Naturalny kolagen na skórę

Biustonosz stanowi podstawę ubioru każdej kobiety. Odpowiednio dobrany zapewnia wygodę, a przede wszystkim posiada duże znaczenie dla zdrowia piersi. Na co więc zwracać uwagę przy zakupie biustonosza i jak go właściwie wybrać? Oto odpowiedź.

Jak dobrać biustonosz?

Mimo że biustonosz na co dzień nie jest widoczny zewnętrznie to stanowi bardzo ważną część damskiej garderoby. Niewłaściwie dobrany może zbyt mocno uciskać, tworząc na plecach fałdki. Z kolei zbyt duży może źle podtrzymywać piersi i odstawać tworząc nieprzyjemny widok. Warto więc zadać sobie trud i wybrać dobrze dopasowany biustonosz, który zapewni nie tylko wygodę i dobry wygląd, ale przede wszystkim zdrowie naszym piersiom.

Biustonosz – jak go właściwie wybrać?

Jeśli decydujemy się na zakup biustonosza, przede wszystkim musimy znać swoje wymiary, a więc obwód klatki piersiowej pod biustem na pełnym wdechu. Po dokonaniu pomiaru, od tej wartości należy odjąć 5 lub 10 cm. Dla przykładu, jeśli posiadamy obwód klatki 85 cm, wówczas należy wybrać biustonosz o obwodzie 80 lub 75 cm.

Ważnym jest, aby dobrze dobrany biustonosz przylegał mocno do obwodu klatki. Oczywiście nie powinien sprawiać bólu w postaci nadmiernego ucisku oraz dyskomfortu podczas noszenia. Istotne jest również, aby nie był zbyt luźny, ponieważ będzie źle utrzymywał biust i nie będzie spełniał swoich funkcji. Pamiętajmy zatem, biustonosz musi wyraźnie przylegać do ciała i sprawiać, abyśmy czuły się w nim wygodnie oraz komfortowo.

Kolejnym krokiem jest dobór odpowiedniej miseczki. Do tego celu potrzebny jest nam pomiar obwodu klatki piersiowej w biuście wykonany luźno, a więc bez żadnego docisku. Miarkę należy przyłożyć do biustu w sposób poziomy na wysokości brodawek. Ważnym jest, aby odczytany wynik nie był ani zawyżony ani zaniżony. Następnie należy sprawdzić w tabeli rozmiarów biustonoszy rubrykę, która będzie jemu odpowiadać. Zwykle są one oznaczone literami alfabetu. Dla przykładu może być to wartość 65 cm i w tym przypadku będzie to rozmiar miseczki AA.

Biustonosz – jak go przymierzać?

Przymierzanie stanika to kolejna bardzo ważna rzecz przy jego zakupie. Nie należy lekceważyć tego etapu. Zacznijmy więc od jego wkładania. Zanim zaczniemy wkładać na siebie biustonosz to warto pochylić się do przodu i dopiero wtedy przystąpić do tej czynności.

Należy pamiętać, że nowo zakupiony stanik, że nie należy zapinać od razu na pierwszą haftkę (tę najbardziej ciasną). Każda z nas dokładnie wie, że biustonosz posiada trzy zapięcia. Nie można decydować się na zakup bielizny jeśli będziemy zapinać ją tylko na najbardziej ciasne zapięcie i to od samego początku jego noszenia. Biustonosz zarówno w trakcie użytkowania jak i jego prania delikatnie się rozciąga. Dlatego powinnyśmy mieć późniejszy zapas zapinania go nieco ciaśniej.

Następnie warto zwrócić uwagę na to czy fiszbiny znajdują się w odpowiednim miejscu, czyli pod piersiami. Po zapięciu stanika biust należy umieścić w miseczkach ruchami masującymi rozpoczynając aż spod pach. Cała pierś powinna zmieścić się w miseczce.

Ważnym elementem biustonosza są również jego ramiączka, które powinny lekko unosić piersi. Są one regulowane, więc należy dopasować je tak, aby nie zsuwały się z ramion i sprawiały wrażenie za dużych, ale też nie powinny wbijać się boleśnie w skórę ramion.

Kiedy stanik znajduję się już we właściwym miejscu, należy teraz sprawdzić czy odpowiednio na nas “leży”. W tym celu warto wykonać kilka ruchów, skłonów, podskoków, skrętów tułowia. Jeśli podczas tych czynności biustonosz stabilnie trzyma się na naszym ciele z pewnością jest dobrze dobrany.

Jak sprawdzić czy biustonosz leży właściwie?

W odpowiednio dobranym biustonoszu:

  • tylna jego część pozostaje w tym samym miejscu, nie przesuwa się w trakcie chodzenia i wykonywania ruchów ciałem
  • piersi są lekko uniesione, nie przylegają do brzucha
  • ciężar całego biustu nie opiera się jedynie na samych ramiączkach (piersi nie tylko spoczywają na ramiączkach, ale utrzymuje je również miseczka)
  • piersi w całości mieszczą się w miseczkach
  • miseczki nie ulegają deformacjom, nie marszczą się ani nie fałdują, tylko układają się gładko
  • fiszbiny okalają ciało gładko, nie uciskając skóry
  • obwód całego biustonosza wyraźnie przylega do ciała, nie powodując przy tym dyskomfortu ani bólu w trakcie ruchu
Polecane produkty:

Aktualizacja:

Rehabilitacja Wrocław