Naturalny kolagen na skórę

Cosmelan to innowacyjna metoda niwelacji defektów skóry w postaci przebarwień. Są to zmiany, które nie wyglądają estetycznie i powodują duże skrępowanie wśród kobiet. W dobie dzisiejszych czasów postęp kosmetologii  jest na tyle duży, że można z takimi defektami skutecznie walczyć. Oto nowoczesna technika likwidacji zmian pigmentacyjnych.

Cosmelan - innowacyjna terapia depigmentacyjna

Cosmelan to zabieg, który oprócz nadania skórze blasku i jędrności, przede wszystkim usuwa palmy pigmentacyjne. Każda terapia Cosmelanem indywidualnie dobierana jest do potrzeb skóry danej klientki, jej fototypu oraz rodzaju cery.

Cosmelan – przebieg terapii

I etap

Pierwszy etap całej kuracji odbywa się w gabinecie kosmetycznym i polega na tym, że kosmetolog nakłada na skórę twarzy maskę z preparatu Cosmelan 1. Maskę tę należy pozostawić na twarzy przez kilka godzin (8-12 w zależności od rodzaju i fototypu skóry). Po upływie tego czasu klientka zmywa ją sama w domu.

II etap

Drugi etap to kontynuacja zabiegu przez klientkę w domu preparatem (kremem) Cosmelan 2. Zapewnia to lepszy efekt zabiegu. Mimo, że po 1 tygodniu efekt jest już widoczny, to kuracja musi trwać co najmniej 3 miesiące. Jest to bardzo istotne, ponieważ przedwczesne przerwanie kuracji może spowodować odnowienie się zmian pigmentacyjnych.

Czy zabieg Cosmelan jest bolesny?

Po upływie około 2 dni od kuracji może towarzyszyć lekkie uczucie pieczenia i napięcia skóry, a także zaczerwienienie w przypadku skór wrażliwych.

Jak długo utrzymuje się efekt po zabiegu Cosmelan?

Stan skóry poprawia się szybko, bo już po upływie tygodnia zauważalne są wyraźne zmiany. Skóra zyskuje gładkość, zauważalny jest też efekt jej napięcia. Zabieg jest bardzo efektywny, ponieważ w 99% przypadków można zredukować przebarwienia. Warto jednak pamiętać, że innowacyjne zabiegi nie mogą dać efektu do końca życia. Jeżeli ktoś ma skłonność do powstawania przebarwień, nie da on gwarancji, że np. latem przebarwienia nie wrócą. Wówczas należy powtórzyć kurację ponownie.

Postępowanie po zabiegu Cosmelan

  • zachowanie ciągłości kuracji;
  • stosowanie ochrony przeciwsłonecznej skóry poddanej zabiegowi – 50 SPF;
  • picie dużej ilości wody;
  • zakaz zabiegów kosmetycznych w obszarze wykonywania kuracji Cosmelanem przez 30 dni.

Wskazania

  • przebarwienia;
  • ostuda (przebarwienia hormonalne);
  • plamy starcze;
  • plamy posłoneczne.

Przeciwwskazania

Polecane produkty:
Rehabilitacja Wrocław