwetki ciała

Zabieg liposukcji wykonuje przy pomocy tempo zakończonej, grubej igły, która podłączona jest do pompy ssącej. Początkowo lekarz wykonuje kilkumilimetrowe nacięcie na skórze, a następnie ostrzykuje tkanki pacjenta specjalnym płynem, który wspomaga usuwanie tłuszczu. Następnie końcówkę z igłą wprowadza się do tkanki tłuszczowej, gdzie podciśnienie jakie wytwarzane jest w całym urządzeniu, zasysa tłuszcz odprowadzając go na zewnątrz.

Zaraz po operacji na skórze pacjenta widoczne jest zasinienie skóry oraz jej bolesność, co jest zjawiskiem naturalnym. Dolegliwości te zmniejszane są przez podanie pacjentowi środków przeciwbólowych.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Efekty liposukcji

Efekty przeprowadzonej liposukcji nie są widoczne natychmiastowo. Wszystko ze względu na obrzęk, który utrzymuje się na ciele pacjenta przez okres 2-3 miesięcy. Dodatkowo na jej powierzchni widoczne są wyraźne nierówności, które są efektem nieodessania wszystkich komórek tłuszczowych w trakcie zabiegu. Należy wiedzieć, że organizm potrzebuje czasu, aby samodzielnie się ich pozbyć. W celu uzyskania jak najlepszych efektów zaleca się po zabiegu stałe stosowanie opatrunków uciskowych, których zadaniem jest obkurczenie rozciągniętej skóry pacjenta.

Wskazówka

Liposukcja często jest dzielona na dwa etapy. Za jednym razem zwykle usuwa się około 1,5 litra tkanki. W związku z tym większa ilość tkanki tłuszczowej w organizmie pacjenta wymaga przeprowadzenia kolejnego zabiegu.

Efekty uboczne liposukcji

Liposukcja to zabieg zapewniający trwałe efekty. Raz usunięta tkanka tłuszczowa nie występuje ponownie w miejscu, w którym występowała wcześniej. W związku z tym fakt ten można uznać za jej dużą zaletę. Mimo to z operacyjnym usuwaniem tkanki tłuszczowej wiążą się jednak pewne niedogodnienia. Jeśli pacjent ponownie przybierze na wadze wówczas tkanka tłuszczowa nie zostanie równomiernie rozłożona na powierzchni ciała. Oznacza to, że miejsce na ciele, które zostało poddane liposukcji pozostanie szczupłe, jednak może przyczynić się do zniekształcenia sylwetki.

Kolejnym niepożądanym efektem ubocznym zabiegu liposukcji może być wystąpienie nierówności na powierzchni skóry, które wynika ze zbyt płytkiego odsysania tłuszczu.

Należy zaznaczyć, że liposukcja jest zabiegiem, którego nie poleca się osobom z niską elastycznością skóry. Wszystko dlatego, że wiotka, rozciągnięta skóra nie jest w stanie obkurczyć się po zabiegu. W związku z tym po wykonaniu liposukcji pozostanie na ciele nieestetycznie wyglądający nadmiar skóry. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest przeprowadzenie chirurgicznego usunięcia tkanki tłuszczowej wraz z fragmentem skóry.



Polecane produkty:

Bibliografia

  1. Kaniewska M., Kosmetologia Podstawy, Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne, Warszawa 2011.

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *