Naturalny kolagen na skórę

Epilfree to innowacyjna metoda trwałej redukcji jasnych włosów. Jeśli posiadasz więc tatuaże, mocno opaloną skórę, jasne owłosienie lub inne przeciwwskazania do laserowego usuwania włosów ta metoda jest stworzona dla ciebie. Na czym polega metoda Epilfree oraz jakie przynosi efekty?

Epilfree – sposób na usuwanie jasnego owłosienia

Epilfree

Epilfree to zabieg trwałej redukcji jasnego owłosienia, który opiera się na kompleksie składników aktywnych pochodzenia roślinnego. Metoda ta została opatentowana przez dr Joel Konis – sławnego naukowca specjalizującego się w dziedzinie kosmetologii. Epilfree to zestaw 2 kosmetyków – aktywatora A i tonera B. Występuje w 3 liniach kosmetycznych dostosowanych do konkretnych części ciała.

Metoda Epilfree przebadana jest dermatologicznie przez laboratoria CosmoPar Labs we Francji, a także licencjonowana i certyfikowana przez Ministerstwo Zdrowia w Izraelu. System trwałej redukcji jasnego owłosienia dedykowany jest tylko rynkowi profesjonalnemu.

Działanie epilfree

Zabieg Epilfree składa się z trzech kroków:

1. Na początku wykonuje się u klientki depilację włosków woskiem, pastą cukrową, nitkowaniem lub pęsetą. Metoda wyrywania włosa zależy głównie od miejsca zabiegu, ilości włosów w danym miejscu oraz czy skóra klientki wykazuje reakcje alergiczną na daną metodę depilacji.

2. Po dokładnym usunięciu włosów z danego miejsca aplikowany jest aktywator A, który przygotowuje skórę do aplikacji kolejnego preparatu rozszerzając ujścia mieszków włosowych aż czterokrotnie. Preparat ten wciera się w skórę, aż do jego całkowitego wchłonięcia.

Formuła aktywatora A oparta jest na następujących składnikach:

  • glikol heksylenowy – rozpuszcza składniki aktywne zwiększając tym ich penetrację w głąb skóry;
  • mocznik – posiada właściwości złuszczające, rozszerza ujścia mieszków włosowych zwiększając przepuszczalność skóry, a także usuwa zanieczyszczenia, które blokują pory skórne;
  • przywrotnik alpejski – związek, który zmniejsza poliferację komórek.

3. Po wchłonięciu się aktywatora A nakładany jest toner B, który wciera się w skórę w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa.

Toner B zawiera:

Ważne jest, aby po aplikacji tych preparatów nie nakładać nic na skórę, nie dotykać jej, ani nie przemywać przez 6 godzin, ponieważ związki aktywne powinny dobrze się wchłonąć.

 Efekty epilfree

Zabieg Epilfree powoduje przede wszystkim spowolnienie wzrostu włosa, jego osłabienie oraz redukcję nawet do 80%. Można go wykonywać przy każdym kolorze włosa, choć przeznaczony jest głównie dla włosów jasnych. Aby zauważyć całkowity efekt, zabieg należy wykonać w serii, w regularnych odstępach czasu (około 2- 3 tygodnie). Seria zabiegów dobiera się indywidualnie i zależy od osoby, jej owłosienia i partii ciała. Cena Epilfree wynosi od 50 do 200 zł w zależności od wybranej okolicy.

Metoda Epilfree nie daje żadnych skutków ubocznych i może być wykonywana o każdej porze roku, w każdym wieku, zarówno u kobiet jak i mężczyzn.

Przeciwwskazania

Polecane produkty:

Aktualizacja:

Rehabilitacja Wrocław