Fotoodmładzanie to innowacyjny zabieg redukujący objawy starzenia się skóry. Niestety procesów tych nie da się zatrzymać, ponieważ stanowią nieodłączną część fizjologii człowieka. Jednak istnieją nowoczesne metody skutecznego spowolnienia starzenia się skóry. Jakie to są? Przedstawiamy jeden z nich.

Fotoodmładzanie – na czym polega?

Fotoodmładzanie to nie tylko innowacyjny zabieg poprawiający zewnętrzny wygląd skóry, ale także jest dla niej pewnego rodzaju terapią. Przywraca bowiem jej zdrowy wygląd, redukuje zmarszczki i oznaki zmęczenia, a także wpływa pozytywnie na koloryt skóry.

Fotoodmładzanie – na czym polega?

Fotoodmładzanie – nowoczesna technologia zaliczana jest zarówno do zabiegów dermatologicznych jak i tych wykonywanych w gabinetach kosmetycznych. Światło emitowane przez głowicę dociera do powierzchni skóry przekształcając się w energię cieplną. To ona w naturalny sposób pobudza fibroblasty (komórki skóry odpowiedzialne za jędrność i elastyczność skóry) do ich produkcji. Dzięki temu zyskujemy nowo wytworzony kolagen i elastynę. Skóra zyskuje zdrowy koloryt, zmarszczki zostają spłycone, a jej struktura staje się bardziej zagęszczona. Ponadto odczuwamy lepsze napięcie skóry.

Dużym plusem tego zabiegu jest fakt, że zabieg wykonywany jest w około 20-25 minut. W trakcie jego trwania odczuwalne jest przyjemne ciepło oraz delikatne ukłucia, których intensywność zależy od zaawansowania zmian na skórze np. głębokości zmarszczek.

Po zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona. Zależy to przede wszystkim od rodzaju cery oraz intensywności jaką użyto do wykonania zabiegu. Rumień twarzy utrzymuje się do kilku lub kilkunastu minut. Na skórę po zabiegu można bezpośrednio nałożyć makijaż, a przed nim warto zaaplikować krem przeciwsłoneczny. Wieczorem w dniu zabiegu zaleca się nałożenie maski algowej, która nawilży skórę, złagodzi ją oraz nada efekt napięcia.

Fotoodmładzanie – jak często wykonywać?

Zabiegi fotoodmładzania można wykonywać zarówno na twarzy jak i szyi, dekolcie czy dłoniach. Pierwsze efekty zauważa się po około 2-3 zabiegach. Aby zobaczyć całkowity rezultat należy wykonać serię, która obejmuje 7-12 zabiegów wykonywanych w odstępach od 2 tygodni do miesiąca czasu.

Przydatne wskazówki

Istotne jest, aby w trakcie trwania serii fotoodmładzania nie podejmować wykonywania takich zabiegów jak:

  • chemiczne i mechaniczne złuszczania naskórka w gabinecie kosmetycznym
  • inne zabiegi wykorzystujące intensywnie światło pulsujące
  • należy unikać wizyt w solarium
  • nie pić ziół fotouczulających
  • nie wystawiać skóry na intensywne działanie promieni słonecznych

Wskazania:

  • zmarszczki
  • utrata jędrności i elastyczności
  • skóra zmęczona
  • cera palacza

Przeciwwskazania:

Podsumowanie

Fotoodmładzanie jest innowacyjną i bezinwazyjną terapią odnowy skóry. Jest idealnym zabiegiem polecanym każdej skórze, jednak najczęściej osobom, które zauważają pierwsze oznaki jej starzenia. Zabieg trwa stosunkowo szybko co jest jego dodatkową zaletą. Można go wykonać w każdym momencie dnia bez negatywnych skutków takich jak obrzęk czy podrażnienia skóry.

Polecane produkty:

Aktualizacja: