Naturalny kolagen na skórę

Lwia zmarszczka stanowi problem estetyczny niejednej kobiety. Oprócz tego, że występuje w centralnym miejscu na twarzy, to dodatkowo nadaje jej groźnego charakteru. Na szczęście obecna, mocno rozwinięta kosmetologia i medycyna estetyczna pozwalają pozbyć się tego defektu skóry. W jaki sposób? Poznajmy metody skutecznej likwidacji lwiej zmarszczki.

Lwia zmarszczka – jak skutecznie ją zlikwidować?

Lwia zmarszczka – czym jest?

Lwia zmarszczka to potocznie nazywane pionowe bruzdy skórne, które lokalizują się na powierzchni czoła, pomiędzy brwiami. Główną przyczyną ich powstawania jest zbyt częste marszczenie czoła, w konsekwencji czego dochodzi do ponurego i groźnego wyglądu twarzy. A więc za ten rodzaj zmarszczki odpowiedzialna jest w głównej mierze mimika naszej twarzy.

Lwia zmarszczka – metody redukcji

1. Botoks i kwas hialuronowy.

Metoda ta należy do jednych z najbardziej popularnych sposobów usuwania problemu lwiej zmarszczki. W przypadku tego defektu, zmarszczka ta jest zmarszczką mimiczną i aby efekt był jeszcze bardziej trwały warto połączyć obie te metody. Botox powoduje osłabienie skurczu mięśnia corrugator supercilii (mięsień marszczący brwi), z kolei kwas hialuronowy pozwala wygładzić widoczne bruzdy. W efekcie zyskujemy naturalny gładką skórę.

Łączona metoda botoxu i kwasu hialuronowego to obecnie najbardziej skuteczny i sprawdzony sposób na lwią zmarszczkę.

2. Kwas hialuronowy.

Kwas hialuronowy to naturalny składnik naszej skóry. Produkowany jest przez fibroblasty, które należą do grupy najważniejszych komórek budujących jej “rusztowanie”. Zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego polega na podaniu preparatu w głąb skóry przy pomocy igły. Okolicę lwiej zmarszczki nakłuwa się igłą kilkakrotnie wzdłuż każdej widocznej bruzdy. Zabieg przeprowadzić również można przy użyciu cienkiej kaniuli podając preparat jednym wkłuciem po jednej stronie bruzdy. Następnie preparat rozprowadzany jest w sposób liniowy w płaszczyźnie skóry. Na koniec zabiegu wykonywany jest masaż skóry w celu dokładnego rozprowadzenia kwasu hialuronowego.

3. Botoks (jad kiełbasiany).

Botoks działa głównie na zmarszczki mimiczne, dlatego też zaliczany jest do metod usuwania tego defektu skóry. Dodatkową zaletą botoksu jest fakt, że może być on wykonywany również u osób bardzo młodych, nawet po 20 roku życia. Dzięki temu substancja ta działa zarówno wygładzająco na skórę, jak również zapobiega powstawaniu kolejnych zmarszczek w przyszłości. Dlatego też u takich osób istnieje o wiele mniejsze ryzyko pojawienia zmarszczek mimicznych.

Pamiętaj!

Przed wykonaniem zabiegów z zakresu medycyny estetycznej należy na początku skontaktować się lekarzem, aby zbadać swój stan zdrowia. Oczywiście przed rozpoczęciem takiego zabiegu bardzo ważna jest również konsultacja z lekarzem wykonującym zabieg, który ustali szczegóły jego przebiegu, efekty oraz postępowanie po zabiegowe.

Polecane produkty:

Aktualizacja:

Rehabilitacja Wrocław