Naturalny kolagen na skórę

Jak się opalać? To często zadawane pytanie, zwłaszcza przez nas kobiety. Mimo że opalenizna niewątpliwie wpływa na atrakcyjność naszego ciała, eksponując skórę na słońce warto robić to w sposób bezpieczny. Jak więc opalać swoje ciało zachowując przy tym zdrowy wygląd skóry?

Jak się opalać?

Opalanie – przygotowanie skóry

Zanim poddamy skórę opalaniu warto na 2-3 tygodnie przed planowanym urlopem zacząć przyjmować produkty z dużą ilością beta-karotenu, który sprawi, że skóra zyska lekko brązowy odcień. W ten sposób będzie również po części chroniona przed działaniem promieni UV.

Jeśli fakt przyjmowania tego rodzaju produktów czy suplementów diety umknął nam przed planowanym urlopem można zacząć stosować je podczas wypoczynku i kontynuować jeszcze przez miesiąc. Spowoduje to, że skóra stanie się bardziej elastyczna, a opalenizna dłużej przetrwa. Na tydzień przed ekspozycją skóry na słońce warto również wykonać peeling całego ciała, ponieważ słońce jednolicie opala naskórek.

Jak się opalać – główne zasady

Podczas ekspozycji na słońce należy trzymać się kilku podstawowych zasad, aby opalanie było przyjemne, a przede wszystkim bezpieczne.

1. Krem z filtrem.

Będąc na słońcu nie można zapomnieć o stosowaniu kremu z filtrem. Im wyższa jego wartość tym lepiej chroni przed działaniem promieni UV. Krem z filtrem należy stosować również wtedy gdy znajdujemy się w cieniu, ponieważ i tam dociera słońce do naszej skóry.

2. Ochrona innych części ciała.

Spędzając miło czas na plaży zapominamy tak naprawdę o ochronie innych części naszego ciała jak np. usta, oczy, uszy czy włosy. Opalając się, bardzo ważne jest okrycie głowy, które chroni przed udarem słonecznym. Z kolei włosy najlepiej jest schować pod kapeluszem lub spryskać je specjalnie do tego przeznaczonym kosmetykiem np. olejkiem lub mgiełką. Na usta warto nałożyć pomadkę ochronną, która zawiera filtry UV. Wyposażenie na plażę powinny stanowić również okulary przeciwsłoneczne, które osłaniają oczy przed działaniem mocnego światła słonecznego.

3.  Właściwa pora.

Jedną z głównych zasad bezpiecznego opalania jest również odpowiednia pora ekspozycji skóry na słońce. Nie wskazane jest, aby wystawiać ją na zbyt długo między godziną 11.00 a 16.00. Często zasada ta jest jednak łamana. Należy zaznaczyć, że słońce opala również odbijając się od piasku czy wody.

4. Nawadnianie organizmu.

O nawadnianiu organizmu należy pamiętać zawsze, szczególnie gdy wystawiamy się na słońce. W tym czasie należy popijać wodę regularnie, małymi łykami. Najlepszym wyborem będzie woda mineralna lub sok warzywny.

5. Nawilżanie skóry.

Codziennie rano oraz wieczorem należy nakładać krem lub balsam nawilżający. Nawilżona skóra jest bardziej gładka i miła w dotyku, a opalenizna lepiej się eksponuje i dłużej utrzymuje.

Czego unikać podczas opalania?

Jak się opalać to z tylko głową. Przede wszystkim powinno unikać się wielogodzinnego wylegiwania na słońcu. Głównie ze względu na nasze zdrowie, ale również z powodów estetycznych. Efektem stałej ekspozycji skóry na słońce nie będzie piękna opalenizna, a spieczona, schodząca płatami skóra.

Złym pomysłem jest również stosowanie perfum podczas wychodzenia na opalanie. Niektóre z nich w swoim składzie zawierają substancje fotouczulające, które w wyniku działania słońca mogą na skórze wywołać przebarwienia lub podrażnienia.

Autor: mgr kosmetolog Aneta Nawrot

Polecane produkty:

Aktualizacja:

Rehabilitacja Wrocław